Foto – LETA

Kādai studiju programmai pieteicāties? 0

Monta Sandera:
 “Es pieteicos uz Starptautiskajām ekonomiskajām attiecībām Latvijas Universitātē (LU). Šādu jomu izvēlējos, jo vēlos savu dzīvi saistīt ar ekonomiku un arī ar starptautiskajām attiecībām, strādāt starptautiskā vidē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Britu pulkvedis: “Viņš blefo par kodolieročiem. Jo ātrāk mēs to sapratīsim, jo ​​labāk” 140
Lasīt citas ziņas

Darba iespējas, man šķiet, būs gan privātajā sektorā, gan arī vēstniecībās, bankās. Konkurss ir liels, jo gribētāju vienmēr daudz, bet es skatos uz to pozitīvi un domāju, ka noteikti tikšu iekšā. Es gan pieteikšos arī citās programmās, ja nu kaut kas noiet greizi, bet LU ir mana prioritāte. Uz ārzemēm pašlaik nepavisam negribu braukt.”

 

Anda Zamure un Luīze Dakša:
 “Mēs pieteicāmies LU Āzijas studiju programmā filoloģijā. Izvēlējāmies tieši šo, jo no filoloģijas tas šķiet visinteresantākais un eksotiskākais. Darba iespēju ziņā, liekas, ka galvenais visām filoloģijas nozarēm ir tulkošana, kas ir liels pluss. Gan jau varētu iegūt darbu Ārlietu ministrijā, būtu iespējas paceļot. Precīzākas idejas par to, kur strādāsim vai kas būsim, gan vēl nav. Kad pabeigsim mācības, skatīsimies aktuālo. Mēs vairāk skatījāmies, ko pašām interesantāk mācīties, nevis vien lai tiktu darba tirgū. Konkurss ir diezgan liels, pagājušogad laikam bija kādi 300 cilvēki. Pagaidām liekas, ka viss būs labi un ka tiksim iekšā. Protams, pieteicāmies arī citās universitātēs, arī uz līdzīgu nozari – saistītu ar kultūru.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pagaidām gribam palikt Latvijā. Aizbraukt prom var vienmēr. Ir arī ERASMUS apmaiņas programma, tā ka iespējas pastāv. Ja ir iespēja sākt izglītību šeit, kāpēc to neizmantot, it īpaši tāpēc, ka mums mācību maksa ir samērā zema. Ja vēl tiek budžetā, tad pavisam labi.”

 

Anna Kuzmenko:
 “Es pieteicos uz vairākām programmām LU, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), kā arī Liepājas un Ventspils Universitātē, un galvenā prioritāte ir komunikāciju zinātnes. Uztraukums, protams, ir, vai tikšu, jo konkurss liels un esmu izvēlējusies budžeta programmas, bet man ir diezgan labi eksāmenu rezultāti. Ja iekļūšu komunikāciju zinātņu programmā, tad domāju arī iziet mediju un radio vadītāju kursus, un tad mēģināšu strādāt savā specialitātē. Man liekas, ka darbu iegūšu, ja spēšu sevi īstenot un parādīt no labākās puses. Viss ir iespējams. Par to, kur tieši es gribētu strādāt, gan vēl nezinu, bet noteikti mediju jomā. Pirms kāda gada apsvēru braukt mācīties uz Krieviju, bet pārdomāju. Latvija tomēr ir tuvāka.”

 

Juris Rullis:
 “Pieteicos LU vides zinātnēs, Ģeogrāfijas fakultātē. Šādu programmu izvēlējos, jo pamatskolā labi veicās ģeogrāfijā. Arī tas, ka mamma ir ģeogrāfijas skolotāja, ir pluss – viņa mazliet spieda uz to pusi, līdz beigās iepatikās. Nav īstas skaidrības, ko darīšu pēc absolvēšanas, bet ir tāda kā nākotnes vīzija ar dažiem citiem draugiem – topošajiem ģeologiem – veidot pakalpojumu firmu. Es domāju, tā gūtu panākumus, protams, jāskatās, kāda būs ekonomiskā situācija. Jau iepriekš gadu studēju citu specialitāti, un tā nebija pareizā izvēle, tāpēc tagad esmu pieteicies tikai LU. Braukt uz ārzemēm plānoju ERASMUS programmas ietvaros, bet bakalaura studijas noteikti negribētu studēt ārzemēs. Pēc tam jāskatās, taču esmu diezgan pārliecināts, ka palikšu Latvijā. It kā jau ārzemēs varētu būt lielākas iespējas, bet, domāju, arī te var daudz ko atrast.”

 

Mareks Mārčuks 
un Laura Bartecka: 
 “Pieteicāmies ārstniecības programmās gan Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), gan LU, un prioritāte ir RSU. Uz LU, ja godīgi, pieteicāmies, jo nevar zināt, vai tiksim RSU. Konkurss ir liels, un vienmēr jau kaut kas biedē, bet mēs uz visu skatāmies ļoti pozitīvi un ceram uz labāko. Citu neko nevēlamies, jau vidusskolā izlēmām, ka vēlamies studēt medicīnu. Kopš tā laika mēs arī ļoti mērķtiecīgi uz to esam gājuši, piedalījušies dažādos šīs jomas konkursos un tamlīdzīgi. Sliktākajā gadījumā mūs vienmēr ar atplestām rokām gaida Rēzeknes augstskola, jo paši esam no Rēzeknes! Uz ārzemēm, iespējams, gribētu braukt, bet vispirms jāiegūst izglītība šeit, tad arī skatīsimies, kādas ir opcijas. Par darbu pēc mācību beigšanas nav lielas skaidrības. Ilgi jau sanāk mācīties, tā ka ceram, ka tajā laikā saņemsim darba piedāvājumus. Bet, ja kaut kas, dosimies uz ārzemēm.”

Reklāma
Reklāma

 

Uzziņa

* Līdz piektdienas vakaram studijām kādā no 11 Latvijas augstskolām, kuras iekļāvušās vienotajā pieteikumu iesniegšanas tīklā, bija pieteikušies 7786 reflektanti.

* Visvairāk pieteikumu saņemts studijām Latvijas Universitātē un Rīgas Tehniskajā universitātē, attiecīgi 14 885 un 12 439.