×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. maijs, 2015
Drukāt

Lai saņemtu bioloģiskās lauksaimniecības atbalstu (1)

govs_3652

Man jāuzņemas jaunas saistības pieciem gadiem. Nodarbojos ar bioloģisko lauksaimniecību. Lūdzu, pastāstiet par šiem noteikumiem! MĀRĪTE GULBENES NOVADĀ

Sācies jauns saistību periods

Lai varētu startēt šajā pasākumā, lauksaimniekam jāveic daži priekšdarbi. Līdz kārtējā gada 1. aprīlim jāsazinās ar vienu no divām bioloģiskās lauksaimniecības kontroles institūcijām (VSIA “Sertifikācijas un testēšanas centrs” vai biedrību “Vides kvalitāte”), lai pieteiktu savu saimniecību sertifikācijai un kļūtu par bioloģiskās lauksaimniecības produktu ražotāju vai pārstrādes uzņēmumu.

Jāsagatavo sertificēšanai visa saimniecība – visas saimnieciskās vienības (zeme un lauksaimniecības dzīvnieki), ko izmantojat bioloģiskajā ražošanā. – Ja kādu iemeslu dēļ nevarat vai nevēlaties sertificēt visu saimniecību kopumā, bioloģiskajā ražošanā neizmantojamās vienības jānodala arī juridiski, proti, jāveido otra saimniecība, – informē Zemkopības ministrijas Lauku attīstības fondu atbalsta nodaļas speciāliste Gunta Bāra.

Pēc tam Lauku atbalsta dienests, pamatojoties uz sertificējošās institūcijas informāciju, uzņems daudzgadu saistības vienā no divām aktivitātēm – BLA1 vai BLA2.

BLA1 paredzēta lauksaimniekiem, kuriem līdz šim nav pieredzes bioloģiskās lauksaimniecības saimniekošanas sistēmā, BLA2 – lauksaimniekiem, kam ir šāda pieredze (tostarp, ja pirms 2015. gada bija tikai pārejas periods). 2015. gadā visiem sākas jauna dzīve, iepriekšējās saistības tiek pabeigtas, un 2015. gads ir pirmais saistību gads gan tiem, kam 2014. gads bija pirmais, gan tiem, kam šis gads bija ceturtais saistību gads.

Lauku atbalsta dienestā piesakoties platību maksājumiem un aizpildot vienoto iesniegumu, jāveic tikai viena atzīme x – B sadaļā iepretim pasākuma nosaukumam “Piesakos uz bioloģiskās lauksaimniecības maksājumu”. Pārējo jūsu vietā paveiks atbildīgās iestādes, savstarpēji sazinoties iesnieguma administrēšanas gaitā.

Tomēr ir viens izņēmums: ja saimniecībā ir ilggadīgo zālāju platība, kas kartē atzīmēta kā bioloģiski vērtīgs zālājs vai ES zālāju biotops, un par šo platību īpašnieks vēlas saņemt atbalstu par bioloģiskās daudzveidības uzturēšanu zālājos (BDUZ), vienotajā iesniegumā pie attiecīgā ilggadīgā zālāja lauka jāveic atzīme x, tādējādi to piesakot BDUZ atbalstam. – Šajā gadījumā BDUZ platība arī ir jāsertificē kā bioloģiskā platība, bet par konkrēto lauku tiks uzņemtas atsevišķas piecu gadu BDUZ saistības un izmaksāts BDUZ atbalsts, taču par visu pārējo saimniecību – BLA atbalsts, – skaidro speciāliste.

Jaunums! Iesācējiem bioloģiskajā lauksaimniecībā (BLA 1) pirmajā vai otrajā saistību gadā obligāti jāiziet vismaz 160 stundu ilgs mācību kurss bioloģiskajā lauksaimniecībā vai jāuzrāda atbilstīgi izglītības dokumenti. Par plānotajiem mācību kursiem jāseko līdzi informācijai Lauku atbalsta dienesta mājaslapā. Šīs zināšanas varēs iegūt Eiropas finansētos kursos.

Un vēl iepriekšējā periodā bija prasība par noteiktiem ienākumiem no hektāra, bet šajā plānošanas periodā ienākumi netiks pārbaudīti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tas, ka nav vajadzīgi ieņēmumi, nozīmē to, ka var saimniekot neražojot un saņemt maksājumus? Ne visiem tā degviela ir vajadzīga, piemēra savvaļas dzīvnieku turētājiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+