×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. septembris, 2014
Drukāt

Kristovskis: Pastāv trešajam pasaules karam līdzvērtīgas nestabilitātes draudi (12)

Foto-LETAFoto-LETA

Bijušais aizsardzības un ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis.

Militārajā konfliktā Ukrainai pretī stāv totalitārs, noziedzīgs, ar nesodāmības apziņu apveltīts blēžu režīms, šādu nostāju intervijā aģentūrai LETA pauž bijušais aizsardzības un ārlietu ministrs, pašlaik no politikas malā pagājušais Ģirts Valdis Kristovskis (V). Krievijai turpinot šādu politiku, pasaule var nonākt tādā nestabilitātes stāvoklī, kas līdzvērtīgs trešajam pasaules karam, pieļauj Kristovskis, kurš tomēr cer, ka Krievijas varas režīms drīz kritīs.

Krievijas un Ukrainas konfliktā vairs nav runa par kaut kādu starptautisku civilizētu attiecību normu ievērošanu, ko laika gaitā ir radījusi demokrātiskā Rietumu civilizācija, uzsver Kristovskis. “Visi pamatprincipi tiek ignorēti. Pašreizējā militārajā konfliktā Ukrainai pretī stāv totalitārs, noziedzīgs, ar nesodāmības apziņu apveltīts blēžu režīms. Tas ir iespējams, jo viena daudzskaitlīga un militāri apbruņota nācija ignorē neatkarīgas kaimiņvalsts pastāvēšanu un tās suverenitāti.”

“Šis totalitārais režīms, kas sakņojas Krievijas impēriskajā domāšanā, revanšistiskās tieksmēs, ir slims ar impērijas restaurēšanu. To nevar izskaidrot un attaisnot, ja tevi vada veselais saprāts. Ir skaidri redzams, ka starptautiskajai sabiedrībai tas ir šoks. Neskatoties uz tās iecietību, iespējams, ka Krievijas rīcība un pārkāpumi nākotnē tomēr tiks izvērtēti starptautiskā tiesu procesā,” sacīja Kristovskis.

Kristovskis atzīmēja, ka Krievija vēl kopš PSRS laikiem “parasti ir spēlējusi Austrumu-Āfrikas konfliktējošo pušu abās pusēs – gan Rietumu demokrātijas pusē, gan ar ieroču piegādēm nereti “izpratusi” teroristu grupējumu vajadzības, neskatoties uz to, ka tie pārkāpj starptautisko tiesību un cilvēktiesību normas savās valstīs”. Ja Krievija turpināšot spēlēt abās pusēs, tas varot kļūt par nākotnes izaicinājumu, drošības risku, nestabilitātei sasniedzot intensitāti, ko varētu dēvēt par trešo pasaules karu.

“Es vēlētos, lai Krievija cīnītos par demokrātijas uzturēšanu kā globālās un reģionālās stabilitātes un civilizētas attīstības pamatu. Diemžēl to mēs neredzam. Domāju, ka Krievijas režīmam jau vidējā termiņā radīsies nepārvarami, visticamāk, iekšpolitiski šķēršļi un tas kritīs. Ceru, ka Krievijā vēl aizvien ir pietiekami daudz demokrātiski domājošo, sāksies atplūdi, pārmaiņas un Krievija atgriezīsies pie civilizētiem starptautisko attiecību principiem,” uzskata Kristovskis.

Ja Krievijā saglabāsies pašreizējais agresīvais režīms, eiroatlantiskajai pasaulei būs jāveic arvien noteiktāki pasākumi, lai saglabātu demokrātiju arī savā teritorijā. Eiropas Savienība un ASV gadu desmitiem ir centušās demokrātiju eksportēt, cerot, ka Krievija ir sabiedrotā šajā uzdevumā. Tagad redzam, ka Krievijas spiediens no ārpuses kļūst apdraudējums, līdzīgi kā virkne teroristisku organizāciju, kas pasludinājušas karu pret Rietumiem. Tātad turpmāk, agrāk, nekā bija prognozēts, Rietumiem būs jācīnās par demokrātijas pastāvēšanu savās valstīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Krievija un Israel tubraaliibas karaa.Jo Dievs izveeleejaas ebrejiem paarbaudiit pacietiibas un pazemiibas .Izraadaas par 100 punktu traapa Dievs.Jo zinaaja ar ko tas beigsies .Nezinu kapeec pasaulee nemiil taadiem.

 2. … @Paraleles:

  … Sodienas 30 valstu koalicija pret ISIS terorekstremistiem nav kura valsts …. ?!

  … Neskatoties uz daudzajiem publiski izteiktiem aizbildinajumiem, un varbut pasinteresu del slepenai palidzibai … tikai kam labu naks atjaunotais status quo Vidusazija, un bez kadiem seviskiem par upuriem … !

  … Neskatoties uz sis valsts atkaribu no ES labestibas ekonomiska un finansiala joma, kada ir tas attieciba ar Ukrainu un tas agresoru – kas atkal tikai iegus …

  … Un ta tas ir bijis gadsimtiem … !

 3. Starp citu šodien vērojam interesantas paralēles ar situāciju pasaulē pirms otrā pasaules kara. Pēc 30.gadu ASV Lielās depresijas, kas pārsviedās uz Eiropu, bija pagājuši kaut kādi seši gadi, kad Hitlers sāka otro pasaules karu. Arī šodien pēc lielās krīzes, kas sākās ar Lemann&Brothers sabrukumu ASV un sekojošu izplatību Eiropā, ir pagājuši seši gadi, kad ļoti nopietns karš ienāk Eiropā.
  Romas pāvests steidz pasludināt trešā pasaules kara sākumu, bet dīvaini, ka nepiemin Ukrainas karu un runā tikai par austrumiem. Nekāda nosodījuma. Krieviju burtiski grūž karā, tur tiek sakurināta īsta masu psihoze kara atbalstam, līdzīgi kā Vācijā.
  Vācija uzsāka otro pasaules karu, lai revanšētos par nacionālo pazemojumu 1. pasaules karā. Arī Krievija pirms apmēram 14 gadiem bija zaudējusi (kā PSRS) lielas teritorijas un alkst revanša. Tiesa Krievijai vajadzētu apzināties, ka pret visu pasauli karot ir ļoti grūti, lai neteiktu neiespējami. Šobrīd Krievija tomēr ir izšķīrusies par karu, tātad iespējams tai ir kāds nopietns sabiedrotais, kurš sevi neafišē un šeit ļoti lielas aizdomas krīt uz Izraēlu. Tā ir gandrīz vienīgā valsts, kas ne ar vārdu nav nosodījusi Krieviju par Ukrainu. Vēl vairāk Ukrainas kara aizsegā Izraēla sāk nežēlīgu palestīniešu civiliedzīvotāju bombardēšanu. Krievija rīkojas ļoti pašpārliecināti, tā it kā tā jau iepriekš zinātu pasaules lielvaru iespējamo atbildi. Kurš Krieviju informē?
  Interesants reveranss Krievijai tikko notikušais skaistumkonkurss ASV, kur par Miss Ameriku kļūst krieviete. Atcerēsimies, kā Latvija tika atalgota Eirovīzijā par atbalstu ASV Irākas karā. Aizvien vairāk izskatās, ka ASV ir izveidojies visai sāpīgs iekšējais konflikts starp prezidentu Obamu, kurš nosoda un gatavs stāties pret Krieviju, un ebreju kopienu, kura atbalsta Krievijas uzbrukumu Ukrainai. Tādi tie fakti.
  Un vēl dažas nianses. Neilgi pēc stāšanās Krievijas prezidenta amatā, Putina kungs Davosā pēkšņi paziņo, ka drīzumā ASV dolāru nomainīs rublis, tas notiek brīdī, kad pasaulē vēl nekas neliecina, ka ASV un pasauli drīz skars Lemann&Brothers izraisītā krīze. Dīvainības notiek arī ar benzīna cenām, par spīti pasaules krīzei, tās tikai aug un pilda Krievijas militāro budžetu.

 4. kādas aptaujas, tas taču menedžments

 5. Nav par zemu jānovērtē arī rietumu liberālās demokrātijas nopelni Krievijas iedzīvotāju naidīguma radīšanā pret rietumu valstīm. Tagad jau diezgan skaidri ir redzama liberālās demokrātijas postošā ietekme uz industriāli attīstītām valstīm, tai skaitā arī uz Krieviju. Krievijas pilsoņus sāk pārņemt nicinoša attieksme pret rietumu sludinātam vērtībām, jo tās izraisa ekonomikas sabrukumu. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka Putinam ir tik liels atbalsts. Konflikts ar Ukrainu ir nožēlojams. Tas radies Kremļa neveiksmīgas politikas rezultātā, vedot Ukrainu uz atsvešināšanos no Krievijas. Krievija veda ekonomiskas atsvešināšanās politiku ar bijušām Padomju savienības republikām. To uz savas ādas izbaudīja arī Latvijas lauksaimnieki. Tas bija muļķīgi darīts. Ir jābūt patiesi politiķim ar auna galvu, lai sabojātu attiecības ar Ukrainu. Cerams, ka Krievijas sabiedrība attapsies, ka Putins ved Krieviju uz postu. Ja nav politiķa talanta, tad nav ko līst pie varas. Putinam nav talanta, ir tikai uzpūtība un lielība.

 6. Kāpēc krievi dod Putinam tādu varu, aptaujas liecina ka viņu atbalsta līdz 80% aptaujāto? Vai krieviem
  ir ļoti augsts dzīves līmenis? Nav. Bet krieviem kā lielai nācijai ir svarīgas divas lietas: spēcīgs līderis un spēcīga ideoloģija, ko šis līderis sludina. Un tauta pakļaujas, seko un tic šādam līderim. Arī vāciešus savā laikā aizrāva spēcīgs līderis. Otrkārt, ir svarīgi uz ko šis līderis aicina. Vācieši jutās aizvainoti un pazemoti par 1. pasaules kara rezultātiem un Hitlers šo aizvainojumu lieliski izmantoja, lai apvienotu un militarizētu nāciju. Krievi tāpat jūtas aizvainoti par PSRS sabrukumu un teritoriju zaudēšanu. Putins to nemaz neslēpj, bet izmanto, lai vismaz daļēji savāktu izirušās impērijas atlūzas. Te arī slēpjas tie 80% atbalsta viņa režīmam. Viņš taču atklāti žēlojās: “cik tad tālu lai krievi atkāpjas?” Līdzekļi ir tie paši vecie, uz vācu nācijas jau pārbaudītie – nācijas ideoloģiska apstrāde (“krievu pasaules” aizstāvēšana) un valsts militarizācija. Bet kā liecina vēsture, tad šāds aizvainojums ir ļoti bīstams tās kaimiņiem un dažus recidīvus pasaule jau šodien izjūt uz savas ādas. Pārējai pasaulei ir jābūt ļoti izlēmīgai un ar spēcīgu pretdarbību pret šādiem izlēcieniem, citādi sekas var būt tiešām neprognozējamas.

 7. … Un kurs te no KLATESOSIEM nav pielicis savu artavu un piepalidzejis sim agresivam rezimam … ne tiesi, bet ar savu divkosigo un iztapigo politiku pret Bezabrenes autohtonas pamattautas interesem,
  atbalstot politikus ar materialistiski noskanoto liberalmaterialistu ideologiju un ta palidzot SX partijas cinai ieklut valdiba … nepalidzot jaunajiem no NA , bet gan vinu nomelnosanai !

  … Vienotibas vaditajus ir jasauc pie atbildibas, ka visus un visur kuri sava mantkariba un tuvredziba, ka ari naida pret nacionaliem RADIJA un ATBALSTIJA so NOZIEDZIGO PASEIZEJAS KRIEVIJAS MONSTRU ar savu neseno naivitati, pasivitati, un pat sadsarbibu ar LR ienaidniekiem …

  … Kurs te POST FACTO sak izlikties par viedu politiki un gaisregi … bet nespeja vai negribeja dot savu piedevu demokratijas aizstavesanas cina … ko var panakt tikai nacionala ideologija ar savu patiesibu, taisnigumu un iespeju aizraut nakosa kritiska bridi sev lidz visus patriotus … !

  … Vai nu nozelo savu isredzibu un piebiedrojies NA ka citi nacionali atbildigi politiki to jau izdarijusi … vai stavi vien pie ratiem … jo neviens vairs vecajiem aziem netic un par viniem neveles, pec vinu izgasanos … !

 8. Šis mutants no bailēm ir pārklājies ar sarkaniem pleķiem vai arī tie ir no apreibinošu vielu lietošanas,viņi visi runā un rūpējas par Krieviem un ameriku un tās intresēm bet kur ir Latvijas valsts un tās pilsoņu intreses.Tādi jau liek šai amatos lai tikai ļurinātu un katru dienu no vēstniecības saņemtu jaunus uzdevumus ko melot,lai saņemtu grantus.

 9. Vai Krievijas valsts politika neatgādina islama valsts radikālu pamatnostādnes – kur kās islamists, tur islama valsts robeža, bet kur iedomas robeža, tur arī Krievijas valsts robeža. T.i. islama radikāļu un krievu radikāļu pamatdomas sakrit un tas ir bīstami, ja vēl sapratīsies…Ko krievu Bizantijas pareizticīgā baznīca? Laikam arī tur pamatnostādnes sakrīt? Tāpēc jau nevajaga brīnīties par šis islami -aziātiskās valsts rīcību ( te nav Ķīna, Koreja, Vjetnama un pat Indija ar Japānu).

 10. Peec krievu saprasanas pasaules valstis ir iedalaamas fasistiskaas – Latvija,Igaunija,Gruzija,Polija,Ukraina un antifastiskaas.Driiz vien par fasistiem tiks kvalificeeti visi tie kas neruna vai negrib runaat krievu valodaa un kas neslavee t.s. krievu pasauli.

Draugiem Facebook Twitter Google+