×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. maijs, 2016
Drukāt

Kremlim jāsaprot – Latvija aizstāvēsies. Saruna ar Valdi Zatleru (17)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Latvijas Avīzē” viesojās eksprezidents Valdis Zatlers. Pagājušonedēļ Zatlera kungs bijis Maskavā, iepazīstinot ar krieviski tulkoto grāmatu “Kas es esmu”, pēc tam Černobiļā piedalījās atomavārijas piemiņas pasākumos, un viņš ir rosīgs arī valsts sabiedriski politiskajā dzīvē. Ja vēl atceraties prezidenta “rīkojumu nr. 2”, tam 28. maijā apritēja piektā gadskārta.

– Par Maskavas vizīti. Kā tur uzņēma Latvijas bijušo prezidentu, ar ko tikāties?

V. Zatlers:– Savus memuārus prezentēju divās vietās – Ārzemju literatūras bibliotēkā un Valsts starptautisko attiecību institūtā, kas ir Krievijas augstākā diplomātijas skola, kuras absolventi nākotnē īstenos valsts ārpolitiku. Neslēpšu – gaidīju “skarbos” jautājumus, varbūt pat uzbrukumus. Tādu nebija. Jautājumu – atbilžu sesija bija plaša, taču šie potenciālie grāmatas lasītāji bija intelektuāļi vai studenti. Viņus interesēja stāsts par cilvēka dzīvi, kas pusi mūža vadījis padomju sistēmā. Bijis ārsts, pēc tam neatkarīgas valsts politiķis, kuru Krievijā tomēr zina. Starptautisko attiecību institūtā mani uzrunāja studenti, kas izrādījās dzimuši Latvijā – parādīja, ka prot latviski, pēc tam gan pārgāja uz krievu valodu, kurā diskutējām. Es ieguvu lielu pieredzi, lai turpmāk precīzāk pamatotu viedokli par Latvijas un Krievijas attiecībām un to, kas jādara, lai aizstāvētu nacionālās intereses.

– Un kas mums būtu 
jādara?

– Rūpīgi jāpēta Krievijas diplomātija – dziļāk, nekā virspusēji runā mediji. Krievijas medijos izrādītais – gandrīz viss ir negatīvi par Latviju. Tas disonē ar diplomātiskajā augstskolā uzdoto jautājumu – kā mēs varētu uzlabot attiecības ar Latviju. Šai sakarā nāk atmiņā Krievijas ārlietu ministra Lavrova agrāk pieminētais “negatīvais fons”, lai attiecības uzlabotu. Pašlaik “informatīvais fons” Krievijas pusē ir pilns ar Latvijai nevietā izteiktiem pārmetumiem. Mēs paši zinām, kas ir eiropeiskas vērtības, par kurām iestāsimies. Neba kaimiņvalstij, kas neseko šīm vērtībām, norādīt, kur mēs ko ievērojam un ko neievērojam. Fonu, kas ir vienā vai otrā pusē, tikpat kā vienmēr nosaka Krievijas ārpolitika. Mūsu nostāja ir skaidra – esam par savu valsti un mūsu vērtībām, par valsts valodu, un nevienam neļausim darīt sev pāri, neļausim norādīt, kā mums jāizturas savas valsts iekšienē. Mēs arī nekad nedraudam nevienai ārvalstij, neuzspiežam savu viedokli kā vienīgo un absolūto.

– Krievijas vēstnieks Latvijā Vešņakovs intervijā “NRA” laipni aicina norakt informatīvā kara cirvjus.

– Bet Krievijas kanālos sižetu skaits par Latviju pieaug, un tie ir negatīvi. Jautājums – kāpēc? Vēl varētu pieļaut, ka tas notiek ideoloģiskās cīņas ietvaros vai kad problemātiku aplūko no dažādiem skatupunktiem, bet brīdī, kad ieraugu klajus melus, gribu prasīt vienu – ko ar to grib panākt? Lai otrs jums uzticas? Es 2007. gadā teicu – šobrīd pasaulē galvenais ir nepazemināt uzticamības līmeni. 2016. gadā Krievija darījusi ļoti daudz, lai līmeni pazeminātu. Vārdiem un darbiem jāsaskan. Latvija nekad nav fabricējusi melus par citu valsti, bet Latvijai uzbrūk, nomelno, un Krievija pati atzīst, ka notiek informatīvais karš. Tad Kremlim jāsaprot, ka šai karā Latvija aizstāvēsies. Krievijas politikas noteicējiem jāpieņem lēmums – tā turpināt ražot provokatīvus sižetus vai parādīt labas gribas žestu, ka patiesi vēlas labas attiecības un mieru visgarām robežai. Pagaidām šādu signālu no Krievijas nav. Atskaņo plati runča Leopolda aicinājuma garā – dzīvosim draudzīgi, bet tālāk ir reālpolitika, ko Latvijā nevar pieņemt.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Vai tad pats kungs arī ies aizstāvēt, vai laidīsies lapās? Un vai tad karš jau pieteikts? ..

 2. tā ir lielvalsts bezspēcība, pati atzīst savu atpalicību no vidējā starptautiskā dzīves līmeņa,neatzīst pat savas skolas un-davai na zapad-bet paši šmucējas.

 3. Ar zirņu zupas lielgabaliem, rudzubisēm! Aizstāvēties varam tikai paši, nevis kautkādi svešas valsts armijnieki. Ja ir tā, kad ir lieli draudi – tad jāveic plaša mēroga civilās mācības, nav armijas – aizstāvēs civilie. Mums zaudēt nav ko, ja sāksies – nogalinās visus.

 4. Ja, aizstaves parasta Latvijas tauta , kas uztur ierednus, Valsts” kalpus” , un citus zaglus . lielaka dala no viniem pirmie ,kas muks uz arzemem . Tiem svetuma sajuta pret musu Valsti ir svesa, ka tik vairak apzagt tautu.

 5. par aploksnitem visi jau ir aizmirsusi…

 6. Kad reizi par visam reizem beigsies si absurda propoganda gan no vienas, gan no otras puses? Kremlis vainoASV un ES, savukart vini vaino visos naves grekos Krieviju. Kuram sai kivina ir taisniba pats velns nesapratis.Ja tu pateiksi kaut vai vienu labu vardu par Krieviju-tu jau esi Krievijas spiegs, slepenais agents un Kremla trollis, bet vai jus neesat Balta nama agenti un trolli?

  • Kādus labus vārdus var teikt par agresoru, iekarotāju un laupītāju. Tu pamāci mani, kā to darīt. Manam tēvam, par piemēru, bija atņemts viss, ko viņš sava mūža garumā sarūpējis, pats pazudis nezinamā virzienā, es pat viņu nekad neredzēju un uzvārds man cits. Skolā gāju krievu. Viņš ir bijis labs kokgriezējs, arī mēbeļu meistars. Strādājis ar savām rokām. Dabīgi ka bija palīgi un mācekļi. Izdzīvojis tikai tāpēc ka taisijis smukas lietas nometņu priekšniekiem, noformējis sarkanos stūrīšus. Vācu laikā pārdevis savus izstrādājumus vācu virsniekiem, par to viņu arī savāca 45. gadā un izsūtija par sadarbību. Tādu biogrāfiju šodien pilna Latvija. Neviens nekādas atvainošanas vai nožēlas nav dzirdējis. Pilnīgi sagrauta Latvijas industrija, tautsaimniecība un mēli, mēli visu laiku mēli par to, kā Latviju no nabadzības glābuši.
   Zatlera kungs ļoti parezi saka, proti, šodien ir ļoti svarīgi cīparos parādīt, cik lielus zaudējumus ir nesusi mums PSRS ar savu kolonizāciju. Precīzi ar dokumentiem un aprēķiniem. Pamatīgi jāstrādā pie vēstures, pie pretestības kustības faktiem, kurus ar visiem spēkiem cenšās paslēpt. Visam jābūt skaidri redzamam un neko nedrīkst aizmirst. Tam līdzekļus nedrīkst žēlot. Tieši tāpēc jau tādiem darbiem liela prtetestība. Jo, kā saka, par visu jāmaksā.

 7. Krievija jau arī aizstāvās no amerikānu draudiem viņas pierobežā. Mums tā Krievija ir daudz vajadzīgāka nekā mēs Krievijai. Ja Zatlers un visi pie varas esošie dzīvotu ar ienākumiem no 150-300 eiro mēnesī, tad varbūt tā muldēšana pārietu un uz reālo dzīvi šie politiķi skatītos daudz savādāk. Mēs tādi esam kādi 600 000. Man škiet jau vairākums. Dažam būs jāatsakās no elektŗibas, lai varētu palikt dzīvoklī, tik tālu 4 maija republika mūs ir novedusi. Visiem valsts vadītājiem vajadzētu kaunēties, kur lielākā tautas daļa novesta. Šēru diena tuvojas!!!

  • Krievija neaizstāvas ,krievija grib izplesties un citu valstu rēķina,bet par tiem 150-300 eiro mēnesī tālāk viss ir pareizi.

 8. Un kā tad ar tiem tankiem ko izmantosi lai krievus iedabūtu valdībā?

 9. Kāpēc mums būtu jāklausās ko Krievija runā par Latviju?
  Drīz Latvijas atkal ieradīsies no Krievijas, lai pārbaudītu kāda kvalitāte ir Latvijas šprotēm… Lai, iespējams, atjaunotu to importu Krievijā… Pāsi zinām, ka šprotu kvalitāte, maigi sakot, varētu būt labāka …
  Latvijas dzelzceļam krasi samazinājušies pārvadājumi no krievijas …
  Par EKONOMIKU jādomā…

 10. Valdi, tu varētu attīstīt mugurkaulu un mazāk braukāt uz to Maskavu. Iemācies kād Rietumeiropas valodu.

 11. Paldies, TEV, Valdi, par gudrību un sapratni. Tevi daļa tauta nomelnoja sākot maut līdzi oligarhijai un melnās mafijas maksājumu zaudētājiem žurnālistiem.
  Tu esi Kārlis Ulmanis Nr.2. Lai vai kā, tu esi mūsu tautas patriots, godavīrs. Paldies TEV, lai Dievs Tev stāv klāt.

  Mūs nomelno ne tikai pašu mafijas apsēstie bāleliņi, bet arī okupantu pakalpiņi un okupācijas laika privilēģiju tīkotāji, “troļļi”

  Pie mums nomelno katru tautas īstu pārstāvi, katru latvieti,kurš cenšas palīdzēt tautai. Un tas nav tikai Latvijā, bet arī Krievijā, Vācijā Amerikā, Zviedrijā utt. .

 12. Ja Zatlers butu pie teiksanas, tad gan aicinatu kremlinus valdiba, vai ne?
  Ar to viss izteikts. Un nav ko te ljurinat, karinat letus makaronus uz ausim un telot patriotu.
  Ja jau ta patik ta imperija, tad ko te mokies, nabadzins, tin uz turieni neatskatidamies.

  • Tā raksta Krievijas ne- aborigēns, maksas aģents.

  • Aborigēn, tu esi vislielākais cūka un nodevējs, pats dzīvo pļēgurodams un zagdams, vēl ļurināsi par cilvēku, kurš visu mūžu ir glābis dzīvības tādiem parazītiem, kā tu, lai tagad varētu par viņu ņirgāties. Ko tu esi laba izdarījis valsts labā. Zatlera kungs uzņēmās prezidenta darbu, atbildīgi to darīja un nolika pie vietas zagļu un Latvijas izlaupītāju bandas, bet diemžēl, atkal viss notiek tāpat kā pirms tam, atkal tiek zagts un laupīts atklāti, jo nav vairs otra Zatlera, kas atlaistu arī šo Saemu, kuras dalībnieki slēpj vislielākās slepkavības Maximā, vainīgos, nenosaucot to uzvārdus. Kur vēl tālāk var iet ar tādiem politiķiem, kurā valstī vēl ir tik daudz kukuļņēmēju, kā Latvijas VID, un kas par to, pārceļ citās vēl ienesīgākās vietā, tā vietā lai liktu aiz restēm? tav to vajag? Vai tu pats esi no tiem, ko nosaucu?

 13. hi hi, vai

Draugiem Facebook Twitter Google+