×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
5. janvāris, 2017
Drukāt

Krievijas centieni izjaukt vēlēšanas bijuši “daudzveidīgi” (1)

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

Kiberuzbrukumi ASV Demokrātu partijas datoriem bija tikai viena daļa no Krievijas daudzveidīgajiem centieniem izjaukt Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanas, ceturtdien apliecināja ASV izlūkdienestu vadītāji.

Senāta noklausīšanās sēdē izlūkdienestu vadītāji vienotā frontē no jauna apliecināja jau agrāk pausto, ka Maskava ir iejaukusies aizvadītā gada vēlēšanu kampaņā un ka kiberiejaukšanās ir nopietni draudi ASV.

“Tā bija daudzveidīga kampaņa. [Datorsistēmu] uzlaušana bija tikai viena tās daļa, un tajā bija ietverta klasiskā propaganda, dezinformācija un viltus ziņas,” Senāta noklausīšanās sēdē sacīja Nacionālās izlūkošanas direktors Džeimss Klapers.

Maskava, kibertelpā veicot uzbrukumus, agresīvi vēršas pret ASV, apliecināja Nacionālās drošības pārvaldes vadītājs Maikls Rodžerss un aizsardzības ministra vietnieks izlūkošanas jautājumos Marsels Letrs.

“Atbilstoši mūsu vērtējumam tikai Krievijas visaugstākās amatpersonas varēja pilnvarot neseno datu zādzību un atklāšanu, kas bija fokusēta uz vēlēšanām,” viņi norādīja kopīgā paziņojumā Senāta Bruņoto spēku komitejai.

“Krievija ir vispusīgs kibertelpas spēlētājs, kas rada nopietnus draudus ASV valdības, militārajai, diplomātiskajai, komerciālajai un kritiskajai infrastruktūrai un svarīgākajiem resursu tīkliem,” viņi uzsvēra.

“Krievija kiberjomā skaidri ieņem arvien agresīvāku stāju, palielinot kiberspiegošanas operācijas, nopludinot šajās operācijās nozagtos datus un vēršoties pret kritiskajām infrastruktūras sistēmām,” sacīja Klapers.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cik miljonus e-pastu Klintone pati izklāja publiskajā tīklā.!? Tai tantei vecuma marasms. Hakerē visi, bet tas ko darīja HK bija atvieglot ziņu zagšanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+