×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
27. novembris, 2012
Drukāt

Ķīļa demisijai vairāk pretinieku nekā atbalstītāju

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa demisijai ir vairāk pretinieku nekā atbalstītāju, secināts pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar Latvijas Neatkarīgās televīzijas raidījumu “900 sekundes” novembrī veiktajā aptaujā.

Ar interneta starpniecību aptaujājot 650 cilvēku vecumā no 18 līdz 55 gadiem, iegūtie dati liecina, ka Ķīļa palikšanu amatā atbalsta 43% iedzīvotāju (21% uzskata, ka viņam noteikti nebūtu jādemisionē, 22% ‒ drīzāk ne).

Savukārt 39% respondentu pauduši viedokli, ka Ķīlim pēc vairāku mākslas augstskolu neuzticības izteikšanas jādemisionē. Stingru atbalstu augstskolu pieprasītajai ministra demisijai pauduši 18% aptaujāto, drīzāk to atbalsta 21%.

Bet vēl 18% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Aptauja veikta laikā no 20. līdz 22.novembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 650 ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Jau vēstīts, ka Izglītības un zinātnes ministrija pirms kāda laika nāca klajā ar alternatīvu studiju programmu izvērtējumu, kas balstīts uz iepriekš Augstākās izglītības padomes kūrētā izvērtējuma rezultātiem, un tajā nekvalitatīvo studiju programmu bija aptuveni trīsreiz vairāk nekā iepriekš veiktajā.

Ministrijas vērtējums saniknojis vairākas augstskolas, un tās pieprasījušas ministra demisiju. Premjers demisijas pieprasījumu nav pieņēmis, vienlaikus aicinot uzlabot ministra komunikāciju ar nozari.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+