×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. februāris, 2012
Drukāt

Latvijā 84% iedzīvotāju pesimistiski noskaņoti par darba atrašanas iespējām

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā 81% iedzīvotāju ir pesimistiski noskaņoti par iespējām pašlaik atrast darbu vietā, kur viņi dzīvo, bet 9% mūsu valsts iedzīvotāju ir pārliecināti, ka pašlaik ir labs laiks darba atrašanai, liecina socioloģisko pētījumu kompānijas “Gallup” aptauja, kas veikta pērn.

Lietuvā darba atrašanas iespējas patlaban kā labas vērtē 8% respondentu; pretējs viedoklis ir 81% aptaujāto.

Baltijā vislielākais tādu cilvēku īpatsvars, kuriem šķiet, ka pašlaik ir piemērots laiks darbs atrašanai, ir Igaunijā – 13%. Pesimistiski Igaunijā noskaņoti ir 77% aptaujas dalībnieku.

Eiropas Savienības mērogā lielākie optimisti ir Vācijas iedzīvotāji – 50% respondentu šajā zemē pauda, ka pašlaik ir labs laiks darba atrašanai, bet 39% domā pretēji.

Savukārt lielākie pesimisti ir Grieķijas iedzīvotāji – šajā Dienvideiropas valstī tikai 2% aptaujas dalībnieki minēja, ka pašlaik ir labs brīdis darba atrašanai, bet 96% aptaujāto grieķu apgalvoja, ka pašlaik ir slikti laiki darba meklētājiem.

Aptaujā 2011.gadā tika izvaicāti aptuveni tūkstotis cilvēku vecumā no 15 gadiem katrā no 27 ES valstīm.

Respondentiem lūdza atbildēt uz jautājumu, vai, viņuprāt, pašreizējais laiks ir labs vai slikts, lai atrastu darbu pilsētā vai reģionā, kurā viņi dzīvo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+