×
Mobilā versija
Brīdinājums +8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
16. septembris, 2016
Drukāt

Lai nevainīgs joks nesabojā dzīvi, brīdina policija par narkotikām pasta sūtījumos

VID fotoVID foto

Foto no arhīva

Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas pārvalde par vairākkārtējiem narkotisko vielu kontrabandas gadījumiem pasta sūtījumos aizturējusi vairākas personas.

“Vēršam sabiedrības, īpaši jauniešu uzmanību – narkotisko vielu iesūtīšana valstī, izmantojot pasta sūtījumus, ir noziegums, sods par kuru tiek piemērots pēc Krimināllikuma pantiem, tāpēc aicinām apzināties, ka šāds nevainīgs “joks” neviļus var sabojāt dzīvi. Tāpat lūdzam nepiekrist citu personu lūgumiem izņemt no pasta paciņas par kuru legālo saturu neesat pārliecināti, kā arī atteikties aizdomīgu paciņu izņemšanai pastā pret atlīdzību,” uzmanību vērš likumsargi.

Vairāki kriminālprocesi tika uzsākti laika posmā no 2015.gada decembrim līdz 2016.gada jūlijam par narkotisko vielu pārvietošanu pāri robežai pasta sūtījumos. Kopumā šo lietu ietvaros “Latvijas Pasta” vēstuļu šķirošanas daļā tika izņemti četri pasta sūtījumi no Kanādas un Nīderlandes. Pasta sūtījumos tika konstatētas LSD (10 gab. papīra markas), marihuāna (464,1003 g) un amfetamīns (1,2379 g).

Izmeklēšanā tika noskaidrots, ka divi 1996.gadā dzimuši Latvijas pilsoņi grupā pēc iepriekšējas vienošanās veic narkotisko vielu pārvietošanu pāri Latvijas robežai pasta sūtījumos, narkotiskās vielas pasūtot caur internetu no dažādām Kanādas interneta vietnēm.

Aizturēšanas un kratīšanas laikā pie personām tika atrastas un izņemtas vēl psihotropās un narkotiskās vielas. Pamatojoties uz izņemto narkotisko un psihotropo vielu daudzumu, visticamāk, vielas bija iegādātas un glabātas pārdošanai.

Veicot tālākas darbības kriminālprocesu ietvaros tika konstatēts, ka šīs personas ir veikušas vēl vismaz divus analoģiskus noziedzīgus nodarījumus, par kuriem arī ir uzsākti divi kriminālprocesi.

Aizturētie, 1996.gadā dzimušie Latvijas pilsoņi, tika atzīti par aizdomās turētajiem un tiem ir piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Izmeklēšanas gaitā tika noskaidrota vēl viena persona kura ir veikusi analoģiskas noziedzīgas darbības – internetā tika pasūtītas narkotiskās vielas, kuras ar pasta sūtījumiem nonāk Latvijā. Veicot kratīšanu šīs personas dzīvesvietā, tika konstatēta zaļganbrūnas krāsas augu valsts izcelsmes viela, kas visticamāk ir narkotiska viela. Izņemtajai vielai ir nozīmēta ekspertīze, un vielas sastāvs vēl nav zināms. Tika pieņemts lēmums par aizturētās personas atzīšanu par aizdomās turēto un pret viņu ir piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+