×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
9. marts, 2016
Drukāt

Latvija aicina Krieviju nekavējoties atbrīvot Savčenko (2)

Šodien, 9. martā, nelikumīga tiesas procesa ietvaros Krievijas Federācijas Rostovas apgabala Doņeckas tiesā notika sēde, kuras laikā paziņots sprieduma pasludināšanas datums Nadijas Savčenko lietā.

Ārlietu ministrija atkārtoti izsaka stingru nosodījumu par Nadijas Savčenko nolaupīšanu, nelikumīgu pārvietošanu pāri starptautiski atzītām robežām un ilgstošu prettiesisku aizturēšanu, kas balstīta uz nepamatotām apsūdzībām.

Ministrija aicina Krieviju nekavējoties atbrīvot Nadiju Savčenko, ievērojot savas starptautiskās saistības, tajā skaitā Minskas vienošanās īstenošanas pasākumu kopumu, kas paredz visu politisko ķīlnieku un nelegāli apcietināto personu atbrīvošanu.

Jau vēstīts, ka protestējot pret nelikumīgo arestu, Savčenko ir uzsākusi ilgstošu bada streiku, tādējādi viņas veselības stāvoklis ir krasi pasliktinājies un tiek apdraudēta aizturētās dzīvība.

Krievijas atbalstītie separātisti Ukrainā sagūstīja Ukrainas Gaisa spēku piloti Nadiju Savčenko 2014. gada 17. jūnijā un pārveda uz Krievijas Federāciju, kur to nelikumīgi arestēja, apsūdzot divu Krievijas žurnālistu slepkavībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ta nu klausīs — nekavejoties :)))))

  2. Vai cik draudīgi, Visi tā nobijās, tā nobijās… Rinkevičs ierējās pēc saimnieku pavēles.

Draugiem Facebook Twitter Google+