×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
12. jūnijs, 2012
Drukāt

Konkursa “Latvijas Gada auto 2013” pretendents “Chevrolet Aveo”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešās paaudzes “Chevrolet Aveo” izceļas ar stilīgiem un atraktīviem dizaina risinājumiem gan interjerā, gan eksterjerā. No ārpuses “Aveo” viegli atpazīt pēc savdabīgajiem no atsevišķām cilindriskām daļām veidotiem lukturiem, savukārt salonā uzmanību piesaista motociklu stilā veidotais instrumentu panelis.

 

Automobilis pieejams hečbeka vai sedana versijās. Sedans ir par 360 mm garāks nekā hečbeks, kura garums ir 4039 mm. Pēc “Latvijas Gada auto” žūrijas pirmās kopīgās testu dienas daudzi eksperti bija vienisprātis, ka par “Aveo” ietilpību var teikt to pašu, ko par visiem mūsdienu mazās klases automobiļiem – mazs auto, kas nebūt vairs nav mazs. Precīzāk to būtu dēvēt par nelielu. Par vietas trūkumu nevar sūdzēties ne priekšā, ne aizmugurē sēdošie. Pie stūres var ērti iekārtoties pat visai liela auguma vadītājs. Arī bagāžnieks ir ietilpīgs, bet tā izmērus abu virsbūves versiju mašīnām var palielināt, salokot aizmugures sēdekļu atzveltnes. Sedana bagāžniekam ir 502 litru tilpums, kas ir starp labākajiem rādītājiem klasē. Savukārt hečbeka aizmugurē var izveidot 653 litru kravas telpu, ja tiek nolocīts aizmugurējais sēdeklis.

Salona iekārtojums atbilst mūsdienu budžeta klases automobiļa prasībām – vienkārši apdares materiāli, laba montāžas kvalitāte. Lai gan mērinstrumentu panelis ar vienu digitālo skalu tahometram un blakus piemontētu informācijas displeju, kurā atrodas digitālais spidometrs, izskatās visai netradicionāli, savus tiešos uzdevumus tas veic visnotaļ labi. Vadītājam svarīgākā informācija ir viegli nolasāma.

“Aveo” jau standartap-rīkojumā iekļauta kruīza kontrole un palīgsistēma kustības uzsākšanai slīpumā, elektroniskā stabilitātes sistēma, dziļumā un augstumā regulējama stūre, kondicionieris, stereosistēma un vēl citas noderīgas lietas, kas daudziem konkurentiem pienākas par papildu samaksu. Vairāki žūrijas locekļi jau pēc pirmās iepazīšanās ar “Aveo” uzsvēra šā automobiļa lielisko cenas un kvalitātes attiecību.

Gaitas īpašības pat pa mūsu nelīdzenajiem ceļiem šim auto ir gana labas, uz komfortu orientētas un bez liekām sportiskām ambīcijām.

 

TEHNISKIE DATI Aveo1_12

“Chevrolet Aveo”

Tips: mazās klases hečbeks vai sedans

Benzīna dzinēji:

1,2 l 70 ZS 5,9 l/ 100 km

1,2 l 86 ZS 5,5 l/ 100 km

1,4 l 100 ZS 5,9 l/ 100 km

1,4 l 115 ZS 6,6 l/ 100 km

Dīzeļdzinēji:

1,3 l 75 ZS 3,9 l/100 km

1,3 l 95 ZS 4,1 l/100 km

Transmisija: piecpakāpju vai sešpakāpju mehāniskā pārnesumkārba; sešpakāpju automātiskā pārnesumkārba; priekšējo riteņu piedziņa

Cena: no 6770 latiem

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+