×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
20. jūnijs, 2014
Drukāt

Kā pieslēgties EDS (12)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāves Marika Valdmane un Ilze Mīļā pie “LA” redakcijas bezmaksas tālruņa atbildēja uz lasītāju jautājumiem par algas nodokļa grāmatiņām, kuras no šā gada 1. jūnija visiem darba ņēmējiem un devējiem ir tikai elektroniskā veidā.

 

– Vai turpmāk man pašam būs jāaizpilda elektroniskā algas nodokļa grāmatiņa? (Jautā Andris Ziemanis Rīgā.)


– Ja līdz šim algas nodokļa grāmatiņa jums jau bijusi papīra veidā, tad no 1. jūnija tā automātiski ir pārtapusi elektroniskajā, tātad jums, darba ņēmējam, būtībā pašam nekas nav jādara.

Savukārt jaunus ierakstus tajā VID veiks, balstoties uz jūsu iesniegumiem, kurus jūs varat iesniegt elektroniski, izmantojot VID uzturēto elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS) vai personiski apmeklējot VID klientu apkalpošanas centru.

– Kā varu apskatīt savu elektronisko algas nodokļa grāmatiņu?


– Jūs to varat apskatīt, izmantojot šo elektroniskās deklarēšanas sistēmu. Šai nolūkā vispirms jāatver VID mājas lapa: www.vid.gov.lv un tajā jānospiež izvēlne “pieslēgties EDS”. Turpinājumu jums nodrošinās vienotais valsts un pašvaldību pakalpojumu portāls www.latvija.lv, kurš jums piedāvās šo pieslēgšanos, izmantojot jūsu internetbankas lietotājvārdu un paroli.

Otra iespēja – izmantojot valsts akciju sabiedrības “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” izsniegto elektroniskā paraksta viedkarti.

Trešā iespēja – izmantojot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izsniegto eID viedkarti.

Ja elektroniskās deklarēšanas sistēmai vēlaties pieslēgties ar VID izsniegto lietotāja vārdu un paroli, tad VID klientu apkalpošanas centrā nepieciešams iesniegt iesniegumu, kurā jānorāda jūsu vārds, uzvārds, personas kods, elektroniskā pasta adrese, tālruņa numurs, kā arī, ja nepieciešams, ierobežojumi pieslēgšanās interneta protokola adresēm.

– Kā man jārīkojas, ja mainu darbavietu?


– Ja maināt darbavietu, tad, lai iesniegtu to jaunajā darbavietā, jums tāpat jāizmanto pieminētā elektroniskās deklarēšanas sistēma. Tas nav sarežģīti, jums jāzina vien jaunās darbavietas nosaukums vai tās reģistrācijas numurs. Iesniegumu par algas nodokļa grāmatiņas iesniegšanu jaunajā darbavietā jūs varat iesniegt arī VID klientu apkalpošanas centrā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Kā es varu ierakstīt vienā veidlapā40 čekus,ja katrs jāraksta pa datumiem,nr. atsevišķi?

 2. Ja man ir40 čeki,kā lai uz 1 veidlapas lai tos uzraksta pa datumiem?

 3. Ka var iesniegt nodoklu gramatinu cayr internet.etu

 4. nodokļu grāmatiņu deklerāciju

 5. Tajaa debiilaja maajaslapa neko nevar atrast.

 6. Nevaru pieslegties

 7. Kā pareizi aizpildīt deklerāciju ,ja esmu pašnodarbinātais

 8. Nevaru pieslegties

 9. ja ka var apskatitie nodoklu gramatu?????????

 10. fantastisks paskaidrojums

 11. ka es varu apskatities savu nodoklu gramatinu intereneta

 12. viss sapratams.

Draugiem Facebook Twitter Google+