×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. oktobris, 2014
Drukāt

Kristīne Opolais sezonu sāks ar Mimī lomu Bavārijas Valsts operā (3)

Catherine Pisaroni / publicitātes fotoCatherine Pisaroni / publicitātes foto

Soprāns Kristīne Opolais jauno opersezonu sāks Bavārijas Valsts operā Minhenē un Ņujorkas Metropolitēna operā, portālam LA.lv pastāstīja sabiedrisko attiecību konsultante Liene Jakovļeva.

Aizvadītā sezona dziedātājas Kristīnes Opolais skatuves karjerā bijusi īpaši bagāta un intensīva. Aprīlī māksliniece Metropolitēna operā dziedāja Čo-Čo-sanas lomu piecās Džakomo Pučīni operas “Madama Butterfly” izrādēs, bet opernama vēsturē viņas vārds ierakstīts, pateicoties drosmīgajam lēmumam 18 stundas vēlak piekrist teātra intendanta Pītera Gelba lūgumam “ielēkt” operas “Bohēma” izrādē, nomainot sasirgušo Anitu Hartigu. Svarīgi piebilst, ka izrāde tika tiešraidīta kinoteātros visā pasaulē, tostarp arī Rīgā.

Jūnijā Kristīne Opolais ar panākumiem dziedāja titullomu Džakomo Pučīni operas “Manona Lesko” jauniestudējuma pirmizrādē Londonas Karaliskajā Koventgārdena operā, kur viņas partneris bija izcilais vācu tenors Jonass Kaufmans de Grijē lomā. Septembrī Kristīne Opolais un Jonass Kaufmans kā solisti piedalijās Bostonas simfoniskā orķestra koncertā, kurā kā tā jaunais mākslinieciskais vadītājs debitēja diriģents Andris Nelsons.

Pirms tam februārī operas cienītāji bija liecinieki Volfganga Amadeja Mocarta operas “Tita žēlsirdība” pirmizrādei Bavārijas Valsts operā Minhenē, kurā Kristīne Opolais debitēja Vitēlijas lomā. Šajā lomā Kristīne Opolais uz Bavārijas Valsts operas skatuves atgriezīsies izrādēs 14., 17. un 23. oktobrī, kur viņas skatuves partneri būs Daniels Bēle, Andžela Brouere u.c.

Bet atceroties neaizmirstamo un negaidīto Pučīni operas “Bohēma” izrādi, ar īpašu emocionālo pacēlumu Kristīne Opolais gaida atgriešanos uz Metropolitēna operas skatuves Mimī lomā sešās izrādēs 14., 20., 24. un 28. novembrī un 1. un 5. decembrī, kur viņas partneris Rūdolfa lomā būs meksikāņu tenors Ramons Vargas, kā arī 15., 19. un 24. janvārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. LJ apdziedās ikvienu, ja tik maksās! Ko tā KO tik mīlīga ar JK? Kaut kur vīd ragi…

  2. Kāpēc Liene Jakovļeva sabiedrību informē tikai par Opolais darbošanos – iespējamo dziedāšanu un dalību operizrādēs. Mums taču ir daudz labāki dziedātāji par Kristīni: Elīna Gatranča, A|leksandrs Antoņenko, Maija Kovaļevska u.c mākslinieki, bet par tiem ne vārda. Piemēram, visu oktobra mēnesi Antoņenko dzied Metropolitena operas izrādē Karmena – Hosē lomā un š.g. 1.novembrī varēsim ‘viņu redzēt un klausīties kino “Citadele” TIEŠRAIDĒ no ŅUJORKAS.

    • Tas tāpēc, ka Kristīnei Opolais vienīgajai no visām mūsu starptautiskajām operzvaigznēm ir sava PR firma. Viņa par to maksā, lai par viņu stāstītu un rakstītu Latvijas presē. Citi dziedātāji nemaksā, tāpēc par viņiem arī neraksta. Jā, tas ir tiesa, ka vairāki mūsu dziedātāji jau ļoti veiksmīgi ir uzsākuši savu sezonu – , kā jau Jūs minējāt, Aleksandrs Antoņenko ar Hosē lomu Ņujorkas Metropolitēna “Karmenā”, Marina Rebeka ar donnas Annas lomu Čikāgas Liriskās operas “Donā Žuanā”, Maija Kovaļevska ar Tatjanas lomu Ženēvas operas “Jevgeņijā Oņeginā”, Elīnai Garančai ir koncertturneja pa Eiropas pilsētām, Egils Siliņš ar Amforta lomu Tokijas Nacionālās operas “Parsifālā”, turklāt visiem viņiem šosezon paredzams ne mazāk spožs turpinājums.

      Es nemaz nesaku neko par to, ka, vai nu L. Jakovļevas sniegtās informācijas dēļ, vai laikraksta nolaidības dēļ virsraksts ir maldinošs un kļūdains, jo Bavārijas Valsts operā šosezon ir paredzētas tikai trīs “Bohēmas” izrādēs – visas tūlīt pēc Jaungada janvāra sākumā, un teātra mājaslapā ir norādīts, ka Mimī lomu tajās dziedās rumāņu soprāns Anita Hartiga. Tā pati, kura pavasarī to dziedāja Ņujorkas Metropolitēnā un kura bija apslimusi, tāpēc Opolais tika pie tās sensacionālās ielēkšanas lomā, jo Anitu Hartigu kādam vajadzēja steidzami aizstāt. Nez, man jau gan šķiet, ka Opolais sāk sezonu Bavārijas Valsts operā ar to pašu jau agrāk dziedāto Vitēliju Mocarta “Tīta žēlastībā”, bet Mimi viņa tur tiešām nedziedās.

Draugiem Facebook Twitter Google+