×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
7. septembris, 2015
Drukāt

Krese: Valstij kultūrpolitikas plānošanā trūkst tālredzības

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Valstij kultūrpolitikas plānošanā trūkst tālredzības, žurnālistiem pauda festivāla “Survival K(n)it 7” kuratore Solvita Krese.

Viņa norādīja, ka valsts cenšas atkāpties no atbildības par to, kas kultūrā notiks pēc desmit gadiem. “Tomēr vajadzētu skatīties gan uz kultūras mantojumu, gan kultūras attīstīšanu tālredzīgāk,” uzsvēra Krese. Viņasprāt, kultūra ir palaista pašplūsmā, brīvajā režīmā, tādēļ būtu vajadzīgs programmatiskāks skatījums.

“Rīgā ir tāda situācija, ka ir daudz kultūras satura, ko rada nevalstiskās organizācijas, bet tām nav telpu, kurās īstenot savus projektus. Tajā pašā laikā Rīgā ir daudz tukšu telpu,” kultūras nozares apstākļus raksturoja kuratore.

Runājot par bijušo Latvijas Nacionālās bibliotēkas galveno ēku, Krišjāņa Barona ielā 14, Krese norādīja, ka tā būtu ideāla vieta kultūras funkcijai gan tās novietojuma, gan telpu dēļ. Viņa gan atzina, ka ēka nebūtu piemērota izstāžu zālei.

Kā ziņots, festivāls “Survival K(n)it 7” šogad notiek bijušajā LNB galvenajā ēkā. Kā stāstīja Krese, katru gadu festivālam tiek izvēlēta vieta ar laba satura potenciālu. Kuratore uzsvēra, ka vēlētos, lai daļa šīs ēkas, kuru valsts pārdos izsolē, saglabātu kultūras funkciju. Festivāla veidotāji skatās arī uz jauno LNB ēku, norādot uz to, kā mainās bibliotēkas funkcijas. Tāpat tiek domāts arī par kultūras attīstību tuvāko desmit gadu laikā.

Festivālā “Survival K(n)it 7” līdz 20.septembrim aptuveni 40 latviešu un citu valstu mākslinieku aicinās palūkoties uz to, kā mazas, ikdienišķas lietas var ietekmēt lielus notikumus un pat izraisīt globālus satricinājumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+