Mobilā versija
Brīdinājums +0.4°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
1. decembris, 2014
Drukāt

Latvieši uzvarējuši ledus skulptūru festivālā Krievijā (2)

Foto: jelgava.lvFoto: jelgava.lv

Mākslinieki Kārlis Īle un Maija Puncule uzvarējuši astoņu komandu konkurencē Krievijas pilsētas Salehardas 12.Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā “Polārā rapsodija”, saņemot “zeltu”, portāls LA.lv uzzināja Jelgavas pašvaldībā.

Konkursā komandas no Krievijas, Ķīnas, Francijas un Latvijas veidoja skulptūras par tēmu “Arktikas dzīvnieku pasaule”. Jelgavnieku darbā “Ziemeļu pavēlnieks” attēlots milzu moskīts, kas neliek mieru ne cilvēkiem, ne dzīvniekiem, un viņam neviens neko nevar nodarīt.

Pēc gūtās uzvaras Krievijā mākslinieki gatavojas konkursam Ķīnas ziemeļu pilsētā Harbinā, kur janvāra sākumā norisināsies 29. Starptautiskais ledus skulptūru un 20. Starptautiskais sniega skulptūru konkurss, kas šogad iekļauti Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomes centrālās kultūras programmā.

Pēc skiču atlases rezultātiem mākslinieki saņēmuši finansiālu atbalstu, lai pārstāvētu Latviju Harbinā. Par godalgotām vietām cīnīsies divas komandas no Jelgavas, mākslinieki Kārlis Īle, Mintauts Buškevics, Maija Puncule un Ainars Zingniks. Jāatgādina, ka 2011. gadā Kārlis Īle kopā ar Mintautu Buškevicu Harbinā izveidoja skulptūru “Alise brīnumzemē”, izcīnot pasaules čempiona titulu.

Savukārt janvāra beigās Kanādā norisināsies 28. Starptautiskais ledus skulptūru konkurss “Kristālu dārzs”. Kanādā Latviju pārstāvēs mākslinieki Kārlis Īle un Maija Puncule, veidojot skulptūras par tēmu “Spēles māksla”.

Pēc dalības Kanādas konkursā Kārļa un Maijas nākamais lidojuma punkts ir dalība Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā Jelgavā, kas 2015. gada 6. – 8. februārī Latvijā norisināsies jau 17. gadu. Šis festivāls tiks aizvadīts pilsētas 750 gadu jubilejas zīmē. Festivāla tēma – “Ledus pasaka”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu malači, nebij jau labākā vieta uz kurieni braukt , bet ko darīt. Malači!!!!!

  2. Konkursā komandas no Krievijas, Ķīnas, Francijas, Latvijas un Krievijas,… Ei, LA, cik tad tās Krievijas ir???

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (4)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+