×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
3. marts, 2015
Drukāt

Kas jāatceras pirms viedtālruņa nomaiņas? Speciālista padomi

Foto: LETAFoto: LETA

Ja apsverat domu tuvākajā laikā iegādāties jaunu viedtālruni sava vecā viedtālruņa vietā, paturiet prātā, ka tas nav tikai tālrunis — tā ir krātuve, kur tiek glabāti dažāda veida dati, piemēram, mūzika un filmas, attēli, informācija par elektroniskajiem banku pakalpojumiem vai arī faili, kas satur īpaši konfidenciālu informāciju.

Pamatojoties uz drošības risinājumu uzņēmuma “Baltimax” pasūtītās aptaujas rezultātiem, 77 procenti aptaujāto notīra informāciju savos tālruņos. Speciālo programmatūru izmanto tikai 17 procenti aptaujāto. Visi pārējie nospiež pogu “Delete” (Dzēst). Kā atzīmē “Baltimax Project vadītājs” Usis Mečkausks, šis datu dzēšanas paņēmiens nenodrošina datu pilnīgo dzēšanu. Tas nozīmē, ka datus joprojām var atkopt.

“Uzņēmumi parasti atgriež lietotos tālruņus mobilā tīkla operatoriem vai kompānijām, kuras IT tehnoloģiju jomā nodarbojas ar remontdarbiem, tirdzniecību vai pārstrādi. Šie operatori vai kompānijas nodrošina datu drošo dzēšanu,” saka Mečkausks, “taču uzņēmumos, kuros darbinieki lieto savas ierīces darba nolūkiem, piemēram, lai piekļūtu e-pasta ziņojumiem, datu bāzēm vai informācijas resursiem, ir nepieciešams ieviest attiecīgu politiku, kas novērš uzņēmuma datu pārsūtīšanu trešajām personām.”

Lietoto mobilo ierīču tirgus attīstās ļoti strauji. Pēc speciālistu viedokļa, dažu tuvāko gadu laikā šis tirgus paplašināsies no 53 miljoniem līdz 257 miljoniem vienību, savukārt 2018. gadā tas veidos vienu astoto daļu no viedtālruņu kopējā tirdzniecības apjoma. Šo tendenču attīstību lietoto viedtālruņu tirgū nosaka straujais pieprasījuma pieaugums Krievijā, Āzijā un Āfrikā.

“Vēlos atgādināt, ka datus, ko pārsūtījāt uz atkritni un izdzēsāt, vai arī datus, ko izdzēsāt, atiestatot uz ražotāja iestatījumiem, joprojām var atkopt. Tikai speciālas programmas, piemēram, datu drošās dzēšanas programmatūra Blancco, izdzēsīs informāciju neatgriezeniski,” stāsta Mečkausks.

“Kad nomaināt veco viedtālruni pret jauno, atcerieties, ka jūs nezināt, kurš būs nākamais jūsu vecā tālruņa īpašnieks, tāpēc pārliecinieties, ka visi dati ir pilnībā dzēsti,” piebilst Mečkausks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+