×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
22. oktobris, 2014
Drukāt

Kasparovs: Putins izvēlas jaunu mērķi uzbrukumam (2)

LETA/AFPLETA/AFP

Nepietiekamas reakcijas dēļ uz agresiju Krimā un Donbasā Krievijas prezidents Vladimirs Putins izvēlas jaunu mērķi uzbrukumam, par kuru var kļūt ne tikai Ukraina, bet arī Baltijas valstis, Azerbaidžāna, Gruzija un Kazahstāna, intervijā “Radio Brīvība” paziņojis pasaules šaha čempions un viens no Krievijas opozīcijas līderiem Garijs Kasparovs.

“Varbūt, ka kāds Rietumos būtu gatavs piekrist Krimas aneksijai. Taču es nedomāju, ka tuvākajā laikā mēs ieraudzīsim rietumvalstis, kuras būs gatavas to atzīt. Protams, Rietumos ir ne mazums politiķu, kas, iespējams, savu personīgo interešu un politiskās gļēvulības dēļ ir gatavi uz to iet. Tas jau notika 1938.gadā. Tādas politikas rezultāts būs nevis Putina režīma krišana, bet tālāka agresija,” sacīja Kasparovs.

“Tāpēc šodien izlikties, ka var meklēt kaut kādu kompromisu ārpus tiesiskā lauka – tā vienkārši ir agresora iedrošināšana. Ja Krimā tiktu dota pienācīga atbilde, Donbasa nebūtu.

Attiecīgi, ja Rietumi būtu gatavi iet uz reālām sankcijām, tad drīzāk mēs varētu ieraudzīt daudz straujāku notikumu attīstību Krievijā,” norādīja Kasparovs. “Bet tagad, manuprāt, ir diezgan acīmredzams, ka Putins vienkārši skatās apkārt un meklē nākamo uzbrukuma virzienu. Tāda nomierināšanas politika vai kompromisa meklēšana ārpus tiesiskajiem ietvariem neizbēgami vairos viņa apetīti. Viņa vara lielā mērā balstās uz zemju savācēja tēla.”

“Var nešaubīties, ka, esot tik bagātai izvēlei nākamā uzbrukuma izdarīšanai – Baltijas valstis, Ukraina, Azerbaidžāna, Gruzija un Kazahstāna – Putins atradīs sev jaunu mērķi, tāpēc ka tas kļūst, precīzāk sakot, jau ir kļuvis par Putina propagandas mugurkaulu,” brīdina Kasparovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Sankcijas ir jāpastiprina. Būtu vēlams arī piegādāt ieročus Pūķina opozicionāriem Kaukāzā un citur.

  2. Tā būs Azeru zeme, jo tur valda asiņains diktators. Varētu sākt ar saulessargu revolūciju.

Draugiem Facebook Twitter Google+