×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
19. februāris, 2016
Drukāt

Latvijā dominanci ieguvuši Krievijas mediji (30)

Foto: Ernests Dinka, Saeimas AdministrācijaFoto: Ernests Dinka, Saeimas Administrācija

“Mēs esam situācijā, kad Latvijā pārmērīgu dominanci ieguvuši pārrobežu mediji no Krievijas, kas diemžēl pārraida melīgu un Latvijai naidīgu informāciju,” diskusijā “Konstruktīvās ziņas – sabiedrisko mediju atbildība”, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Atklājot pasākumu, Mūrniece uzsvēra, ka šodienas diskusija sevī ietver ne tikai sarunu par svarīgu žurnālistikas metodi – konstruktīvo žurnālistiku, bet arī sarunu par informatīvās telpas kvalitāti un drošību. Tātad arī par mediju – īpaši sabiedrisko mediju – atbildību.

Saeimas priekšsēdētāja atgādināja, ka dzīvojam laikmetā, kad dažādas tehnoloģiskās platformas informācijas apmaiņu ir padarījušas zibenīgu. Kad līdzās profesionālajai žurnālistikai savu vietu iekarojusi tā sauktā pilsoniskā žurnālistika, kas bieži vien atbalsi rod sociālajos tīklos un interneta portālos.

“Bet mēs esam arī situācijā, kad Latvijā pārmērīgu dominanci ieguvuši pārrobežu mediji no Krievijas, kas diemžēl pārraida melīgu un Latvijai naidīgu informāciju. Ko likt pretī propagandistiem? Vispirms, protams, profesionālu, konstruktīvu un Latvijas intereses atspoguļojošu informāciju,” uzsvēra Mūrniece.

Viņa atzinīgi novērtēja konstruktīvās žurnālistikas ideju attīstīt tādus medijus, kuriem ir augsts sabiedriskais labums, un veidot tādu sabiedrības modeli, kas cilvēkos raisa iedvesmu un ticību sev, nevis sajūtu, ka visi ir zaudētāji un valda vienas vienīgas negācijas un bezcerība.
“Žurnālista misija ir virzīt šo pasauli, nevis veidot pasaules spoguļattēlu. Novēlu visiem Latvijas medijiem un īpaši sabiedriskajiem medijiem vienmēr skaidru sapratni par virzienu, kurā mēs savu pasauli, savu Latviju virzām,” teica Mūrniece.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Mūsu valdība ir dikosīga. Visur meklē, lai likvidētu monopolu, bet eterā grib monopolu. Arī ēterā ir konkurences cīņa. Cilvēki skatās labāko un to, ko saprot. Trakam jābūt skatīt stulbos pakaļdarnājumus, kā saimniekšovu un tam līdzīgos raidījumus.

 2. Atjēdzaties? jau par vēlu! Latviskaja respubļika! 3 latviešu tv kanāli! 30 krievu valodā runājoši! Pretīgi ieslēgt tv. Krievu ir šausmīgi daudz! Katrs ceturtais tikai Latvietis! Un vēl krievijas Vēstniecības skolu kaut kādu taisās izveidot! Tas Okupants Vešņakovs bīda visu, kā savās mājās! Un tik vēl un vēl tā Gruntīgāk te iekrievosiemies! Bet tas kas tagad notiek masu mēdijos un ikdienā Latvijā, IR Šausmas!

 3. Kamēr LV prezidents un Premjers būs Pundura ielikteņi ,daļa amatpersonu SC dalības iestumto,kamēr mēs liksim SM par min.Auguli ,par SC vēlētiem kalnmeieriem,bičkovičiem,jansoniem utt,kamēr Rīga būs Ušaka un bandas nagos,NEKAS nemainīsies,bet paliks arvien sliktāk.VISA politelite spļauj Satversmei un vāvuļo okupantu,ne valsts val, BBC filma ir pat ĻOOTI reāla un ne tikai Latgalē,jo “pretvalstiskais smadzeņu centrs”atrodas Rīgā ar vadības centru Kremlī.Ar kādām tiesībām Vešņaks vandās pa mūsu iekšpolitiku?Kapēc atvainojas ĀM par Dombrovu/ par ko?/ ,bet Žiriks un Rogozins un Co nogāna LV uz velna paraušanu,un nekas !!!!Tas ir vājprāts kas notiek VALSTĪ un pirmās personas tikai noslaukās !?
  NE BBC GRAUJ mūsu prestižu un godu, NEŅI,bet mēs paši un ne latgaļi mbet nelojālie krievi,kuri PIEPRASA otro valsts val.ignorejot Satversmi,ari ŪŠAKS ,Kā tādam var dot jenkuru pielaidi ??Tautieši,tā BBC filma ir NOPIETNS brīdinājums LV politiķiem un tautai !! Pieminiet manis teikto !!

  • Дорогуша, вам надо к врачу, срочно. Ваше душевное здоровье вызывает серьёзную тревогу. Ненависть сжирает вас из нутри. Ещё немного, и вы сиганёте из окна с криком: русские идут! Пожалейте себя.

 4. Konstruktīvās ziņas! Cik sen tās nav lasītas! Lasu, ko LA raksta internetā, piemēram, 19. februāra ziņās, kuras rēgojas bez izmaiņām arī 20. un 21. februarī, sadaļā “Latvija”, apakšnodaļā “Sabiedrība”. No 15 ziņu virsrakstiem 12 ir NEGATīVāS ziņas, 3 neitrālas un tikai 1 pozitīva ziņa. Tātad 80% gadījumos sabiedrību baro ar negatīvismu! Vai tad žurnālistiem un redaktoriem nav jāanalizē, ko un kā viņi raksta? Atverot rubriku “Lasītākie” tur var atrast tikai šo 1 pozitīvo ziņu. Negatīvās ziņas cilvēki nemaz nelasa un tad nav brīnums, ka dominē Krievijas prese ar visu tās propagandu, kura acīmredzot prot labāk piesaistīt lasītājus. Tā ka te nav ko brīnīties!

 5. Drūmi. Vēl drūmāk, ja par to žēlojas valsts otrā amatpersona…
  Ja tie, kas pie varas, tikai nopūšas un vaimanā, tad kas jādara mums, lai tā nebūtu?

  • Mūrniece nekādi nespēj izkāpt no verevelējošās tukšvārdes kurpēm. Sākumā izklausījās cerīgāka, vismaz pāris savās runās.

   • maldināsim sevi ar domu, ka viss pie mums ir kārtībā? Vai vienreiz nav pienācis brīdis apzināties situācijas nopietnību?

 6. Nekur tālāk par šīm ābeces patiesībām politiķi nav progresējuši. Samērā nožēlojami.

 7. Kāpēc Latvijas krievi neuztraucas par Krievijas propogandu un nemītiņo, bet par BBC filmu gatavi galvu nolikt priekšgalā ar ES deputāti ždanoku???

 8. Kāpēc to pieļāvāt?Kur skatījāties?

  • Ne jau Mūrnieces kundzi Atbildēt

   vienu vainot par politiķu apzinātu vai neapzinātu Latvijas valsts nopietnu nepārvaldīšanu, vitāli svarīgu problēmu atstāšanu pašplūsmē, laikā, kad pretējā puse tikai gaida uz ikvienas valdošās koalīcijas kļūmes izmantošanu savās, Latvijai naidīgas valsts, politiskās interesēs. un tā tas jau turpinās no Latvijas neatkarības atjaunošanas sākumiem. Ar noskatīšanos un sūrošanos pie sevis vai interneta anonīmajos komentāros ir par maz! Bez nepopulāriem lēmumiem, kardinālām reformām, iedarbinātiem un strādājošiem Latvijas pamattautas tiesībaizsargājošiem likumiem diemžēl vairs neiztikt!!! Nāksies arī galvu palauzīt, ko darīt ar tiem nedaudziem Latvijas gaisa jaucējiem…Ja jau tiek runāts par Krievijas vēstniecības skolas atvēršanu Latvijā, tad pēc pieciem gadiem varēsiet aizmirst, ka esat dzimuši latvieši un mūžam gribat tādi palikt…

 9. Ne visi ir zaudētāji,ir arī ieguvēji.Tikai tagad Straujuma atklāja ka tiekot neracionāli izlietots 1 miljards eiro budžeta naudas.Varbūt viņa gribēja teikt izzagts,bet neuzdrošinājās.Pašlaik pieklusušas sabiedrībā cienījamu cilvēku agrāk vienā balsī teiktais ka valsts ir izzagta un visi ar sapratni to uztvēra,bet nekāda rīcība lai tas nebūtu nesekoja, bet tikai gadiem ilgi turpinās traģikomēdija knabā,kas kļuvis par izsmieklu tautas acīs.
  Vai šāda realitātē var rast iedvesmu un ticību sev?

  Nesen atklājās ka Moldovā brutāli izzagts ( tā ir ka nemāk shēmot) 1 miljards budžeta naudas un tas izgājis caur kādu Latvijas banku.
  Mūrniecei vajadzētu paskaidrot kā viņa saprot Latvijas intereses atspoguļojošu informāciju.

 10. tieši tā, ieslēdz 7 kanālu-krieviski, ieslēdz TV3-krievu filma ar subtitriem latviešu valodā, tas pats LNT- krievu filma ar subtitriem latviešu valodā, tieši tā bija padomju laikā, visa TV ir tik krieviem domāta

 11. stulbumam nav robezhu Atbildēt

  un, kad strulbums uzkaraas, tad tikai un vieniigi partkoms var ko sabiidiit .

 12. Да чего уж мелочиться то ради такого «святого» дела – запретите в Латвии интернет, и всех делов то! А заодно, чтоб народу неповадно было, запретите и телевидение и радио, ибо нефиг. И вперёд, в средние века.

 13. Tikai tagad pamanīja?

 14. 5 priekšlikumi vienkārši un ātri Atbildēt

  Šis ir ļoti sāpīgs jautājums mums kas dzīvo brīvā Latvijā.

  Drastiski ir jāstprina latviešu valodas pozīcijas e-vidē kopumā, ne tikai žurnālistikā, bet arī valsts iestādēts, dažādās darba vietās utt.
  Nr.1 Tieši juridiski nepieciešams stiprināt e-vidi tā, lai svešu (valstu) televīzijas un mediji nevarētu vienkārši izmantot mūsu informācijas telpu un raidīt melīgu saturu.
  Nr.2 Tehnokrātiskāk, rūpīgāk vērtēt kā izmanto latviešu domēnus un piemēram .lv utt.

  Mūsdienās ļoti daudz ir atkarīgs no labas pārvaldības un nacionālo interešu aizstāvības (iestāžu) inicatīvas, ja informācija ir melīga tad pret to vajag likt savu trumpi.
  Tehnoloģiskās attīstības laikmetā likumdošana nedrīkst klibot, bet tai burtiski jāiet uz priekšu.

  Nr.3 Latvijā ir ļoti daudz iespēju tehnisiki un juridiski aizstavēt latviešu valodas lietošanas pozīcijas (tsk. latviskā satura informācijas), un galu galā Latvijai arī ir nauda, cilvēki, lai varētu cīnīties ar propagandu.
  (Te jāsāk būtu ar kabeļtelevīzijām un radio jau mūsu valsts iekšienē vispirms, un tad cīnīties ar pārrobežu frekvencēm utt.)

  Nr.4 Plus ņemot vērā pasaulē plaši izmantojamos komunikācijas rīkus twitter utt. mūsu iestādēm ir iespējams sekmēt informatīvās telpas kvalitāti un drošībuar minimālām investīcijām.

  Nr.5 Vislielākā problēma ir administratīvajā aparātā nevēlēšanās spert soli tālāk un drošsirdīgi rīkoties un slāpēt propogandu, bet to ir iespējams darīt un var izdarīt vajag tikai lielāku vēlēšanos.

  Viss ir iespējams.

  • Slāpēt? Kā padomijā? Kā noslāpēsi internetu? Skatītājs un klausītājs savējiem noticēs vien tad, ja šie nemelos pretī. Daudzi krievu tv skatās gan saprotamās valodas, gan kvalitatīvāku raidījumu dēļ. Kas liedz kabeļtelevīzijā raidīt Eiropas valstu programmas AR TULKOJUMU LATVISKI?
   P.S. vai zini vārda Drastiski nozīmi?

   • ideja tāpat skaidra Atbildēt

    “Drastisks” nekādā gadījumā neesot “radikāls”, bet gan tikai “jautrs, pārgalvīgs, draisks”. Savādi… Pat ja ejam tikai formālo ceļu un ieskatāmies vārdnīcās, tad “Latviešu konversācijas vārdnīca” atklāj, ka “drastisks” cēlies no grieķu drāstikos, un kā vienīgās nozīmes latviski norādītas ‘spēcīgs, iespaidīgs, rupjš’. “Jumavas” izdotajā “Svešvārdu vārdnīcā” lasām, ka “drastisks” pirmā nozīme esot ‘radikāls, krass’ (un tikai otrā nozīme ir ‘tāds, kurā izpaužas nebēdnība, pārgalvība, arī draiskulība’), bet grieķu drāstikos tulkotu kā ‘enerģisks’.

    Ja ejam mazāk formālu ceļu un pievēršamies reālās valodas piemēriem, tad periodika.lv sniedz liecības, ka jau kopš 19. gs. beigām “drastisks” lietots ar nozīmi ‘radikāls, negaidīts, negaidīti stiprs’, un šis lietojums gadu gaitā nav mainījies. Vārdnīcas ir tikai atspulgs lietojumam valodā, un šajā gadījumā tās adekvāti attēlojušas īstenību, kas dažiem valodas ekspertiem paslīdējusi garām nepamanīta.

    Atgriežoties pie apgalvojuma, ka “drastisks” un “radikāls” neesot sinonīmi, jāprecizē, ka tie ir ļoti tuvi jēdzieni, bet ar stilistisku niansi. “Radikāls lēmums” būs tāds, kas ir negaidīts un stipri atšķirīgs attiecībā pret status quo. “Drastisks lēmums” būs straujš, enerģisks, spēcīgs, agresīvs lēmums. Šīs nianses lietojumā parasti tiek ievērotas, un vēršanās pret “drastisks” šajā gadījumā notikusi tikai tāpēc, ka daži nezina šā vārda pirmo, daudz biežāk lietoto nozīmi.

  • Да чего уж мелочиться то ради такого «святого» дела – запретите в Латвии интернет, и всех делов то! А заодно, чтоб народу неповадно было, запретите и телевидение и радио, ибо нефиг. И вперёд, в средние века.

   • pūsli,raksti latviski!…

   • Уважай страну и землю,на которой живёшь!!!

    • А есть за что?! Уважать можно людей, страну и землю – любить. Но только тогда, когда есть за что. Как можно уважать и любить тех, кто тебя откровенно ненавидит? Ненавидит и презирает и твой язык и твою культуру?

     • aļļo, grafist!

      Tad kādēļ mokies zemē, kur “neieredz tavu valodu un kultūru”? Dzīve ir tikai viena; naids to labāku nepadara, bet ļaunas mēles melš, ka tepat aiz Zilupes kulturālākie vienvalodīgie tiekot gaidīti un loloti …

     • А вот фигушки вам. Не дождётесь. Вы портите жизнь мне, я порчу жизнь вам, мы квиты. Есть чем заняться на старости лет.

 15. Tiešām???? cik akliem jābūt, lai tikai tagad par to sāktu runāt…sviests

Draugiem Facebook Twitter Google+