×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Kuram tiks “Vienotībai” un “Saskaņai” nobirušie reitingi? (12)

Foto: LETAFoto: LETA

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Lietas būtība: “Vienotībai” un “Saskaņai” nobirušie reitingu punkti visvairāk var tikt ZZS. Neko daudz nepiepūloties. Dūklavs jau ierindā.

Kad pagājušonedēļ ziņu avoti noplūdināja informāciju par “Saskaņas” reitingu kritumu, biju kādā Latgales novadā, kur vairākums parasti atbalstījis zemnieksavienību. Aprunājos ar dažiem prātīgiem vīriem, piemēram, ar Jāzepu, par to, kādas te partijām izredzes. Pašā pusdienas tveicē patvērāmies tikpat kā uzceltās baznīcas paēnā. Jāzeps, kurš pats ir pensijā, bet ilgus gadus bijis lopkopības speciālists ar augstāko izglītību, pierādīja, ka arī šajās vēlēšanās balss būšot jāatdod Brigmaņa partijai, grozies, kā gribi vai negribi. Sākumā lielas cerības licis uz Straujumu. Bet tagad pilnīga vilšanās: visāda izrunāšanās un atrunāšanās apkārt un apkārt, politiski manevri. Par piemēru Jāzeps uzrāda “manevrēšanu” ap Valsts kontroles vadītājas kritiku par naudas šķērdēšanu, kad pati valdība izdod veicinošu lēmumu, bet Straujuma izliekas kritiku nedzirdam. Nupat Rinkēvičam un Straujumai ievajadzējies vēl viens “prezidentūras ministrs”! Vai tad vajagot vēl vienu, kura pienākums būtu labi izskatīties?! Tāpēc Jāzeps, stipri sašutis, bija gatavs savu balsi atdot pat “Saskaņai”, bet… (kad sarunājāmies, vēl bija divas dienas līdz Malaizijas pasažieru lainera notriekšanai) nu tas “neiet cauri”. Un tā pašreizējā politiski starptautiskā situācijā Brigmaņa vadītā partija saglabāja (ne vienu vien) balsi.

Pieminēju, ka sarunājāmies skaistas baznīcas jaunceltnes paēnā. Jāzeps secināja: redz, tantiņām baznīcas būvējam (dievnamu cēla ar ārzemju ziedotāju palīdzību), tālā apkārtnē neviena ražošanas ēka nav uzbūvēta. Par tām vien Putina varas darbus nenosodošā “Saskaņa”, kas ar to smagi zaudēs, esot aizrādījusi, citi par koncertzālēm vien.

Piekrītu Jāzepa norādījumam paturēt prātā senu tautas novērojumu, ka tur, kur divi plēšas, trešajam kaut kas var atlēkt. “Vienotība” pret “Saskaņu”, atlec zemniecībai. Laukos dzirdēju sakām, ka pašreizējais zemkopības ministrs Dūklava k-gs pārspēj visus pārējos uzsauktos kandidātus. Dūklavs esot cilvēks ar pieredzi, šķiet nosvērts, pietiekami latvisks un, galvenais, saimnieciskiem cilvēkiem pārliecinošs. Pret viņu neko nespētu iebilst pat Kalvītis, Šlesers un Repše.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Latvieši esiet prātīgi.Balsojat par ko gribiet, taču par sarkanajiem fašistiem nevar! Vai tad nepietika ar centieniem ignorēt latviešu valodu.To, starp citu , centās arī brūnie fašisti ! Gan sarkanie , gan brūnie fašisti centās visiem iestāstīt, ka viņi te Latvijā esot jau no sensenām dienām, kaši ir viņu zeme. Abas fašistiskajās valstīs Vācijā un Krievijā bija milzīgas koncentrācijas nometnes, kur šāva cilvēkus ! Matemātikā ir loģika – ja A = C un B = C. tad A= B .skaidrs ?

 2. Nu kaut kāds murgs! Lai par ko, bet ne jau par Dūklavu balsos lielākā daļa lauksaimnieku (atskaitot, protams, lielos lauksaimniekus, kuru intereses aizstāv pašreizējais ZM ministrs (paldies Dievam, ka drīz viņa ministrēšanai pienāks gals). Ir jau vēl citi jauni spēki, kuriem tauta mēģinās noticēt, bet, ja nē, tad vismaz Latgales pusē notiks protesta balsojums pašreizējiem politiķiem, tas ir, balsis atdos par Saskaņiešiem.
  Skumji, ka šobrīd ZM nerūp lauku un tajos mītošo cilvēku dzīve, nākotne. Izdomā tik sarežģītākus un absurdākus noteikumus, lai ieguvēji būtu lielie ražotāji, kuri bārsta pesticīdus un citas ķimikālijas gan pa labi, gan pa kreisi. Nepietiek, ka ēdam ārzemju ķīmiskos mēslus, vajag piedrazot arī vietējo pārtiku. Vēl tolaik, kad ZM vadīja Straujuma, bija cerības arī mazajiem ražotājiem, tagad tās izplēn. Baisi klausīties Dūklava runā… Pirms dažām dienām apmeklēju ZM konferenci Rēzeknē – ak, ko tik viņš nerunāja… Labāk tālāk no tādiem politiķiem. Tāpēc jau esam, tur, kur esam (vismaz Latgales lauki un citu novadu mazie saimnieki), ka pie valdīšanas nonāk tādi darboņi.

  • ja jau jūsējie “balsis atdos par Saskaņiešiem”, tad kāpēc ne par lembergiešiem…? Tie jau arī ir pret “NATO okupāciju”; – tie paši vēži, tikai latviskākā kulītē!

 3. Paskatoties acīs vien šim “kungam” gribas sacīt- BIEDRS. Redz, viņš pirms BOINGA savu balsi SASKAŅI bija domājis veltīt. Šmurgulis… .

 4. Ja tu esi ielīdis svešā istabā (zemē) un apsaukā šīs istabas(zemes) saimnieku par fašistu, tad kas gan esi tu pats? Lielais specialist ar šovinistiski-psihiskām novirzēm?!

 5. Nacionālā Apvienība ir ar fašistiskām novirzēm…Dies’ pasarg no viņiem…es ceru,ka Latvijas iedzīvotāji ir spējīgi domāt…mums Saeimā nav vajadzīgi politizēti un partejiskoti cilvēciņi,bet gan spēcīgi dažādu nozaru speciālisti kuri ir spējīgi strādāt Latvijas labā-nevis valdīt pār to…

 6. … Ari ZZS vecas nomenaklaturas trubadoristiem bus soreiz jasamierinas ar NA ieguvumiem … jo katrs latvietis izprot SI BRIZA kritisko stavokli, un ko atdot balsis nepareizajamm partijam nozime ..SOREIZ .. !

  • Kur NA biedri bija tad, kad no Latvijas tika praktiski aizdzīti simtiem tūkstošu tautiešu? Kur NA biedri bija tad, kad likvidēja Latvijas nacionālo valūtu un praktiski arī valsts neatkarību? Kur NA biedri bija tad, kad sākās un turpinās Latvijas izlaupīšanas 23 gadi? Kur NA biedriem pazūd ārējā drosme un pārliecība, kad ir jāsaglabā savas siltās vietiņas?

 7. Krustiņš ir komūnists? Atbildēt

  Ka “Vienotība” un “Saskaņas Centrs/Saskaņa/Vienota Krievija” zaudēs balsis — tas ir skaidrs visiem, kas interesējas par polītiku. Bet kunga Krustiņa apgalvojums, ka ” nobirušie reitingu punkti visvairāk var tikt [vecā komūnista vadītai] ZZS” nekadā ziņā nav ņemams par pilnu. Krustiņš runā tā, itkā vispār nebūtu dzirdējis par “Nacionālo Apvienību”. Manuprāt, pedējās partijas reitings ir ievērojami cēlies. Ja gribam lai latviskai Latvijai būtu kāda nākotne, tad cerēsim ka tas atspoguļosies arī vēlēšanās.

 8. Kā tad. Un par to ZS veceni arī, ar kuru bija visi trolejbusi apzīmēti pirms Eiroparlamenta vēlēšanām, bet kura tikusi Briselē, nemaz uz zemnieku interešu komisijā neiestājās. Jāaizstāv citas intereses, jūrai tuvāk.

 9. LA un Krustiņš aģitē: balsojiet par ZZS! Priekšplānā Dūklava ģīmis, kurš pēc inerces atbalsta LIELSAIMNIEKUS un bijušos kolhozu veidojumus, bet aiz kadra rēgojas Brigmanis. Abi bijušie kompartijas
  darboņi, arī Krustiņu ieskaitot. Balsot par ZZS nozīmē balsot par vakardienu, jo šiem kungiem nekādu
  jaunu domu par lauksaimniecības politiku nav – lai viss paliek pa vecam, ka tik vara viņu rokās! Viņiem nerūp, ka laukus pamet cilvēki, ka simtiem tūkstošu ha zemes stāv atmatā un aizaug ar krūmiem, mainīt viņi neko netaisās. Nu ja jūs tas viss apmierina, tad balsojiet par viņiem! Bet ja neapmierina, tad balsojiet par tiem, kam vairāk rūp lauku un nacionālās intereses, jo beidzot kaut kas ir jāmaina arī lauku politikā.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Priekšvēlēšanu cīņu kompromatu uzlidojums

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, kas notiks 6. oktobrī, arvien asākas kļūst partiju priekšvēlēšanu cīņas. Vieni politiķi videoklipos un sociālajos tīklos rāda dažādus “kompromatus” par citiem politiķiem un sola tos nest pārbaudei uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, otri atbild ar to pašu vai sola vērsties policijā par goda un cieņas aizskaršanu, vai aicina Drošības policiju pārbaudīt konkurentu iespējamu saistību ar kaimiņvalsts specdienestiem.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+