×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
27. janvāris, 2017
Drukāt

Ko uzdeva Rīgas Franču licejā? Noslēdz pārbaudi par politisko aģitāciju (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības kvalitātes valsts dienests nav radis apstiprinājumu pieņēmumam, ka Rīgas Franču licejā veikta politiskā aģitācija vai pārkāpts politiskās neitralitātes princips. Ar iesniegumu, pārbaudīt skolēniem uzdoto mājas darbu, izpētot Rīgas pašvaldības labos darbus, vērsās Vilnis Ķirsis (“Vienotība”).

Dienests ir secinājis, ka Rīgas Franču liceja 9.klases izglītojamiem mācību priekšmetā “Sociālās zinības” uzdotais mājas darbs “Izpētīt Rīgas pašvaldības informatīvo portālu! Pierakstos uzrakstīt 5 Rīgas pašvaldības paveiktos labos darbus un ieteikumus, kas ir vēl jāuzlabo!” ir saistīts ar valsts pamatizglītības mācību priekšmeta standartā noteikto mērķi un uzdevumiem, kā arī apgūstamajām pamatprasmēm. Vienlaikus kvalitātes dienests arī piekrīt, ka mājas darba formulējums varētu būt pārprotams, tādēļ aicinājis liceja direktori nodrošināt izglītojamiem uzdodamo mājas darbu formulējumu pilnveidi.

Dienests izvērtēja liceja direktores Birutas Vīksnas un mācību priekšmeta pedagoga skaidrojumu, licejā izmantojamo mācību priekšmeta programmu un mācību līdzekļus – mācību grāmatu un darba burtnīcu izglītojamiem un skolotāja grāmatu.

Atbilstoši valsts pamatizglītības mācību priekšmeta standartam izglītojamam ir jāapgūst ar pašvaldību darbību saistītie jautājumi. Vienlaikus no Izglītības likumā noteiktās izglītības iestādes patstāvības izglītības programmu īstenošanā, pedagoga pienākuma radoši un atbildīgi piedalīties attiecīgo izglītības programmu īstenošanā un pedagoga atbildības par savu darbu, tā un rezultātiem izriet, ka pedagogs ir arī tiesīgs patstāvīgi plānot mācību priekšmeta obligātā satura apguves veidu, secību, izmantojamos mācību līdzekļus, metodes un paņēmienus.

Šobrīd kvalitātes dienesta rīcībā nav arī informācijas par aģitācijas vai politiskās neitralitātes neievērošanas gadījumiem citās izglītības iestādēs. Ja šāda informācija tiks iegūta, kvalitātes dienests veiks atbilstīgu izvērtēšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Varbūt Ķirsis varētu paskaidrot vispirms vai ir atmaksājis to naudu,ko nelikumīgi izmantoja Saeimas vēlēšanu kampaņā,jo, ja nu skolotāja liks skolēniem izanalizēt partiju negodīgo rīcību,kas konstatēta un pierādīta,tad Ķirsim atkal būs jabļauj.Vai šādos gadījumos,kad nepierādas sūdzībā norādītais, nevajadzētu terēto naudu piedzīt no sūdzētāja?Varbūt tad vispirms domātu un tikai tad mēģinātu uz valsts rēķina taisīt sev reklāmu.

Draugiem Facebook Twitter Google+