Praktiski
Dārzs

Kas darāms dārzā 18. – 24. aprīlim 0

Foto-Shutterstock

18.aprīlis. Augļu diena

Sēj dēstiem gurķus, ķirbjus, melones, arbūzus. Piķē un pārstāda tomātu un paprikas dēstus. Stāda augļu kokus un ogulājus. Veido vainagus ābelēm un bumbierēm, ķiršiem un plūmēm izgriež nokaltušos zarus. Vāc ārstniecības augus. Sēj zirņus un pupas.

19.–21.aprīlis. Sakņu dienas

Apstrādā zemi. Aizlīdzina bedres, planē reljefu, nostiprina nogāzes, ierok sētām stabus, veido celiņus. Sēj burkānus, pastinakus, melnsaknes, redīsus, sīpolus, sakņu pētersīļus. Stāda vasaras ķiplokus, topinambūrus, sīpolus un agros kartupeļus. Nevajadzētu gan steigties ar čemuru sīpolu stādīšanu, jo vēsā zeme un iespējamās salnas var veicināt to izziedēšanu. Ravē un rušina rudenī iestādītos ķiplokus, sīpolus un citus ilggadīgos stādījumus.

22.aprīlis. Ziedu diena

Kopj ziemciešu stādījumus, ravē, mēslo. Ievāc sezonas ārstniecības augus. Apgriež dzīvžogus, ja nepieciešams tos atjaunot.

23.–24.aprīlis. Lapu dienas

Sēj lapu dārzeņus, salātus, spinātus, skābenes, piķē un pārstāda jau agrāk sētos. Sēj stādiem kāpostus, izstāda uz lauka agrai ražai paredzētos dēstus. Stāda kokus un krūmus. Sēj zāli. Laista un mēslo telpaugus.

LA.lv