Latvijā nav raksturīga nepilna laika nodarbinātība 0

Latvijā nav raksturīga nepilna laika nodarbinātība, un Latvija ir starp valstīm ar zemāko nepilnu laiku nodarbināto sieviešu skaitu, šodien bankas “Citadele” un žurnāla “Mans Mazais” rīkotajā preses konferencē žurnālistus informēja Latvijas Universitātes socioloģe Ilze Mileiko.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 68
VIDEO. Ovācijas un neviltota sajūsma! Dons iekļūst Eirovīzijas finālā 7
Lasīt citas ziņas

Pētniece stāstīja, ka tikai 10,2% no visām sievietēm vecumā virs 15 gadiem strādā nepilnu darba laiku, kamēr ES vidēji – 31,2%, bet Nīderlandē – pat 75% sieviešu ir nodarbinātas nepilnu laiku.

Latvijā 80% no sievietēm, kuras uzņēmušās bērnu vai citu ģimenes locekļu aprūpes pienākumus, nav nodarbinātas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pašlaik likumdošana Latvijā neparedz iespēju saņemt bērnu kopšanas pabalstu un strādāt daļējas slodzes darbu.

Mileiko rosināja arī Latvijā attīstīt jauno māmiņu biznesu, kas jau veiksmīgi darbojas daudzās valstīs. Tas ļauj māmiņām veidot elastīgu darba ritmu, viņas var attīstīt savas idejas un radoši realizēties. Savs bizness ļauj nodrošināt sev un bērniem iztiku, turklāt tas veicina vairāk bērnu aprūpē iesaistīt arī citus ģimenes locekļus – tētus un vecvecākus.

Viņa piebilda, ka sievietēm, iesaistoties uzņēmējdarbībā, tiek veidota sievišķīgāka biznesa vide, līdz ar to sievietes uzņēmējas, nodrošinot darbu citām sievietēm daudz vairāk ņem vērā citu sieviešu vajadzības salāgot ģimenes un darba dzīvi.

Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Līvija Liepiņa stāstīja, ka ministrija pilnveido ģimenei draudzīga komersanta kustību, ņemot vērā ne tikai uzņēmuma attieksmi pret klientiem ar bērniem, bet arī attieksmi pret saviem darbiniekiem, kuri audzina mazus bērnus.

Elastīgs darba laiks un iespēja strādāt mājās motivētu jaunās māmiņas, vienlaikus pienākumu veikšanai ģimenē, arī profesionāli sevi realizēt, mazinātu bezdarbu un ģimenes nabadzības risku, piebilda Liepiņa.

Viņa informēja, ka rīcības plāns Ģimenes valsts politikas pamatnostādņu īstenošanai paredz paaugstināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu par apgādībā esoši personu likmi, nodrošināt pirmsskolas izglītības iestāžu pieejamību, nodrošināt ar brīvpusdienām visus skolēnus no 1.līdz 4.klasei.

Reklāma
Reklāma

Bankas “Citadele” un žurnāla “Mans Mazais” organizētajam konkursam “Mammu bizness” no pagājušā gada augusta līdz šā gada martam pieteicās 82 dalībnieces, kas, gaidot bērniņu vai neilgi pēc viņa piedzimšanas, ir sākušas savu uzņēmējdarbību.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.