Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
21. februāris, 2015
Drukāt

Latvijai ES budžetā šogad jāiemaksā 284,5 miljoni eiro (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Latvijai Eiropas Savienības (ES) budžetā šogad ir jāiemaksā 284,5 miljoni eiro, kas ir par 100 tūkstošiem eiro vairāk nekā pērn, aģentūra BNS uzzināja Finanšu ministrijā (FM).

Ministrijā skaidroja, ka prognozes iemaksām ES budžetā visām dalībvalstīm sagatavo Eiropas Komisija, pamatojoties uz dalībvalstu iesniegtajām pievienotās vērtības nodokļa un nacionālā kopienākuma bāzes prognozēm, muitas nodokļu ieņēmumu prognozēm un apstiprināto ES ikgadējā budžeta kopapmēru.

FM norādīja, ka Latvija iemaksas ES budžetā veic katru mēnesi, taču tās nav konstantas. Šogad ES budžetā jau iemaksāti 75,7 miljoni eiro. “Parasti dalībvalsts katru mēnesi ES budžetā iemaksā nemainīgu ikmēneša divpadsmito daļu, ievērojot apstiprināto ES budžeta kopapjomu. Tomēr Eiropas Komisija atsevišķos gadījumos, piemēram, lauksaimniecības maksājumu vajadzībām, gada pirmajā ceturksnī var lūgt par vienu vai diviem mēnešiem ātrāk samaksāt divpadsmito daļu vai daļu no divpadsmitās daļas summām. Attiecīgi vēlāk šie papildu maksājumi tiek kompensēti ar mazākiem iemaksu apjomiem turpmākajos mēnešos, ņemot vērā ES budžeta vajadzības,” skaidroja FM.

Vienlaikus ministrijā norādīja, ka, piemēram, par katru iemaksāto eiro ES budžetā Latvija 2013.gadā pretī ir saņēmusi vidēji četrus eiro.

Pērn Latvija ES budžetā veica maksājumus 284,4 miljonu eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja saka A tad jāpasaka arī B – cik valsts saņems atpakaļ no ES budžeta? Žurnālisti to noklusē, lai pēc tam varētu manipulēt ar skaitļiem. Ja jau šī attiecība ir kā 1: 4 (pēc 2013.g.datiem), tad no ES budžeta Latvija 2015. gadā saņems 1138 miljoni eiro. Šie skaitļi domāti eiro skeptiķiem, ko es te aprēķināju žurnālistu vietā.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+