×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Ilgais kritiens

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Četri izmisuši svešinieki satiekas uz Londonas augstceltnes jumta Vecgada vakarā  –  debesskrāpja, ko iecienījuši dzīves nogurdinātie, un viņiem ir viens mērķis – nolēkt, lai satiktu nāvi. Tomēr pašnāvnieciski noskaņotie nolemj savu apņemšanos atlikt uz sešām nedēļām, lai mēģinātu atrast iemeslu tomēr dzīvot, un, izveidojuši netipisku, disfunkcionālu ģimeni, viņi cenšas mainīt viens otra un paši savu skatu uz dzīvi.

Franču režisora Paskāla Šomeija filma šķietami sola daudz, vismaz kvalitatīvas izklaides un iedvesmas devas depresīviem indivīdiem. Filmas pamatā ir britu rakstnieka Nika Hornbija bestsellers, viņš ir arī autors darbiem, pēc kuriem uzņemtas komēdijas “Par puiku”, “Patiesā vērtība”. Režisora kontā ir jau divas romantiskas komēdijas (gan franču) plašai auditorijai ar zvaigznēm galvenajās lomās (no tām “Sirdsāķītis” ar Romēnu Durī un Vanesu Paradī tika izrādīta Latvijā), un šī filma šajā ziņā nebūt neatpaliek – aktieru ansamblis sapulcināts, patiesi domājot par visiem publikas segmentiem. Vispirms jau Pīrss Brosnans apkaunota televīzijas raidījuma “sejas” lomā: laiks, kad Brosnans bija viens no alpha male iemiesotājiem uz ekrāna Džeimsa Bonda lomā četrās filmās, jau sen pagājis, un viņa šarms tiek izmantots romantiskās komēdijās sieviešu auditorijas ievilināšanai zālē – populārajā mūziklā “Mamma Mia”, un nesenāk – dāņu režisores Suzannes Bīras “Mīlestība ir viss, kas jums vajadzīgs” kā pusmūža šķirtenis ar potenciālu savaldzināt jebkuru sievieti. Taču šeit viņš izstaro vienaldzīgu nevērību, šķietami samierinājies ar savu pēdējā laika vienveidīgo ampluā. Imodžena Pūtsa (“28 nedēļas vēlāk”, “Zaņķis”, “Mīlas veidols”), britu jaunā uzlecošā zvaigzne, kuras karjera uzņem apgriezienus – sev tipiskajā neirotiskas, dumpinieciskas pusaudzes lomā, tomēr pārāk jau atdarinot savus ierastos manierismus. Austrāliešu spēcīgā raksturlomu aktrise Tonija Kolete (“Mjurielas kāzas”, “Miss Saulstariņš”, “Sestais prāts”) atveido nomāktu, bailīgu, pelēko peli – vientuļo māti. Ārons Pols – pazīstams no ASV reitingu grāvējseriāla “Breaking Bad” un filmas “Ātruma slāpes” – neveiksmīgs rokmūziķis, kas iztiku pelna kā picas piegādātājs. Būtībā filma žonglē ar klišejiskiem tēliem, personāžu tipiem, kurus aktieri spēlējuši vairākkārt savās iepriekšējās filmās, filmas veidotājiem acīmredzami cerot, ka tādējādi tiks panākta ideāla saspēles formula. Tomēr dramaturģija tik vienkāršiem paņēmieniem nepadodas, neviens no tēliem nav īsti ticams, un rezultāts ir līdzīgs puzles gabaliņiem, kas it kā salikti kopā, taču kopīgu attēlu neveido.

Taču vislielākā neizmantotā kārts ir filmas karātavu humora potenciāls, ko būtu bijis iespējams izvērst tās scenārijā, ja tas būtu grodāks – meistarīgāk uzrakstītu, izspēlētu melnu joku, dialogu deva tomēr piestāvētu filmai, kas pretendē uz britu komēdijas etiķeti.

Vērts redzēt, ja esat kāda no aktieru plejādes absolūts fans vai tomēr cerat atrast gaismas staru pat bezcerībā – tāpat kā filmas personāži.

Varbūt noder!!

“Ilgais kritiens”/”A Long Way Down”

Režisors Paskāls Šomeijs

Lomās: Pīrss Brosnans, Tonija Kolete, Ārons Pols, Imodžena Pūtsa

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+