×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

Krievijas sankciju dēļ lauksaimniekiem pagaidām nav problēmu ar kredītiem

Piena pārstrādes rūpnīca "Latvijas piens"

Nav konstatēts neviens gadījums, kad lauksaimniekiem Krievijas sankciju dēļ būtu problēmas ar bankā paņemtajiem kredītiem, šodien pēc tikšanās ar Komercbanku asociācijas un Zemkopības ministrijas pārstāvjiem žurnālistus informēja premjerministre Laimdota Straujuma (V).

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) esot premjerministrei apliecinājis, ka tiem lauksaimniekiem, kuriem ir problēmas ar kredītu atmaksu, sarežģījumu iemesls nav Krievijas embargo, bet cita rakstura problēmas.

Ja, reaģējot uz jaunajām Eiropas Savienības (ES) sankcijām pret Krieviju, kaimiņvalsts noteiks kādas pretsankcijas, tad arī uz jauno pretsankciju skartajiem uzņēmējiem attieksies tie valdības atbalsta pasākumi, kas ieviesti pēc pirmā Krievijas embargo. Šajā gadījumā nav nozaru ierobežojumu, apliecināja Ministru prezidente.

Tikšanās laikā banku pārstāvji pauduši pretimnākšanu tiek uzņēmumiem, kuriem varētu rasties problēmas Krievijas pretsankciju dēļ, sacīja Straujuma.

“Swedbank” valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis atzīmēja, ka patlaban nav nekādas informācijas par iespējamām Krievijas jaunām pretsankcijām, bet katra banka individuāli strādā ar jebkuru klientu, kurš ir nonācis kādās maksājumu grūtībās, neatkarīgi no tā, vai tas noticis sankciju vai citu iemeslu dēļ.

Kā ziņots, Krievija augustā noteica embargo pārtikas produktiem, kas tiek importēti no Eiropas Savienības, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu. Krievijas embargo attiecas uz liellopu gaļu, cūkgaļu, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieru, pienu un piena produktiem. Šajā sarakstā pagaidām nav iekļautas šprotes, zivju un gaļas konservi, kā arī alkohols un saldējums.

Komercbanku asociācija iepriekš jau uzsvēra, ka banku attieksme pret saviem klientiem, kuri ir saņēmuši aizdevumus un kuru uzņēmējdarbību varētu ietekmēt Krievijas pretsankcijas, būs pietiekami elastīga. Balstoties uz vēsturisko pieredzi un sadarbību, bankas ir gatavas meklēt individuālus risinājumus – pārskatīt termiņus, atmaksas nosacījumus, meklēt citas savstarpēji izdevīgas sadarbības turpināšanas iespējas.

Šodien pēc publicēšanas “Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī” stājušās spēkā jaunās ES sankcijas pret Krieviju, kas vērstas pret Krievijas naftas un aizsardzības uzņēmumiem, kā arī pret bankām. Krievija iepriekš brīdināja, ka varētu arī no savas puses reaģēt uz jaunajām ES sankcijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+