×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. marts, 2012
Drukāt

Krievijas feministu grupas dalībniecēm draud septiņu gadu cietumsods

pussyriot

Divām Krievijas feministu grupas “Pussy Riot” dalībniecēm draud līdz pat septiņu gadu cietumsods par dalību “panku lūgšanā” Maskavas lielākajā baznīcā.

 

Marija Aljohina un Nadežda Tolokoņikova tiek apsūdzētas huligānismā, jo 21. februārī kopā ar divām citām grupas dalībniecēm Maskavas Kristus glābēja katedrāles galvenā ikonostasa priekšā izpildīja panku mūzikas ritmos ieturētu Dievmātei veltītu lūgšanu jeb protestu pret Vladimira Putina varu, raksta avīze “The Daily Telegraph”.

Putina pārstāvis “Pussy Riot” priekšnesumu nodēvējis par “pretīgu” un norādīja, ka arī Putins uz to raudzījies “negatīvi”. Huligānismā apsūdzētās sievietes tika arestētas prezidenta vēlēšanu priekšvakarā un kopš tā brīžā atrodas aiz restēm.

“Pussy Riot” tika izveidots pērnajā oktobrī, un grupa galvenokārt nodarbojusies ar pret Putinu vērstām aktivitātēm, tostarp iepriekš nepieteikta koncerta rīkošanu Sarkanajā laukumā. Grupas dalībnieces ar presi runā, lietojot pseidonīmus, un publiskajā telpā parādās tērpušās spilgtas krāsas apģērbos un sejas maskās.

{source}
<iframe width=”560″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/GcVIsmt6cpY” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+