×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
24. aprīlis, 2012
Drukāt

Krievijas otru lielāko sociālo tīklu “Odnoklassniki” attīsta Latvijā (2)

sirokovs_ilja

Krievijas otro lielāko sociālo tīklu ”Odnoklassniki” ar 33 miljoniem unikālo lietotāju katru dienu attīsta un uztur 120 Latvijas programmēšanas speciālisti, intervijā biznesa portālam ”Nozare.lv” teica Krievijas interneta kompānijas ”Mail.ru” viceprezidents Ilja Širokovs, kas atbild par ”Odnoklassniki”.

“Latvijā ir “Odnoklassniki” galvenais attīstības birojs,” Širokovs teica, skaidrojot, ka “tas viss noticis vēsturisku iemeslu dēļ, jo daži agrīnie ”Odnoklassniki” īpašnieki bija no Latvijas. Latvijā bija maza komanda, kas sāka izvērsties. Tie bija cilvēki, kas saistīti ar (Latvijas e-pasta un sociālo tīklu) ”One.lv” un uzņēmēju Vitāliju Rubšteinu. Viņi vairs nav saistīti ar kompāniju, jo viss tagad pieder ”Mail.ru” grupai.”

Širokovs arī piesauc vēsturi, skaidrojot “Odnoklassniki” veiksmi, turoties pretim globālajam sociālam tīklam “Facebook”, norādot, ka tas, viņaprāt, noticis, pateicoties no Padomju Savienības laikiem mantotam augstam zinātniski-tehniskās izglītības līmenim un tradīcijām.

“Krievijas sociālo tīklu veiksmi var izskaidrot ar vairākiem faktoriem. Galvenais ir Padomju Savienības mantojums. Padomju Savienībā bija ļoti daudz sliktu lietu, bet viena lieta, kas bija laba, ir tehniskā un inženiertehniskā izglītība. Tas attiecas uz visu bijušo padomju telpu, arī Baltijas valstīm. Citās Eiropas valstīs neredzam tādu skaitu labu programmatūras inženieru kā Krievijā un bijušajās PSRS valstīs,” Širokovs teica.

Intervijas gaitā Širokovs vairākkārt uzsvēra apstākļus, kas, viņaprāt, vieno Krievijas un Latvijas un pārējo Baltijas valstu uzņēmējdarbības vidi, veicinot “Odnoklassniki” attīstības centra uzplaukumu Rīgā. “Krievos ir uzņēmēja gars un gatavība riskēt. To līdzīgā pakāpē neredzam citās valstīs. Bet tas attiecas ne tikai uz krieviem. Šāds uzņēmības gars arī ir sastopams Baltijas valstīs. Tādēļ esam izvietojuši ”Odnoklassniki” attīstības biroju šeit, Rīgā,” viņš sacīja.

“Mail.ru.” amatpersona, kas bieži uzturas Rīgā, arī teica, ka vietējo IT speciālistu krievu valodas zināšanas bija būtisks faktors attīstības centra attīstībai Rīgā. “Nevaru iedomāties, kā to būtu darījuši, ja cilvēki Latvijā neprastu krievu valodu. Kad pieņemam cilvēkus darbā, krievu valodas zināšanas ir obligātas. Nav jābūt dzimtās valodas līmenī, jo ”Odnoklassniki” strādā arī daudz latviešu tautības darbinieku. Protams, ir attīstības projektu grupas, kur darbinieki savā starpā sarunājās latviski, bet visiem ir jāspēj lasīt un komunicēt krievu valodā,” sacīja Širokovs.

“Odnoklassniki” attīstības centrs ir populārākais starp trīs birojiem (divi ir Krievijā, Sanktpēterburgā un Maskavā), kas nodarbojas ar sociālā tīkla uzturēšanu un attīstību, teica Širokovs, taču viņam galvenās rūpes ir jaunu speciālistu piesaiste.

“Latvija ir maza valsts, šeit ir grūti darbā pieņemt lielu cilvēku skaitu, arī ja “Odnoklassniki” aug ļoti strauji. Pirms diviem gadiem šajā kantorī bija 50 cilvēki, patlaban ir 120. Vajadzīgi ir labi speciālisti, un tos varam arī pārcelt no birojiem Krievijā,” teica “Odnoklassniki” vadītājs.

Širokovs teica, ka jaunu IT darbinieku rekrutēšana ir viens iemesls, kādēļ “Odnoklassniki” rīko konkursu Latvijas augstskolu IT studentiem. Tas tika izsludināts aprīļa sākumā, un fināls tam būs 18.maijā. “Konkursa finālam tiks izvirzītas sešas no labākajām komandām. Tad katrai komandai būs jārisina vairāki nelieli programmēšanas uzdevumi ar atšķirīgām sarežģītības pakāpēm,” viņš teica.

Širokovs studējis matemātiku un ekonomiku Krievijā, pēc tam ieguvis biznesa maģistra grādu Stenfordas universitātē, ASV. Viņš atbild par “Odnoklassniki” kopš 2010.gada. No 2007.līdz 2009.gadam dibinājis un vadījis Krievijas sociālo tīklu ”Moi Krug”.

”Odnoklassniki” darbību sāka 2006.gada martā, tā dibinātājs bija uzņēmējs Alberts Popkovs. 2010.gadā ”Mail.ru” nopirka 100% ”Odnoklassniki”. Kā liecina ”Mail.ru” 2010.gada pārskats, ”Odnoklassniki” ieņēmumi bija 46,7 miljoni ASV dolāru (24,28 miljoni latu), no kuriem 31,3 miljoni ASV dolāru (16,27 miljoni latu) bija no maksas pakalpojumiem individuāliem lietotājiem.

“Odnoklassniki” tīrā peļņa bija 21 miljons ASV dolāru (10,92 miljoni latu). ”Mail.ru” provizoriskajā 2011.gada pārskatā, kas publiskots februāra beigās, finanšu dati nav izdalīti par atsevišķām apakšvienībām, tas tiks darīts pilnajā gada pārskatā, kuru publiskos aprīļa beigās. ”Mail.ru” grupas ieņēmumi pieauga par 58% – līdz 514,9 miljoniem ASV dolāru (267,7 miljoniem latu).

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. voltarubins123@inbox.lv Atbildēt

    Labdien or labvakar
    Mēs uzskatām, ka jums palīdzēt ar ātru finansējumu , un fiable.Nous ir kapitāls , kas tiks izmantoti, lai piešķirtu īpašus aizdevumus , lai īstermiņā un ilgtermiņā , sākot no 1000 līdz 15.000.000 € , lai ikvienam nopietni vēlas šo aizdevumu . 2 % procentigadā saskaņā ar summu, kas samaksāta par to īpaši mēs negribam pārkāpt augļošanu likumu . Jūs varat maksāt 6-20 gadiem atkarībā no maksimālā apjoma aizdotā . tas ir atkarīgs no jums, lai ikmēneša maksājumiem . Mēs lūgt , ka rokraksta sertificētu parāda atzīšanu , un arī dažas daļas mums fournis.kontakts pa e-pastu tikai:voltarubins123@inbox.lv

  2. vai man ir iespeja ,uzinat vira paroli ,lai informetu ,ka si cilveka vairs nav ,ka man rikoties

Draugiem Facebook Twitter Google+