×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
4. decembris, 2016
Drukāt

Latviete nikābā: Nepaklausīgas sievas drīkst sist (74)

Foto: Timurs Subhankulovs Foto: Timurs Subhankulovs

Līga Fātima Legzdiņa ir viena no piecām latvietēm, kas pieņēmušas islāmticību un mūsu sabiedrībā parādās tikai nikābā – musulmaņu sievietes tradicionālajā tērpā ar aizsegtu seju.

Šogad Tieslietu ministrija, izstrādājot likumprojektu “Sejas aizsegšanas ierobežojuma likums”, uzklausīja sabiedrisko organizāciju viedokļus, un musulmaņu draudzes “HALAL” iesniegtajā tekstā ietverti Līgas Fātimas argumenti pret likumprojektu. “Nikābs ir zīme tam, uz ko tiekties – patiesai garīgai iekšupvērstībai un garīgā aspekta pārākumam pār fizisko. Zīme par tiekšanos tuvoties Dievam, nevis pēc tā, kas vilina vairumu ļaužu (un tieši sieviešu gadījumā – izdaiļošanās, lai izrādītos citiem cilvēkiem, lai glaimotu savai patmīlībai un godkārei). [..]
Reliģijas pamatmācībā ir divi vadošie viedokļi par sejas aizsedzošo apģērba nēsāšanu. Pirmais Islāma zinātnieku viedoklis – tā ir obligāta prasība un, ja sieviete to nedara, tas viņai ieskaitās kā grēks. Otrais viedoklis – tas ir ieteicams. Ja viņa to nedara, tas neskaitās kā grēks, bet, ja viņa aizsedzas pilnībā, viņai tiek ieskaitīts kā labs darbs. [..] Var atklāt seju, kad nepieciešams apliecināt savu personību (robežkontrole u. c.), apmeklējot ārstu.”

Līga ir konvertīte – cilvēks, kas mainījis reliģisko piederību. Bērnībā kristīta baznīcā un klausījusies, kā vecmāmiņa lasa priekšā Bībeli, taču pusaudzes gados sākusi interesēties par citām reliģijām. Līgu saistījis islāms, sākusi mācīties arābu valodu. Ar ieganstu, ka musulmane nedrīkst precēties ar citas ticības cilvēku, Līga Fātima islāmam pievērsusi arī līgavaini, kurš šo reliģiju pieņēmis kāzu dienā. Kopš kāzām sieviete sabiedrībā valkā nikābu – seju aizsedzošo tērpu, uz kura nēsāšanu nebūt neesot uzstājis vīrs, bet sākumā pat centies atrunāt.

Sarunā ar Līgu Fātimu redakcijā viņai jautājām: Vai islāmā paredzētā daudzsievība jums ir pieņemama? Piemēram, ja jūsu vīrs izvēlētos vēl vienu sievu?

Pēc islāma likumiem vīram var būt četras sievas. Man nav bijusi reāla saskare ar daudzsievību, jo nepazīstu nevienu sievieti, kuras vīram būtu vairākas sievas. Bet Dievs labāk zina, kas cilvēkam ir piemērots un vajadzīgs.

Lasīju rakstu, ka musulmaņi varot izlasīt ieteikumus, kā par nepaklausību sievu sist tā, lai neparādās zilumi. Ko saka likumi par sievas sodīšanu?

Korānā un komentāros ir pateikts, ka vīrietis ir ģimenes galva, nosaka kārtību ģimenē un sievai ir pienākums klausīt. Par sišanu vai iepēršanu esmu lasījusi, ka sods var būt tāds, kas nenodarītu miesas bojājumus. Salauzt roku vai uzdauzīt zilumus nedrīkst. Ja tiek nodarīti miesas bojājumi, sieva var vērsties tiesā un prasīt, lai vīru soda. Ēģiptē ir tāds kociņš, ko parasti lieto zobu tīrīšanai, apmēram tik liels kā zīmulis vai mazliet resnāks. Ar to drīkst iepērt. Bet, pirms šausmināties, ka islāma valstīs vīrietim atļauts sievu sodīt, paraudzīsimies, cik vardarbības gadījumu ģimenēs ir Latvijā! Zilumi un lauztas rokas nav retums.


Bet mēs tos arī nosodām!

Taču vardarbība Latvijā pastāv. Kaut kāda regulācija ģimenē ir vajadzīga. Jebkurai organizācijai ir vadītājs, galvenais atbildīgais. Dievs nolicis, ka ģimenē tas ir vīrietis. Nopietna nepakļaušanās, izsmiekls no sievas puses ir ģimenes graušana. Vīriem teikts: “Ja baidāties no viņu nepaklausības, tad brīdiniet viņas, neguliet ar viņām kopā un sitiet.” Tie ir tā kā trīs soļi: saruna jeb brīdinājums, pēc tam – izvairīšanās, varbūt arī nerunāšana ar sievu, un sišana tikai kā pēdējais solis, lai vestu sievu pie prāta.

Mums ir ne tikai Korāns, bet arī Pravieša piemērs. Ir zināms, ka viņš nekad nesita nevienu – ne sievieti, ne bērnu, pat dzīvnieku ne.

Visu sarunu ar Līgu Fātimu lasiet “Latvijas Avīzes” 5. decembra numurā vai “LA” elektroniskajā izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (74)

 1. Līga Legzdiņa!
  Nebiedējiet mazos bērnus!
  Jūsu ģērbšanās stilu var pārņemt noziedznieki. Ko tad iesāksim?

 2. Tā arī viņa izvairījās no atbildes vai islams atbalsta vardarbību. Viņa deva piemēru, lai paskatāmies Lv situāciju, bet ne atbildi.

 3. Un ko ta’, ja reiz notikusī ticības maiņa nebūs pēdējā? Tad varēšot ne vien sist, bet pat, iespējams, akmeņiem nomētāt?

  • ar akmeņiem nomētā arī jūdaisti.Starp mums,runājot.Un Dievturi,kuru starp”gudrajiem komentētājiem nav”arī ir ļoti bargi pret netikumīgām sievām un meitām.Jūs ,kas vērš savu naidu pret Līgu Fātimu,neesat Nekas.Nulles,tā sakot.

 4. laikam .. kopš ieņemšanas brīža!

 5. ieteikums musļikenei Atbildēt

  Brauc prom uz kādu musulmaņu zemi, kur likums atļauj bārdaiņiem savas vecenes klapēt.

 6. To paltraku saka uzspiest sievietem tikai no 1978. gada, nav tadas vietas Korana kur butu rakstits ka jaietin gimis tadas lupatas. Lai jau tinas veselas driz ari liks spridzeklus zem paltraka likt. Tas ir radits ar merki, lai butu vieglak nodarboties ar terorismu.

 7. Šai meičai ir nepilnvērtības komplekss. Viņa jau ilgāku laiku eksponējas publiskajā telpā ar savām īpatnībām. Acīmredzot, bijusi paizlaista, un kā paši šķitis – nenovērtēta. Šobrīd var redzēt, ka galvā viss sagājis ķīselī. Joprojām izjūt uzmanības deficītu, tāpēc arī laiku pa laikam izrādās. Domājams tur nopietns darbs bāriņtiesai, lai garīgi nesakropļo bērnus ar reliģiskajiem murgiem. Bet vīra gan žēl! Viņam ar šādu ķēmu jādzīvo… Lai gan – pats jau izvēlējās.

 8. Nesaprotu, par ko te daži uzbrūk avīzei! Islāma tematika pašlaik pasaulē ir ļoti aktuāla, Latvijā, paldies Dievam, tā nav visnopietnākā problēma un musulmaņu ir maz. Tomēr tie ir, un mums nenāks par ļaunu uzzināt, ko viņi domā, ko jūt, kā dzīvo. It sevišķi, ja runa ir par konvertītiem. Tiešām grūti saprast, kas dažus latviešus un citus Eiropas kultūras un reliģijas cilvēkus pamudina tik radikāli mainīt dzīvi un uzskatus. Tāpēc šī intervija ir īsti vietā un laikā. Jo vairāk tāpēc, ka tieši konvertīti bieži vien ir tie visradikālākie musulmaņi un bieži vien gatavi visai bīstamām aktivitātēm savas ticības vārdā. Daiš rindās taču cīnījās un krita arī vairāki latvieši. Paldies Dievam, Latvijā tādu nav daudz, taču tie ir, un par to var un vajag rakstīt.

 9. par Latvijas Avīzes stulbumu Atbildēt

  Jautājums Dace Kokarevičai, raksta autorei. Vai jūs esat studējusi Islamu, lai saparstu par ko ir runa? Vai jūs apzināties sekas emocionālam idiotismam? Pirms atļaut kādam pasniegt plašsaziņā privātu pārliecību kā sabiedrības pieņemtu patiesību, jums pašai ir jāsaprot apskatāmā problēma. Vēl viens jautājums, – sakiet vai tās musulmanietes, kuras Sīrijā dedzina burkas – tikko kā tikušas vaļā no islāma valsts kaujinieku kontroles – nav musulmanietes/Islāmam piederīgas? Dace Kokareviča, nevajag šādu stulbumu rakstīt mūsdienās, tauta ir izglītota un jūs, uz šī fona, izskatāties nožēlojami

  • Autore: izlasiet uzmanīgāk, tas ir ” ” likts citāts no” HALAL” rakstītās atsauksmes Tieslietu ministrijai.

  • No redaktores Lindas Rasas Atbildēt

   Cienījamais komentāra autor, kurš neuzrāda savu vārdu, ne arī izglītību, un runā visas tautas vārdā (citāts: “tauta ir izglītota”). Kā minēts, rakstā ir izmantoti citāti no Tieslietu ministrijai iesniegtajiem viedokļiem, kas pievienoti izskatāmajam likumprojektam. Tāpat rakstā ir ļauts izteikt viedokli šai latvietei, kas pieņēmusi islāmu, bez pretenzijas, ka mēs pasniegtu “plašsaziņā privātu pārliecību kā sabiedrības pieņemtu patiesību” – tāpat kā jebkurā citā rakstā vai intervijā katrs cilvēks pasniedz savu pārliecību un tā netiek pasniegta kā “sabiedrības pieņemta patiesība”. Ieteicams izlasīt laikrakstā visu interviju, lai izteiktu spriedumus, jo šeit portālā ir mazākā intervijas daļa. Un noslēgumā – arī jūs izskatāties nožēlojami, apsaukājot LA žurnālistus, pats/pati slēpjoties aiz interneta komentāru anonimitātes.

  • nožēlojami izskatās Atbildēt

   jūsu komentārs.Tas nav raksts,bet gan intervija ar Legzdiņas kundzi,kura ir Islamticīga.Viņai tiek uzdoti personīgi jautājumi ,un viņa uz tiem atbild.Kokorēvičai nav jāstudē Islams,lai intervētu Islamticīgu sievieti.

 10. Vecais Roņa kapteinis savas mazmeitas Fatimas dēļ, nevar mierīgi kapos gulēt. Taču laikam kur nošāvis greizi audzināšanā. Bet Līgas stulbums ir neizmērojams un kā var tādam cilvēkam dot ārsta diplomu?

  • Kapteinis Legzdiņš varētu lepoties ar tik labi audzinātu,gudru,inteliģentu un krietnu mazmeitu.Raugieties vien paši savos audzināmos un audzināšanas rezultātos un kādi diži brīnumi staigā visrinķī un visapkārt.To jūs neesat laikam spējīgi ieraudzīt un saskatīt.Atraduši vienu “grēcinieci”,ko apriet…

   • Viņas mazgadīgā meita jau paspējusi piedraudēt kaimiņam, ka vajadzēs nogriezt galvu. Tāda ir tā jūsu krietnās sievietes audzināšana.

    • Tas ir jūsu zemiskuma un prastuma,stulbās attieksmes pret bērniņu rezultāts.Kā sauc,tā atskan.Audziniet pati savējos!

 11. Cik briesmīgi gan ir jāizskatās tai Fatimai, lai uz sejas valkātu lupatu?

  • Palūkojaties labāk spogulī! Tā sieviete ir ļoti glīta,gaiša un simpātiska.Gandrīz visi,kuri viņu pazīst,viņu mīl un ciena.Jums taču neviens neliedz staigāt pa ielām tādā izskatā,kā jjūs to darat.dzīvojiet savu dzīvi!Necepaties gar burkām un nikabiem!Un,ticiet man,izskatīsities daudz labāk,nekā patlaban.

 12. grafists sācis lūžņus andelēt … 🙂

 13. Nu no latvieša tāds musulmanis kā no ķirbja melone, gribas gan bet nebij lemts

 14. ka tā Fatima esot medicīnas darbiniece.Vai tiešām kādā slimnīcā vai poliklīnikā drīkst staigāt tādā paskatā,tur tak slimniekiem tūlīt infarkts var piemesties,un,ja vēl gadās bērni-var sākt valodu raustīt.Man gan liekas,ka tāda fanātiska ticība vairāk tiek demonstrēta tieši uzmanības pievēršanas nolūkā.Nu kurš uz tādu Līgu-Fatimu paskatītos,ja viņa nebūtu tik” daiļi izrotājusies”.Nez kā tad pat tas vīrs viņu pamanīja,ja no galvas līdz kājām savīstījusies,nemaz jau to skaistumu redzēt nevar.Varbūt caur tām lupatām spīd tā dievišķā dvēsele?

 15. bet tur jau tā lieta,- ka tieši šeit sev uzmanību pievērš ar to tērpu, un otrādi, ja staigāsi nepucējusies, nekrāsojusies, matus nekrāsojusi un visādi citādi nedaiļojusies, pelēkā tērpā, ar pelēku lakatiņu galvā, ar nosegtu pieri un matiem – tici, neviens pats uz tavu pusi nepaskatīsies,- un varēsi būt vērsta uz iekšu tik cik, vien vēlēsies.Tagad ar to tērpu tiek panākts kā reiz pretējs efekts – redz kāda es tāda ,- par Dievu vien, par vīru vien, jūs tie niecīgie zemes tārpi …. mums arī smilšu vētras nav…

  • Nikāba nēsāšana Latvijā ir daudz lielāka izrādīšanās nekā izdaiļošanās. Es arī brīnos, kā tik pārliecināta musulmaniete neklausa vīru, kurš tomēr ieteica nikābu nenēsāt. Līga Fatima arī pārliecināja vīru pieņemt musulmanismu. Kurš tad te ir ģimenes galva?

 16. “Nikābs ir zīme tam, uz ko tiekties – patiesai garīgai iekšupvērstībai un garīgā aspekta pārākumam pār fizisko. Zīme par tiekšanos tuvoties Dievam, nevis pēc tā, kas vilina vairumu ļaužu (un tieši sieviešu gadījumā – izdaiļošanās, lai izrādītos citiem cilvēkiem, lai glaimotu savai patmīlībai un godkārei).”

  Tiešām? Bet varbūt tikai 2.etaps,kad vairs nekautrējies no savas izvēles, bet gribas to demonstrēt kā pierādījumu savai “nobriedušajai” ticībai. Varbūt kādreiz arī izdosies sasniegt 3. līmeni,kad nevienam neko vairs nevajag pierādīt un demonstrēt.

  “Korānā un komentāros ir pateikts, ka vīrietis ir ģimenes galva, nosaka kārtību ģimenē un sievai ir pienākums klausīt.” + “Ar ieganstu, ka musulmane nedrīkst precēties ar citas ticības cilvēku, Līga Fātima islāmam pievērsusi arī līgavaini, kurš šo reliģiju pieņēmis kāzu dienā.” + “Kopš kāzām sieviete sabiedrībā valkā nikābu – seju aizsedzošo tērpu, uz kura nēsāšanu nebūt neesot uzstājis vīrs, bet sākumā pat centies atrunāt.”

  Un kā šie fakti iet kopā ar to ka vīram jābūt ģimenes galvai? Vairāk izskatās,kā “latvietis parastais”,kas ir ļoti smagi palikts zem sievas tupeles.

 17. Labu ceļavēju uz Siriju, Afganistānu u.t.t. Kāda gan viņa latviete???

 18. Islāmu vēl varētu pieciest, bet ļaunāks par visu ir liberālleftisms, kas aicina sievietes uz bezbērnību, tātad uz savas tautas un rases iznīcību.

  • Divi viņas bērni netiekot laisti uz pasākumiem bērnu darziņā, atstājot gaļiņu uz šķivja.
   Viņai pašai vairāk patikot dzīvot laukos.

 19. LA, kāpēc jūs publiskā vidē autoritatīvi izplatāt melus un stlbumu? No kurienes ir šis:” Reliģijas pamatmācībā ir divi vadošie viedokļi par sejas aizsedzošo apģērba nēsāšanu. Pirmais Islāma zinātnieku viedoklis ..” Kāds zinātnieks? ko jūs plašsaziņā sludināt muļķības!? tas ir ārprāts! kur ir speciālista viedoklis t.i. cilvēka, kurš ir studējis reliģijas? Kur? Nebarojiet tautu ar muļķībām! Sejas aizsegam nav nekāda sakara ar islāma mācību (piem. pieciem islama pīlāriem). Sejas aizsegs ir noteiktas etniskas kultūras atvasinājums. Jebkurš jebko var pasludināt par patiesību, bet par patiesību “kaut kas” kļūst tikai tad, ja tiek sabiedrībā pieņemts kā vērtība, identitāte. Islams, kā reliģija nekad nav pasludinājusi sejas aizsegu par islama identitāti, par vērtību! LA, beidziet sludināt muļķības!

 20. Bet ko darīt ar nepaklausīgu vīru? Ko iesaka islams šādā situācijā?

 21. Dumja meitene,laikam putniņi galvā šai meitenei

 22. Pēc manām domām ir pienācis pēdējais brīdis, lai AIZLIEGTU JEBKURU RELIĢIJU. Ir 21.gadsimts, kurā nav vietas akmens laikmeta tumsonībai. Lai reliģiju pētīšana paliek vēsturnieku pārziņā. Mūsdienu cilvēkiem jādomā pašiem ar savu galvu un jābūt krietniem, nevis aiz bailēm no iedomu drauga (dieva, allaha, budas, utt), bet savas sirdsapziņas dēļ.

 23. Reliģija ir vēzis kuru var ārstēt tikai ar ateismu.

 24. gadas ari slimi cilveki sabiedribaa,neko dariit.Gan jau uz vecumu saks domaat.

 25. To varētu skaidrot ar to, ka latvietī kalpa gēns un dzimtbūtniecība ir dzinusi dziļas saknes. Latvietē ir izveidojies gēns, kas liek viņai gribēt būt apspiestai, pazemotai, izmantotai. Viņai patīk uz pasauli skatīties caur kalpu pirtiņas logu. Kaut šoreiz tā ir nikāba šķirba. Gēns! Atcerieties ” Troņu spēles”. Karaliene savai pazemotājāj mūķenei teica: “Es gulēju ar savu brāli un nodevos izvirtībām tāpēc, ka man tas patika. Tu mani izģērbi kailu un dzini pa ļaužu pilnajām pilsētas ielām nevis tāpēc, ka tu esi tikumīga, bet tāpēc ka tev tas patika.”
  Šeit arī. Patīk, ka viņu pazemo! Tikai kāpēc vajag šo perversiju propagandēt? Kāpēc vajag censties panākt, lai visiem tas patiktu. Varbūt citiem tas riebjas?

  • Tu Istu Ticibu salidzini
   ,ar Tronu spelem???

  • Dzymy 4. decembris, 2016 15:19 Atbildēt
   Tu Istu Ticibu salidzini
   ,ar Tronu spelem???

   Zini šodien es redzu daudzus ar galvu slimus cilvēkus. Ļoti daudzus. Un Reliģija varētu būt kolektīva slimība. Vai arī kolektīva pašaizsardzība. Mazliet progresīvāka, kā akmens laikmetā.
   Tikai vēl gribētu zināt, kāpēc progresīvā Latvijas sabiedrība riebumā novērsās kad saeimas deputāte Stepaņenko (Saskaņa) mēģināja dabūt cauri tikumības likumu. Bet tur bija ļoti daudz sabiedrību saglabājošu un aizsargājošu vērtību. Bet noraidīja tāpēc ka tās bija kristīgās vērtības?! Bet nu islamiskās vērtības ir tās labās vērtības. Dziļi ticīgās?!
   Tieši tāpēc, pašu progresīvo latviešu uzspiestā islamiskā ticība tādas Troņu spēles vien ir. Vienkārši eksotika.
   Ja tas viss būtu dziļi nopietni un tikumiskās un ticības vērtības būtu svarīgas nevis rotaļa, tad sen jau būtu pieņemtas Stepaņenko izvirzītās tikumiskās vērtības. Bet tā nu nav. Tās visas ir jūsu pasaciņas. Pāries mode un pāries ticība.

 26. astronumeroduroloģijas fans Atbildēt

  Ja tiktāl esam, varbūt Tvaika ielā dzīvo kāds Napoleons, ko nointervēt?

 27. Latvijā sieviete un vīrieši jau no seniem laikiem bij vienlidzigi. To var izlasīt Dainas. Man tas liekas necieņa pret sievieti. Māti..

 28. Bet Dievs labāk zina, kas cilvēkam ir piemērots un vajadzīgs.????? Bet tic allaham ???
  Laikam pati nav sista, tāpēc tik droši runā.

 29. Kādam nav viņas skolas laiku bildes? Piemēram, izlaiduma bilde. Gribētos redzēt viņas ģīmi. Varbūt iemesls ir iekš tā?

 30. Glupās latvietes kuras atļaujas mainīt ticību un vel lai vīrietis viņas sistu ,kautkas traks

 31. nu mūsējie vīri sen jau sievas sit, kā no psrs laikiem, tā ka nevajag pat islāmu

  • Nu mūsējie nekad nezin kurā brīdī var dabūt ar pannu pretī, bet nu pamēģini nu, musļikam pateikt vēl solis un dabūsi ar pannu pa ģīmi…Tas salīdzinājumam, ka mūsējām tomēr IR izvēle no vīra aiziet. Un tagat tieši ejot pretī attīstītai sabiedrībai, ir izveidoti ļoti daudz sievīešu centru, kuri ir radīti tam lai sieviete varētu uz laiku patverties. Sakārtot savu dzīvi un vīrieši nevarētu viņas pēcāk vajāt un visādi citādi ietekmēt savas bijušās sievietes un bērnus. Turpretī Līga sper lielus soļus pagātnē…

 32. Es īsti nesapratu par to nikābu- vai Korānā teikts, ka sievietei tas jānēsā, vai to ir izgudtojuši “islama zinātnieki”?

  • Protams ka It ka zinatnieki bet tie pashi islamistu virieshi to izdomaja jo viniem patik noteikt un paklaut sievietes. Vardu sakot sievieteem piestasta pilnu galvu un vinas tam tic. Ja man nav taisniba tad,ludzu,Fatima,vai vari pateikt kura vietaa Koranaa ir rakstits ka sievieteem jaapsedz galva?? Nocitee to !Un kas musulmanu viriesus soda?? Nav jau vienmeer labinie. It seviski kad izbrauc uz Eiropu tad ir tadi kuri izklaidejas pec patikas,ieskaitot prostitutas.

   • Tas ir būtiski, jo mēs zinām no kristietības vēstures pietiekami daudzus gadījumus, kad pilnīgi sadomāti paradumi ir tikuši par Dieva noteiktiem uzskatīti.

 33. Pirmajā brīdī nošausminājis – kā gan Eiropas kultūrai piederīgam cilvēkam var patikt kaut kas tāds?! Taču tad atcerējos sevi jaunībā. Uz islāmu vērsts gan nebiju, taču nekas latviskais arī man nebija tuvs – lasīju tikai Rietumu autoru grāmatas, skatījos gandrīz tikai ārzemju filmas, sapņoju par bēgšanu (toreiz bija jābēg) uz ārzemēm. Nu vilināja mani tas Rietumu dzīvesveids, kultūra, sadzīve. Tas, protams, nav tik radikāli, kā Līgai, jo latviešu kultūra ir tā pati vācu kultūra, tikai sliktākas kvalitātes (nu,..vismaz es tā to uztveru 😀 ). Vārdu sakot, ir kaut kas, kāpēc daļai cilvēku svešais kļūst tuvāks par paša.

 34. Vispār jau nikābs nav vienīgais musulmaņu tradicionālais apģērbs un lielākajā daļā islāma valstu lielākā daļa sieviešu staigā ikdienas grēbēs ar lakatu galvā: kā Marokā, tā Irānā, tā Omānā. Ok, ir konservatīvākas un mazāk konservatīvas sabiedrības, bet hidžābs ( vienkāršoti -lakats) ir izplatītākais. Ir jau arī al-amira ( vienkāršoti – pieguļoša tuneļcepure un šalle) vai shayla ( lakats, kas apsedz galvu un plecus) un vēl čadors, kas populārs Irānā un atgādina mazliet lietusmēteli ;o). Nikābs un burka ir viskonservatīvākie, taču šajā gadījumā to valkāšana ir pašas sievietes izvēle, tā ka var tiesāties un protestēt, bet labak atcerēties, ka ir arī arābu pasaulē alternatīvas ;o)

  • Jā, bet vai tā nav tuksneša tautu paraša? Jo vējš ar smiltīm piedzina pilnus matus muti, degunu un acis. Vai ne tāpēc šīs praktiskās vajadzības dēļ sāķa izmantot sejsegas. Vēlāk viltīgi vīri, lai noturētu varu, tam piešķīra reliģisku un tikumiskku nozīmi. Un nez kāpēc mums latviešiem tas būtu jāuztver kā kaut kas progresīvs un atdarināms? Latvijā tuksnešu nav. Līdz ar to te to nēsāt ir pretdabīgi. Bet propagandistes cenšas šīs parašas mums uzspiest vardarbīgā ceļā. Mums neuzspiedīs, bet mūsu mazbērni gan ir spējīgi uzņemt jebkuru informāciju kā patiesu. Atcerieties Pauļiku Morozovu. Viņu ģimenē neaudzināja nodot tēvu un māti.

   • Līdzīgi ir ar cūkgaļu. Tuksnešu karstumā tā ātri bojājas. Tāpēc tika ieteikts to neēst. Un cūkgaļa tika pārvērsta par ticības elementu, lai mazizglītotajiem tuksnešu bērniem nav jāsaka divreiz. Neēd un viss, jo Akbars to aizliedz.
    Katoļiem tāpat par garīdznieku celibātu – radās no tā, lai baznīcu īpašumi nevilktos līdzi kādiem mantiniekiem un baznīcai pēc garīdznieka aiziešanas nebūtu ar kādu jādalās, tā gadsimtu gaitā katoļu baznīca ieguva m milzu īpašumus, Vanagam atliek žēli noskatīties…

 35. Latviete?Vai latvieši ir kādreiz bijuši islāmu ticīgie?Nevajag pārveidot tautu ,tautas parašas un ticību.Ja tik ļoti esi vīlusies savā latvietībā tad vērts padomāt kur ir tava dzimtene un kāda ir tava tautība…bet cik zinu tautība ir tā kādi ir tavi vecāki -senči.Ir lietas kuras var nomainīt rakstiski uz papīra bet ne sirdī …Vecākus un vecvecākus neizvēlamies un nevajag censties apmānīt sevi.

 36. Visi lieki cepās par islāmu, taču islāma un kristietības pamatvērtības iet roku rokā. Atšķirība tik tāda ka islāmticīgajiem ir mugurkauls.

  • Nevis mugurkauls, bet tutenis, ar ko citādi domājošiem pārgriezt rīkles. Tāpēc gadu simtiem viņiem ir vai nu asiņains valdnieks vai nemitīgi savstarpēji kari. Amerikāņu mēģinājumi musulmaņus civilizēt ir tas pats, kas pie mums bēdīgi slavenā integrācija, kam iztērēti miljoni, bet panākumi nekādi.

 37. Latvijas tauta un latvieši pēc piederības nekad nav bijuši islāmu ticīgie tāpēc jāapzinās kur īsti ir tava tauta, mājas utt.un kurai nācijai un tautībai tu piederi un kur ir tava dzimtene.

  • Latvieši daudz kas nav bijuši, bet pēc tam kļuvuši. Tagad te viens uzslāņojums cīnās pret citu tā vietā lai atgrieztos pie pamatiem vai vismaz izvērtētu šo jaunievedumu lietderību tautai no tās pašas interesēm.

 38. izārstē savu žultspūsli

 39. Kāpēc šo te lapu sauc par Latvijas avīzi?

Draugiem Facebook Twitter Google+