×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

Ko iesākt ar kafijas traipu?

Foto- © pixelrobot - Fotolia.comFoto- © pixelrobot - Fotolia.com

“Gadījās uz virsjakas uzliet kafiju. Ja apģērbu gribētu nest uz ķīmisko tīrītavu, vai šo traipu vajadzētu apstrādāt mājās vai labāk nedarīt neko?” 
Guna V. Rūjienā

SIA “Irve” ražošanas tehnoloģe Dace Tapiņa iesaka: ja viesībās, sabiedriskajā ēstuvē vai citviet sanācis apģērbam netīšām uzliet kafiju, vīnu vai sulu, traipu vajag nekavējoties iztīrīt, izmantojot salveti un vēsu ūdeni. Zem dzēriena atstātā traipa noliek balta auduma vai papīra salveti (nedrīkst ņemt krāsainu, jo var sakrāsot apģērba gabalu!) un ar otru roku viegli susina, nevis berž audumu. Tādējādi izdosies mazliet glābt situāciju. – Ja berž spēcīgi, šķidrums, kas radījis traipu, iekļūst dziļāk izstrādājuma šķiedrās un to būs grūtāk izņemt. Tāpēc, gribot labu, var gadīties pretējais rezultāts: apģērbs tiek sabojāts, nevis glābts, – speciāliste brīdina. – Lai skāde būtu mazāka, prātīgāk ir notraipīto virsjaku nest uz ķīmisko tīrītavu, kur profesionāli meistari strādā ar profesionāliem traipu izņemšanas līdzekļiem.

Jāņem arī vērā: ja uzlīst karsta kafija, traips spēj dziļāk iekļūt šķiedrā, ir intensīvāks, tāpēc to būs grūtāk iztīrīt nekā aukstas kafijas atstātās pēdas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+