×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
22. februāris, 2016
Drukāt

Franks Gordons: Kerijs: “Gribat, lai mēs ietu karot pret Krieviju?” (21)

Foto - LETA/SputnikFoto - LETA/Sputnik

Šoreiz pakāpjos sānis un dodu vārdu Telavivas laikraksta “Haaretz” žurnālistam Anšelam Pfeferam, kurš nupat atgriezies no Turcijas – Sīrijas robežas.

Kad amerikāņu karavīri atbrīvoja Būhenvaldes koncentrācijas nometni, dzīvi palikušie vaņģinieki zvērēja: “Nekad vairs!” Kopš holokausta pagājuši septiņi gadu desmiti, bet drausmīgas asinspirtis notiek atkal un atkal, uzsver Pfefers. Viņš raksta, ka Asada režīms, kam palīdz Irāna un “Hezbollah” un krievu lidmašīnas, kas nepārtraukti met bumbas, līdz šim brīdim noslepkavojis 470 tūkstošus sīriešu, un, kaut gan šis skaitlis nevar mēroties ar tiem miljoniem, kuru dzīvības izdzēsa holokausts, armēņu genocīds, Ukrainas golodomors, Staļina un Mao “tīrīšanas”, Sīrijas gadījumā visvairāk satriec pasaules vienaldzība, konstatē Telavivas žurnālists.

Viņš uz robežas starp Turciju un Sīriju ticies ar jaunajiem vīriešiem un sievietēm, kas sevi dēvē par “mediju aktīvistiem”: viņi gatavi atgriezties savās mājās sabombardētajos ciemos vai kvartālos gandrīz aplenktajā Alepo, lai fiksētu šausmas, kas tur notiek, un pavēstītu par tām pasaulei. Pfefers raksta: “Vēl viens videoklips ar bērniem, kurus velk laukā no mājas, ko sagrāvis krievu uzlidojums, ir ne mazāk svarīgs kā viņu cīņa par savām mājām. Tā ir daļa no šīs cīņas.”

Pasaule vienaldzīgi to visu vēro, skumīgi rezumē Telavivas žurnālists: Obama netic, ka amerikāņu iejaukšanās varētu uzlabot situāciju, un Merkelei  svarīgi nodrošināt stabilitāti Eiropā un ne pārāk sakaitināt krievus. ASV valsts sekretārs Džons Kerijs strupi atteica Sīrijas cilvēktiesību aizstāvju grupai: “Jūs gribat, lai mēs ietu karot ar Krieviju?”

Mēdz teikt – nekad vairs, bet realitāte rāda: atkal, atkal un atkal…

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Cik nelietīgs raksts. Izraela ir ieinteresēta nīcināt savus ienaidniekus musulmaņu kaimiņus, tāpēc kurina šo karu un nevar izturēt, ka tu varētu iestāties miers

 2. Pasaule ir vienaldzīga tāpēc,ka redz šos sīriešus Eiropā! Redz,kā viņi uzvedas un laupa un izvaro un zog!!! Un tāpēc arī visa pasaule klusībā vēlas,lai vispār tos visus noslaucītu no zemes virsas! Neviens šajā pasaulē pat asaru nenobirdinātu,ja visi migranti apslīktu jūras vai nosprāgtu pa ceļam.

 3. Kāpēc neviens nerunā , ka kopš 1948( jā, nekad vairs- izsmiekls) , lai izveidotu Izraelas valsti , no zemes virsmas tika noslaucīti 145 arābu ciemi ( pirms apm 7 gadiem krieviski tika publicēti ciemu saraksts ar iedzīvotāju skaitu, domāju , ka nav vajadzības nokopēt), iedzīvotāji aizdzīti pustuksnesī nometnēs, aktīvākie iemesti cietumos, nošauti. Pirms dažiem gadiem tika izkauta neliela pilsētiņa ar bērniem , vecīšiem. Apskatnieks ELKINS krievu TV pastāstīja lielīgi, ka finansēja Izraēla un Sauda arābija Sīrijas nemierniekus. Nu nevarēja iztikt nepalielījies!

 4. atkal gordonels sarakstījis lerumu mulķību..šādi subjekti piesarņo agrakciešamu avīzīti..

 5. Mediju aktīvisti jau 4 gadus ziņoja par ”krievu zvērībām”, līdz krievi tiešām iejaucās. Līdz tam bija medijiska parunāšanās, kur katrs tikai aizstāvēja savu viedokli. Ja kādiem arī zāģēja nost galvu kameras priekšā, tie noteikti bija pelnījuši tādu apiešanos. Bet pēc 30. septembra- še tev, 470 000 krievu nogalināto sieviešu, sirmgalvju un bērnu. … LA vajadzētu padomāt, vai ar šādu fantastisku publikāciju neveicinās antisemītisku noskaņojumu domājošajā sabiedrības daļā.

  • 470 000 – tie ir visi, kas nogalinati Sirijas pilsonkara kops 2011 gada, galvenokart no Asada rezima darbibas pret civiliedzivotajiem un pedeja laika – krievu uzlidojumu rezultata.

  • Ja, izskatās ka gordonels piemirsis ka mēs viņu izglabām novācu nacisteliem-zemcilvekiem, – tā vietā lai uz celiem dauzitu dumjo pauri pret zemi un pateiktos mums, šis tik kurina naidu…

 6. malacis Gordons, ka nepiesauca vēl palestīniešus, tiem ar vēl vajagot tiesības

 7. Putinss teici kara nebus pec 1 marta

 8. Vēl ir nelielas cerības, ka tiks galā ar mazām asinīm. Bet tās Sīrijas pilsētas ar vien vairāk sāk atgādināt Grozniju. To reiz taču rietumi noklusēja, kā pie mums mēdz teikt – stāvējuši pie ratiem! Nu tagad saņēmuši to tuvāk. Te arī ir itkā Asada iekšējā lieta. Tikai Sīrija bišķi lielāka un tuvāka. Bet klauni tie paši.

 9. Ja nekļūdos,cilvēki Sīrijā masveidā gāja bojā ilgi pirms Krievijas pirmajiem uzlidojumiem. Turpretī ASV uzlidojumi jau notika. Šķiet toreiz pasaule klusēja daudz vairāk. Nesaprotu, priekš kam tāda liekulība?

 10. совсем страх потеряли. Зря, ой зря они так себя ведут.

 11. 470 000 nogalinājis Asads ? Un pārējie šajā pilsoņu karā ir tikai mēdiju aktīvisti? Piemēram, Islāma valsts mēdiju aktīvistu pulciņš, kuri HD kvalitātē filmē prātam neaptveramas zvērības, vispār nav pie vainas? Un nav nekāda sunītu un šiītu konflikta? Un vakar Damaskā arī nekādas bumbas nesprāga?

 12. Tas viss notiek arī tāpēc lai nebūtu gāzes vads no Katātras caur Sīrijas teritoriju uz Eiropu,lai vienīgais gāzes piegādātājs Eiropā paliktu gazprom.Kad karš beigsies nodibināsies Sīrijas tautas republika.Kadirovs varēs dot padomus Sadatam kā atjaunot krievu sabumbotās Sīrijas pilsētas,jo pēc 2. čečenu – krievu kara Groznija līdzinājās Varšavai pēc 2. pasaules kara un Kadirovam pieredze šajā jomā ir.
  Pa to laiku Eiropa būs musulmaņu bēgļu nosmacēta un putinam pavērsīsies ,,strategičeskij prostor,,.

  • Pavisam precīzi. Un piebildīšu divas lietas – kā Suvorova aprakatītaia “ledlauzis” Hitlers bija Staļina marionete, lai tam pavērtos “prostor” uz Eiropu, tā arī Krievijas iebrukumam sekojošā imigrantu-teroristu straume uz Eiropu ir tieši tāds pats ledlauzis. Tas ir tikai Krievijas interesēs. Un ASV spēlē tikai teātri. Krievija jau ir atdevusi amerikāņiem Kubu apmaiņā pret Sīriju vai Krimu. Ukraina un daļa Tuvo Austrumu tiks samainīta pret naftas bagāto līdzšinējo Krievijas draudzeni Venecuēlu. Kad tas notiks, latviešiem būs jābūt cienīgiem iet streļķu un leģionāru pēdās. Tajā brīdī mums būs izvēle – Baigais gads vai 1921.gada atkārtojums.

 13. Precīzi, Frank! Katram savs krekls tuvāks; nu gluži kā tai nelaimīgajā BBC ķinītī …

  • Nu jā, tie jau gribētu, lai Kerijs karo ar Krieviju; tāpēc jau viņu tai amatā ielika. Tikai negribas pašiem pēc tam sēdēt 50 gadus bunkurā zem Klinšu kalniem, kamēr radiācija noiet…

 14. Uzticies draugiem, bet pats ar nesnaud !
  Mūžīgi aktuālais princips.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Vajag darbinieku!

Latvijas galvenais izaicinājums nodarbinātības jomā vairs nav bezdarbs, bet gan kvalificēta darbaspēka trūkums, ceturtdien konferences “Nodarbinātība Latvijā vakar, šodien un rīt” atklāšanā sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs, ziņo LETA. Ministrs arī norādīja, ka darba tirgū ne mazāk svarīgas ir darbinieka vajadzības, tostarp finansiāls nodrošinājums, veselībai un drošībai atbilstoša vide, emocionāls gandarījums, kā arī izaugsmes iespējas.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+