×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. marts, 2015
Drukāt

Lai kvalificētos Phjončhanai, jābūt četras vietas augstāk par Slovākiju

foto: AFP/LETAfoto: AFP/LETA

Latvijas hokeja izlasei, lai automātiski kvalificētos 2018.gada olimpiskajām spēlēm, kas risināsies Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā, šī gada pasaules čempionāts jānoslēdz četras vietas virs Slovākijas vai piecas vietas virs Šveices, informē Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF).
Atlase olimpiskajam hokeja turnīram palikusi nemainīga – tam automātiski kvalificēsies IIHF ranga astoņas labākās izlases pēc šī gada pasaules čempionāta rezultātiem.
Pašlaik pirmās astoņas vietas ieņem Zviedrija, Somija, Krievija, Kanāda, ASV, Čehija, Šveice un Slovākija, bet Latvija atrodas devītajā pozīcijā. Savukārt uzreiz aiz Latvijas seko Norvēģija, Baltkrievija un Francija, kas arī saglabā cerības uz pirmo astotnieku.
Kā zināms, kopumā Olimpiādē piedalīsies 12 izlases, bet viena dalībniece jau zināma – mājiniece Dienvidkoreja, kas izlikta ar 12.numuru. Līdz ar to pēc pasaules čempionāta nezināmas būs vēl trīs valstsvienības, kas tiks noskaidrotas trīs kvalifikācijas turnīra kārtās, no kurām sagaidāms, ka izšķirošā – trešā – notiks nākamā gada septembra sākumā. Komandas, ņemot vērā arī IIHF rangu, tiks sadalītas trīs apakšgrupās, katrai no uzvarētājām kvalificējoties olimpiskajām spēlēm, bet izšķirošo kvalifikācijas kārtu rīkos komandas, kas pasaules rangā ieņems 9.-11.vietu.
Tikmēr pašu olimpisko spēļu formāts palicis nemainīgs – 12 izlases būs sadalītas trīs grupās, pa četrām komandām katrā, kas aizvadīs viena apļa turnīru. Pēc tā rezultātiem izlases tiks sarindotas no pirmās līdz 12.labākajai, četrām vadošajām vienībām nopelnot automātisku vietu ceturtdaļfinālā. Pārējās astoņas komandas tiksies četros “play-off” kārtas pāros, noskaidrojot pārējās četras ceturtdaļfināla dalībnieces.
Savukārt Olimpiādes sieviešu hokeja turnīrā piedalīsies astoņas komandas – piecas tiks noteiktas pēc pasaules ranga, kamēr divas noskaidrosies pēc kvalifikācijas turnīru aizvadīšanas. Tikmēr atlikusī vieta rezervēta mājiniecēm Dienvidkorejai.
Latvijas hokejistes IIHF rangā pašlaik atrodamas 16.vietā, kas nozīmē, ka viņām nākamā gada novembrī būs jāpiedalās olimpiskajā pirmskvalifikācijas turnīrā. Apakšgrupā sacentīsies četras komandas, uzvarētājai sasniedzot izšķirošo atlases posmu.
Phjončhanas olimpiskās spēles norisināsies no 2018.gada 9. līdz 25.februārim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+