Pasaulē
Citur

Krievija bez sērām atvadās no “galvenā rusofoba” Makeina2


Arhīva foto. ASV republikāņu senators un bijušais prezidenta amata kandidāts Džons Makeins.
Arhīva foto. ASV republikāņu senators un bijušais prezidenta amata kandidāts Džons Makeins.
Foto – LETA/REUTER

Krievijas prokremliskie mediji pirmdien veltīja nesaudzīgu nopēlumu nule kā no dzīves aizgājušajam ASV senatoram Džonam Makeinam, nelaiķi dēvējot par Vašingtonas “galveno rusofobu”.

Makeins, kurš no dzīves sestdien aizgāja 81 gada vecumā, aizdevis Kremlim dusmas ar savu atbalstu prorietumnieciskajiem Ukrainas un Gruzijas līderiem, kā arī ar savu atbalstu sankcijām, kas Krievijai noteiktas Krimas aneksijas dēļ.

“Makeins bija kļuvis par rusofobijas galveno simbolu,” skaidroja telekanāls “Rossija 1”, piebilstot, ka Makeins “nevarēja ciest Krievijas neatkarīgo ārpolitiku”.

Makeins “dievināja karu. Ja jūs vēl neesat nogalināts, tad tā nav Makeina vaina. Viņš centās,” norāda prokremliskais tabloīds “Komsomoļskaja pravda”.

Apsūdzot agrāko gaisa spēku pilotu, kas, kā apgalvo krievu propagandisti, melojis par to, ka gūstā Vjetnamā tika spīdzināts, tabloīds apceri noslēdz, paužot cerību, ka Makeins tagad deg ellē.

“Senatoram Makeinam patika kara liesmas. Cerēsim, ka viņam būs gana daudz liesmu tur, kur viņa dvēsele šobrīd atdusas,” pauž laikraksts.

Prokremliskais dzeltenais telekanāls “Life News” pazobojās par “galvenā rusofoba” lēmumu 2013.gadā publicēt komentāru maznozīmīgajā vietnē “pravda.ru”.

Senators, kā šķiet, domājis, ka vietne ir saistīta ar savulaik visvareno PSRS laikrakstu “Pravda”.

“Acīmredzot, senatoram neviens nebija pateicis, ka dažas lietas Krievijā mainījušās kopš viņa Vjetnamas gūsta,” norādīja telekanāls.

Makeins bija “pārliecināts “vanags”, kurš Krieviju knāba principa pēc,” skaidroja telekanāls “Rossija 1”.

Viņš “stingri atbalstīja visas Amerikas izvērstās militārās operācijas un karus – Kosovā, Irākā, Lībijā -, un ja viņš divas reizes nebūtu zaudējis prezidenta vēlēšanu kampaņās, viss varētu būt daudz katastrofālāk”.

Telekanāla vakara pārraidē tika atgādināts, ka Makeins “Vjetnamā tika notriekts ar padomju raķešu kompleksu “SA 75-Dvina”.

Pārraidē tika uzsvērta Makeina nepatika pret ASV pašreizējo prezidentu Donaldu Trampu, tā arī prognozēts, ka ASV “centieni ierobežot un izolēt Krieviju ar bargām sankcijām turpināsies, tikai tagad bez Makeina”.

LA.lv