×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. janvāris, 2014
Drukāt

Latvijā piektais straujākais mazumtirdzniecības pieaugums ES

Foto - LETAFoto - LETA

Mazumtirdzniecības apjoms Latvijā pagājušā gada novembrī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi, palielinājās par 5%, kas ir piektais straujākais kāpums no visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, par kurām pieejama informācija, liecina ES statistikas biroja “Eurostat” jaunākie dati.

Lielākais mazumtirdzniecības apjoma pieaugums novembrī gada salīdzinājumā reģistrēts Luksemburgā – par 12,6%, Polijā – par 7,2%, Bulgārijā – par 6,2% un Igaunijā – par 5,7%.

No visām dalībvalstīm, par kurām pieejama informācija, mazumtirdzniecības apjoms novembrī pieauga 18 valstīs un samazinājās vien trijās: Maltā – par 0,6%, kā arī Beļģijā un Somijā – par 0,5%.
Tikmēr Lietuvā mazumtirdzniecības apjoms novembrī palielinājies par 4,2%, kas ir septītais straujākais kāpums no visām valstīm.

Visās ES valstīs mazumtirdzniecības apgrozījums novembrī, salīdzinot ar 2012.gada attiecīgo mēnesi, palielinājās par 2%, bet eirozonā – par 1,6%.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi mazumtirdzniecības apgrozījums ES novembrī palielinājās par 1,2%, bet eirozonā – par 1,4%.

Mazumtirdzniecība mēneša laikā palielinājās 18 valstīs un samazinājās vienīgi Maltā – par 2,1% un Rumānijā – par 0,3%.

Straujākais mazumtirdzniecības apjoma kāpums mēneša salīdzinājumā novembrī reģistrēts Portugālē – par 3,1%, Luksemburgā – par 2,3% un Francijā – par 2,1%.

Savukārt Latvijā reģistrēts mazumtirdzniecības apjoma pieaugums par 1,2%, kas ir desmitais straujākais kāpums no visām valstīm.

Lietuvā mazumtirdzniecība mēneša salīdzinājumā pieauga par 0,9%, bet Igaunijā – par 0,5%.

Šā gada janvārī Latvija kļuva par eirozonas dalībvalsti. “Eurostat” statistikā pirmo reizi pieejama statistika arī par 18 eirozonas dalībvalstīm. Arī ieskaitot Latviju, mazumtirdzniecības apjoms eirozonā gan gada, gan mēneša salīdzinājumā palielinājās par attiecīgi 1,6% un 1,4%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+