Sports
Hokejs

Kulda: Ir grūti pirmo reizi neiekļūt izslēgšanas spēlēs0


Artūrs Kulda (pa kreisi) ar bijušo komandas biedru Helsinku “Jokerit” rindās Čeju Genoveju.
Artūrs Kulda (pa kreisi) ar bijušo komandas biedru Helsinku “Jokerit” rindās Čeju Genoveju.
foto: LHF

Latvijas hokeja izlases aizsargam Artūram Kuldam šī ir savdabīga sezona – spēlēt hokeju Ķīnā jau vien ir īpatnēji, bet Pekinas “Kuņluņ Red Star” otrā sezona KHL izvērtās daudz vājāka nekā debijas reize.

“Bija interesanti, neslikti nospēlējām. Pēc pāris dienu treniņiem nebija vienkārši, bet ir labas sajūtas,” pēc Latvijas un Kanādas pārbaudes spēles (0:2) sacīja Kulda. “Kanādieši vienmēr labi sāk, zināju, ka pirmajās pāris maiņās jānospēlē ļoti disciplinēti un tad pretinieku temps nokritīs. Izveidojām daudz momentu, bet pietrūka precizitātes – reizēm vārtsargs viņus glāba, reizēm metām no neērtām pozīcijām. Izlasē kanādiešiem ir mazliet citādāki uzdevumi nekā klubu rindās. Svarīgos turnīros neviens par personīgo statistiku nedomā, savs ego jānoliek malā.”

Artūrs janvāra izskaņā mainīja klubus, no Pekinas pārceļoties uz Čehijas vienību Prāgas “Sparta”. Lai arī tai vakar bija sešu punktu spēle Čehijas čempionātā pret Liberecas “Bili Tygri” (2:3 bullīšos), Kuldam tika dota zaļā gaisma spēlēšanai Latvijas izlasē. “Prāgas kluba vadība nāca pretī un palaida uz izlasi. Komandai uzdevums ir uzvarēt, play off viss ir iespējams,” sacīja Kulda. Pašlaik “Sparta” kopvērtējumā atrodas desmitajā vietā un pēdējās četrās kārtās pēc olimpiskā pārtraukuma šī pozīcija ir vismaz jānosargā, lai turpinātu cīņu par titulu.

Saistītie raksti

29 gadus vecais aizsargs norādīja, ka šķiršanās no “Kuņluņ Red Star” bija abpusēji izdevīgs lēmums. “Aģents sameklēja variantu Čehijā, interese bija arī no citām vienībām. Nākamajā sezonā mērķis ir atgriezties KHL. Man ir grūti pirmo reizi neiekļūt izslēgšanas spēlēs, vienmēr esmu tur bijis un cīnījies par kausu. Tā salikās, ka Pekinai sezona neizdevās, varbūt tas ir otrā gada sindroms, jo pirmā sezona bija laba. Visādi gadās. Pats spēlēju daudz, paveicu lielu darba apjomu,” teica Artūrs Kulda.

Februāra vidū pārbaudes turnīrā Dānijā Kulda nespēlēs, bet uz jautājumu, vai pavasarī būs izlasē un gatavosies pasaules čempionātam, aizsargs daudznozīmīgi noteica – tad jau redzēs…

LA.lv