Ekonomika
Bizness

“Kesko Senukai”: Konkurence tirgū ir spēcīga, bet vietas pietiek visiem 16

Foto-LETA

Konkurence būvniecības un interjera priekšmetu tirdzniecības nozarē Latvijā pašlaik ir ļoti spēcīga, taču vietas tirgū pietiek visiem dalībniekiem, intervijā aģentūrai LETA atzina būvniecības, remonta un sadzīves preču tirdzniecības tīkla “K Senukai” pārvaldnieka “Kesko Senukai Latvia” izpilddirektors Mariuss Šukausks, piebilstot, ka nebaida arī “IKEA” ienākšana Latvijā.

“Konkurence ir ļoti spēcīga. Mēs katru gadu redzam, ka uzņēmumi nāk klajā ar jauniem pakalpojumiem, jauniem risinājumiem, jo visi meklē veidus, kā darboties citādāk, atrast jaunu preču grupu, kura būs interesanta pircējiem. Tāpat katru gadu mainās materiāli, mode. Tirgotājiem šīs jaunās tendences ir laikus jāatrod un jāatved uz saviem veikaliem. Jā, ir interjera dizaina klasika – kolekcijas, kuras nemainās desmit gadus. Tomēr citur izmaiņas notiek nepārtraukti. Piemēram, pašlaik ļoti modē ir skandināvu dizains. Ja tu gribi būt konkurētspējīgs, par to visu ir jādomā. Tas pats attiecas uz preču grupām, kuras atrodas veikalos. Piemēram, vēl pirms trim gadiem mēs netirgojām mēbeles. Tagad tās mūsu veikalos ir. Tādēļ jāsaka, ka konkurence ir ļoti spēcīga, bet iespējas tirgū ir,” sacīja Šukausks.

Viņš pauda, ka pēc “Kesko Senukai” gūtās pieredzes Lietuvā, uzņēmumu nebaida arī “IKEA” tirdzniecības tīkla ienākšana Latvijā.

“Kad “IKEA” paziņoja par plāniem sākt strādāt Lietuvā, mēs domājām, ka būs ļoti liela konkurence. Taču man ir jāsaka, ka mēs “IKEA” praktiski nejūtam, jo preču sortimenti atšķiras. Savu jauno veikalu Viļņā mēs pirms gada pat atvērām blakus “IKEA” veikalam un pateicoties tam, mums tagad ir ļoti daudz klientu brīvdienās. Daudzi brīvdienās brauc uz “IKEA” un vienlaikus apmeklē arī mūsu veikalu. Tādēļ mēs pat būtu priecīgi, ja jaunais “IKEA” veikals Rīgā būtu blakus mūsējam,” pauda Šukausks.

Iepriekš jau vēstīts, ka “Kesko Senukai” pagājušā gada aprīlī no Skandināvijas akcionāra “Kesko Group” pārņēma astoņu “K-rauta” veikalu Latvijā un astoņu Igaunijas veikalu tīkla pārvaldi.

2015.gadā “Kesko Senukai Latvia” strādāja ar 51,9 miljonu eiro apgrozījumu un divu miljonu eiro zaudējumiem.

“Kesko Senukai” pārvaldītajā mazumtirdzniecības tīklā ietilpst 101 veikals Baltijas valstīs un 20 OMA veikali Baltkrievijā. 2015.gadā “Kesko Senukai” tīkla kopējais apgrozījums veidoja 583 miljonus eiro, bet līdz 2020.gadam plānots sasniegt apgrozījumu viena miljarda apmērā. Nākamo septiņu gadu laikā “Kesko Group” plāno ieguldīt vairāk nekā 100 miljonus eiro veikalu atvēršanai Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Baltkrievijā.

LA.lv