×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. decembris, 2012
Drukāt

Krievija “valsts apvērsuma” gatavošanā apsūdz arī Lietuvu

Krievijas Izmeklēšanas komiteja apgalvo, ka aptuveni 150 opozīcijas pārstāvji, kuri tiek vainoti masu nekārtību plānošanā, esot Lietuvā apmācīti vardarbīgās protestu metodēs, vēsta laikraksts “Ņezavisimaja Gazeta”.

Avīze raksta, ka ziņas par personām, kas esot piedalījušās “semināros” Lietuvā, izmeklētāji pieprasījuši no aizturētā opozīcijas aktīvista Konstantīna Ļebedeva, kurš it kā esot redzējis dalībnieku sarakstus. Jau iepriekš Krievijas Izmeklēšanas komitejas amatpersonas izteikušās par Lietuvā it kā notikušiem semināriem, kas bijuši veltīti “varas sagrābšanai, izmantojot “krāsaino” revolūciju piemēru”. Krievijas varasiestādes apgalvo, ka šādus seminārus esot apmeklējuši vismaz trīs Maskavā dzīvojošas personas – Taisija Aleksandrova, Anna Korņilova un Jurijs Nabutovskis. Visu trīs minēto personu dzīvesvietās veiktas kratīšanas.

“Ņezavisimaja Gazeta” noskaidrojusi, ka Krievijas izmeklētāji par nekārtību organizēšanas semināriem uzdod lekcijas, kuras organizējis kāds Austrumeiropas izglītības centrs, kas nodarbojas ar demokrātijas attīstības programmām Austrumeiropā un cilvēktiesību situācijas uzraudzību. Aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies atrast kādu organizāciju ar šādu nosaukumu. Vienīgās atsauces uz šādu organizāciju atrodamas ziņās par aprakstītajiem Krievijas izmeklētāju apgalvojumiem. Čehijā gan darbojas nevalstiskā organizācija Austrumeiropas Izglītības un kultūras centrs (EEEC), kuras mērķis ir cīņa pret ksenofobiju un etnocentrismu ar izglītības un mākslas palīdzību. Taču šīs organizācijas aktivitāšu sarakstā, kas atrodams tās interneta vietnē, nav minēti kādi pasākumi Lietuvā. Laikraksts norāda, ka semināri rīkoti pilnīgi atklāti un kopš 2012. gada pavasara tajos varējis pieteikties jebkurš. Uz vienu no lekcijām esot ieradusies arī Krievijas Pirmā televīzijas kanāla filmēšanas grupa.

11. decembrī Krievijas Izmeklēšanas komiteja paziņoja, ka vairākus opozīcijas aktīvistus, kas plānojuši masu nekārtību izraisīšanu un varas sagrābšanu, esot finansējis gruzīnu uzņēmējs Givi Targamadze. Sākotnēji šie apgalvojumi izskanēja Krievijas televīzijas kanālā NTV pārraidītajā filmā “Protestu anatomija 2”. Tikmēr trešdien sākušās kratīšanas arī Voroņežā, kur pārmeklētas vietējo aktīvistu dzīvesvietas. Personas, kuru mājās veiktas kratīšanas, piedalījušās vasaras nometnēs “Dobrij lagerj”, kurās uzstājies arī Kreisās frontes līderis Sergejs Udaļcovs. Varasiestādes apgalvo, ka šajās nometnēs Udaļcovs esot gatavojis kaujiniekus valsts apvērsuma īstenošanai, vēsta laikraksts “Kommersant”. Kratīšanas veiktas opozīcijas organizācijas “Solidaritāte” un partijas Tautas brīvības partijas biedru dzīvesvietās. Pēc tam izmeklētāji nopratinājuši arī Vladislavu Beslanovu, kurš vada vēlēšanu novērošanas organizācijas “Golos” Voroņežas nodaļu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+