×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. janvāris, 2013
Drukāt

Krievijas armijā grib izskaust kājautus

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu pauda šoku par to, ka bruņotajos spēkos karavīri kājas joprojām tin autos un nevalkā zeķes. Ministrs pieprasījis, lai šī senā paraža līdz gada beigām tiktu izskausta.

“Es gribētu dot rīkojumu, ka 2013. gadā, vēlākais – līdz gada beigām, mēs aizmirstam vārdu “kājauti”,” tiekoties ar augstākajām militārpersonām, sacīja ministrs. “Es lūgšu piešķirt papildu finansējumu, lai mēs bruņotajos spēkos pilnībā varētu atteikties no šī jēdziena.” Karavīri kājas mēdz ietīt autos, kas, kā daudzi norāda, valkājot garos zābakus, esot praktiskāk, tomēr šis paradums arī tiek uzskatīts par apkaunojoši vecmodīgu.

Ar modes mākslinieka Valentīna Judaškina palīdzību 2008. gadā tika modernizētas karavīru uniformas, kurās bija iekļautas arī kokvilnas zeķes. “Tagad ir 2013. gads. Mēs joprojām runājam par kājautiem,” sacīja Šoigu, norādot, ka šīs paražas turpināšanos ievērojis, pēdējo mēnešu laikā apmeklējot karaspēka vienības. Kājauti un garie zābaki nav karavīru uniformas pamatelementu vidū jau kopš 2007. gada, tomēr to lietošana tiek turpināta un nav tikusi aizliegta, ziņu aģentūrai “RIA Novosti” apliecināja informācijas avots Aizsardzības ministrijā. Karavīri, veicot atsevišķus uzdevumus, joprojām valkā garos zābakus un uzskata, ka kājauti ir ērtāki nekā zeķes, norādīja avots. “Vilkt zeķes garajos zābakos ir ļoti neērti. Pēdas tiek noberztas jēlas, bet pašas zeķes momentāni novalkājas,” skaidroja aģentūras sarunbiedrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+