×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
18. marts, 2015
Drukāt

Krievija un Dienvidosetija paraksta vienošanos par sadarbību (2)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis vienošanos par integrāciju un sadarbību ar pašpasludinātās Dienvidosetijas prezidentu Leonīdu Tibilovu.

Pirms vienošanās parakstīšanas Putins ar Tibilovu apsprieda divpusējās attiecības, kā arī stabilitātes un drošības koordināciju Aizkaukāza reģionā.

“Šodien es veicu vēl vienu svarīgu soli ceļā uz tālāku partnerattiecību stiprināšanu,” paziņojis Putins.

ASV Valsts departamenta pārstāve Džena Psaki 17.martā paziņoja, ka ASV šo vienošanos neatzīst. Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs savukārt pavēstīja, ka
ASV komentārs par Maskavas un Chinvali vienošanos ir nevietā.

Vienošanās starp Krieviju un Dienvidosetiju noslēgta uz 25 gadiem ar iespēju to pagarināt uz desmit gadu periodiem. Tā ir pamats pakāpeniskai vēl ciešākas abu valstu sadarbības veidošanai sociālajā, ekonomiskajā un humānajā jomā, kā arī ārpolitikā, drošībā un aizsardzībā.

Pēc 2008.gada Krievijas-Gruzijas kara tās neatkarību atzina Krievija. Atbilstoši ANO Ģenerālās asamblejas rezolūcijām Dienvidosetija un otrs separātiskais reģions Abhāzija ir Gruzijas daļa.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. A čto eto – Osecija? Stalinskaja tualeta? A počemu nikto niznjet čto eto Osecija ili Sopsecija? Da toļko Vova znajet i priznajet svojovo agenta. Tovarišč ščekist.
    Do eto svo – moskovskoje gobno. I Putin tože.

Draugiem Facebook Twitter Google+