×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. oktobris, 2014
Drukāt

Koalīcija neatbalsta ministru algu paaugstināšanu (10)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Valdošās koalīcijas partneri neatbalsta Finanšu ministrijas parlamentārās sekretāres Lolitas Čigānes (V) priekšlikumus, kas paredz palielināt valdības locekļu atalgojumu.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes sacīja, ka koalīcija šo ierosinājumu neatbalsta, līdz ar to šis jautājums netiks virzīts tālākai izskatīšanai.

Arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK politiķis Imants Parādnieks uzsvēra, ka pašlaik nav īstais brīdis runāt par šo priekšlikumu. Proti, ministru algas nepieciešams pārskatīt, tomēr nākamā gada budžeta veidošana būs sarežģīta, līdz ar to nav īstais brīdis, lai par to diskutētu.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) neatbalsta šo ierosinājumu. ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis norādīja – ja bija vēlme to darīt, tas bija jādara pirms vēlēšanām, citādi tā esot tautas mānīšana. Turklāt jāņem vērā ļoti sarežģītā situācija ar nākamā gada valsts budžetu, piebilda Brigmanis.

Kā ziņots, grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā sākotnēji tika rosināti, lai apmēram 30 atvaļinātiem robežsargiem segtu veselības aprūpes izdevumus tāpat kā atvaļinātiem karavīriem. Tomēr uz trešo lasījumu šim likumprojektam Čigāne iesniedza priekšlikumus, kas paredz palielināt valdības locekļu atalgojumu.

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija šo likumprojektu plāno skatīt rīt. Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs (SC) sacīja, ka rīt komisija varētu izskatīt visus priekšlikumus šim likumprojektam, kas nozīmē, ka nākamnedēļ Saeimas plenārsēdē deputāti šos likuma grozījumus jau varētu pieņemt galīgajā lasījumā.

Savukārt Čigāne skaidro, ka priekšlikums paaugstināt ministru algas par kopumā 800 eiro pēc nodokļu nomaksas “palielinās iespēju ministru atbildību atbilstoši atalgot un dos cerību, ka, apstiprinot amatā ministrus, mēs apstiprināsim nozares stratēģiskos vadītājus, kas spēs tālredzīgi ieskatīties nākotnē un jau šodien veikt nepieciešamos soļus, jo “pastāvēs, kas pārmainīsies””.

Čigāne arī piebilst, ka, palielinot ministru algas par 800 eiro pēc nodokļu nomaksas, ministru atalgojums tikai pietuvotos, bet nesasniegtu ministru atalgojuma līmeni Lietuvā un Igaunijā.

Kā skaidro Čigāne, šogad jūlijā Ministru prezidenta neto alga bija 1945 eiro, ministra – 1757 eiro, bet parlamentārā sekretāra – 1379 eiro. Palielinot koeficientus, izmantojot kurus tiek noteikta valdības locekļu alga, premjera neto alga pieaugtu līdz 2769 eiro, ministru – līdz 2572 eiro, bet parlamentārā sekretāra – līdz 1634 eiro. Tātad premjera algas neto pieaugums būtu 824 eiro, ministru – 814 eiro, bet parlamentārā sekretāra – 255 eiro.

Attiecīgi premjera algas bruto pieaugums būtu 1164 eiro, ministru – 1153 eiro, bet parlamentārā sekretāra – 348, liecina Čigānes aprēķini.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Jums ir vairākums saeimā, bet ko jūs piedāvāsiet tautai, lai attaisnotu savu valdību. Mums ir jāzin jūsu koalīcijas programma, jo tikai uz kopīgas programmas pamata vispār var tikt veidota koalīcija. Paldies, gaidām atbildi.

  2. Kad strādājošajiem nebūs jālauza galva kā izdzīvot, tad lai domā par savu algu paaugstināšanu. Līdz tam nav pelnījuši. Ar tādām algām kā viņiem, viņi vienkārši nesaprot kas ir bads.

  3. Skolotāju algas ne tik neatbilst viņu atbildībai. Neredzu par ko palielināt algas ministriem, jo vēl neviens neko tāādu nav izdarījis un palielināt algu, lai sāktu kaut ko domāt ir bezgala stulbi.

  4. Maitas tie politiki,tik doma par savam pakalam,labi ka esu talu no tas bedres.Bet par cilvekiem itin nemaz nedoma.Labi ja butu Putins ieietu ar tankiem,jo tos saimes vaciesus butu japadzen prom.Tas ir sausmas!

  5. Ko ta Cigane cepas par tam ministru algam.lai sak pati stradat,tikko degunu apsildijusi.un jau neapmierinata,vai uz vinu neattiecas-tris menesu parbaudes laiks!!!!

  6. Vai privātā sektorā strādājošo algas ir kā Igaunijā un Lietuvā??? Vai tas Čigānes nemaz neinteresē, ja vēl Rīgā ir daudz maz sakarīgas algas, tad pārejā Latvijā tā ir tikai nedaudz virs iztikas minimūma.

  7. …atdodiet nepareizi aprēķinātās pensijas !!!! reiziniet ar 1.0 , bet ne jau ar 0.79…….

  8. Atdodiet nepareizi aprēķinātās – nozagtās, ar 0.79 indeksu reizinātās , grūti nopelnītās pensijas. Solījāt, ka aprēķināsiet un tos 20 % atdosiet……ar kādu likuma pantu tās tika atņemtas – vienkārši nepareizi sarēķinātas …

  9. Jā, KĀDAS LIETUVĀ un IGAUNIJĀ ir strādājošo algas?? Kāpēc L.Čigāne un Viņķele par to nerunā??….

  10. Nez kāpēc neviens valdībā un saeimā nekad nesalīdzina parasto cilvēku atalgojumu ar Lietuvas un Igaunijas līmeni. Kur nu vēl Eiropas.

Draugiem Facebook Twitter Google+