×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
4. novembris, 2012
Drukāt

“Krievu marša” dalībnieki Maskavā pieprasa Putina atkāpšanos

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Maskavā svētdien, 4.novembrī, notika ikgadējais krievu ultranacionālistu rīkotais gājiens “Krievu maršs” ar vairākiem tūkstošiem dalībnieku, kuri pieprasīja Krievijas prezidenta Vladimira Putina atkāpšanos un nelegālās imigrācijas izbeigšanu.

Melnās drēbēs ģērbušies gājiena dalībnieki ar melndzeltenbaltiem karogiem un pret Putinu vērstiem saukļiem izgāja ielās Tautas vienotības dienā, ar kuru šogad tiek atzīmēta 400.gadskārta kopš poļu karaspēka padzīšanas no Maskavas.

“Mēs esam varas iestādes, varas iestādes ir mēs,” sauca daži dalībnieki. “Putina kliķi uz tiesu. Mēs sakāvām Hitleru, mēs sakausim Putinu,” sauca citi.  

Viens no ultranacionālistiskās kustības “Krievi” (“Russkije”) līderiem Aleksandrs Belovs paziņoja, ka šajā gājienā Maskavā piedalījušies 20 tūkstoši cilvēku. Policija gājiena sākumā gan novērtēja tā dalībnieku skaitu ar apmēram sešiem tūkstošiem.

“Šodien [ielās] izgāja 20 tūkstoši, bet drīz izies 100 [tūkstoši] un pēc tam – miljons,” paziņoja Belovs no skatuves mītiņā, kas notiek pēc šī gājiena.

“Putins ir noziedzīga režīma vadītājs. Viņi ir noguruši no viņa,” Belovs sacīja reportieriem. Viņš apsūdzēja Putinu Krievijas slāvu iedzīvotāju tiesību neievērošanā un nelegālās imigrācijas ignorēšanā. “Labākie cilvēki tagad ir spiesti doties uz Rietumiem,” teica Belovs.

Gājiens noslēdzās ar mītiņu pie Centrālā mākslinieku nama, un mītiņa dalībnieku skaits bija nedaudz mazāks nekā gājienā. Mītiņa dalībnieki turēja rokās melndzeltenbaltus karogus, kas no 1858. līdz 1883.gadam bija Krievijas Impērijas karogs, un savu organizāciju simboliku.

Maskavas policija gājiena laikā aizturēja 25 cilvēkus melnos armijas mēteļos. Daudzi gājiena dalībnieki bija aizseguši sejas ar šallēm un ķirurgu maskām, neievērojot jaunu likumu par masku aizliegumu demonstrācijās.

Mazāki “Krievu marši” svētdien notika arī vairākās citās Krievijas pilsētās.

Pleskavā “Krievu maršs” notika pirmoreiz, bija saskaņots ar varas iestādēm un notika bez incidentiem. Apmēram 100 tā dalībnieku pa vienu no pilsētas galvenajām maģistrālēm – Rīgas prospektu – aizgāja līdz Ļeņina laukumam, kur notika mītiņš ar saukļiem “Krievijai – krievu varu”, “Nākotne pieder mums”, “Krievu tautas trīs sastāvdaļu – ukraiņu, baltkrievu un krievu – apvienošanu”.

Kaļiņingradā “Krievu maršā” saskaņā ar policijas aplēsēm piedalījās nedaudz vairāk par 100 dalībnieku, bet organizatori paziņoja par 300 dalībniekiem. Gājiena un mītiņa dalībniekiem rokās bija melndzeltenbaltie karogi, tagadējās Krievijas un bijušās Prūsijas karalistes karogi.

Kazaņā policija aizturēja apmēram 30 nesaskaņota “Krievu marša” dalībniekus.

Putins svētdien Tautas vienotības dienā nolika sarkanas neļķes pie Kuzmas Miņina un Dmitrija Požarska pieminekļa, kas atrodas Maskavas centrā pie Vasilija Svētlaimīgā baznīcas. Ceremonijā piedalījās arī Krievijas pareizticīgo baznīcas vadītājs Maskavas un visas Krievzemes patriarhs Kirils, kā arī citu Krievijas reliģisko konfesiju vadītāji un pareizticīgo jauniešu organizāciju pārstāvji.

Tautas vienotības diena Krievijā tiek atzīmēta kopš 2005.gada, pieminot Maskavas atbrīvošanu no poļu karaspēka, ko 1612.gadā paveikusi Miņina un Požarska vadītā zemessardze.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+