Sports
Citi sporta veidi

Kurš svarīgāks – sportists vai zirgs? Paraolimpiešu peripetijas1

Paralimpietis Rihards Snikus (no kreisās) un fotogrāfs Juris Bērziņš-Soms piedalās savas fotoizstādes “Tu esi. Tu vari. Rio.” atklāšanā t/c Domina Shopping, kurā atspoguļoti Latvijas paralimpiešu starti Riodežaneiro Vasaras paralimpiskajās spēlēs.

Titulētais Latvijas paraolimpiskās iejādes sportists Rihards Snikus pārtraucis sadarbību ar savu līdzšinējo sacensību zirgu, līdz ar to arī izstājies no Latvijas Paralimpiskās vienības, vēsta Latvijas Paralimpiskā federācija (LPF).

Snikus Londonas paraolimpiskajās spēlēs piedalījās ar zirgu Chardonnay, bet 2015.gadā uzsāka strādāt ar Irinai Andrusai piederošo zirgu King Of The Dance un tieši ar šo zirgu guvis lielākos panākumus, pērn gūstot divas medaļas Eiropas čempionātā.

Kā vēsta LPF, lēmums par sportista izslēgšanu no Latvijas Paralimpiskās vienības pieņemts, jo Snikus panākumus guvis, esot kopā kā komanda ar zirgu King of the Dance. Sākot startēt ar jaunu zirgu, visi iepriekšējie sasniegumi tiek ierakstīti vēstures lapās, kā augsti un vērā ņemami sasniegumi.

Turpmāk Snikus plāno izmantot sacensību zirgu Karls, kas šobrīd mājo kluba “Telfas” staļļos Baldonē. Sportista trenere arī turpmāk būs Olga Šellere, bet komanda pārtraukusi sadarbību ar vēl vienu treneri Darju Tihomirovu.

LA.lv