Foto – AFP/LETA

Latvijas kamaniņu braucējiem ceturtā vieta Eiropas čempionāta stafetes sacensībās 0

Latvijas stafetes komanda svētdien izcīnīja ceturto vietu Oberhofas trasē Vācijā notikušajā Pasaules kausa izcīņas kamaniņu sportā sestajā posmā, kas vienlaicīgi bija arī Eiropas čempionāts.

10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69
Pirmās pazīmes jau ir: Bijušais NATO komandieris brīdina par Kremļa iespējamiem uzbrukuma plāniem saistībā ar NATO mācībām Baltijas jūrā 121

Sacensībās pārliecinošu uzvaru izcīnīja Vācijas komanda, kuras sastāvā brauca Natālija Geisenbergere, Fēlikss Lohs, kā arī Tonijs Egerts un Saša Benekens.

Uzvarētājiem 0,461 sekundi zaudēja Itālija, bet 0,757 sekundes atpalika Krievijas komanda.

Savukārt Latvija, kuras sastāvā brauca Elīza Tīruma, Inārs Kilvenieks, kā arī Andris un Juris Šici no uzvarētājiem atpalika par 1,107 sekundēm.

Kā ziņots, individuālajās sacensībās sekmīgākais no Latvijas sportistiem bija Kivlenieks, kurš izcīnīja septīto vietu vīriešu konkurencē. Tāpat vīriešiem Mārtiņš Rubenis izcīnīja 14.vietu, bet Kristaps Mauriņš ierindojās 23.vietā.

Pirms tam Latvijas divnieku ekipāža Andris un Juris Šici sestdien ierindojās 11.vietā gan Pasaules kausa posma, gan Eiropas čempionāta ieskaitē, bet Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ieņēma 12.vietu. Savukārt sievietēm Elīza Tīruma ierindojās septītajā vietā Eiropas čempionāta ieskaitē un desmitajā vietā Pasaules kausa vērtējumā, bet Saiva Dambīte ierindojās pēdējā, 24.vietā, Pasaules kausa ieskaitē, bet Eiropas čempionāta vērtējumā viņai 17.vieta.

Latvijas labākā sieviešu kamaniņu braucēja Maija Tīruma Eiropas čempionātā nestartēja vēdersāpju dēļ.

Latvija kā neatkarīga valsts Eiropas čempionātā kamaniņu sportā startēja 12.rezi. Līdz šim izcīnītas trīs medaļas – 2006.gada čempionātā bronza komandu sacensībās (Anna Orlova, Mārtiņš Rubenis, brāļi Šici), 2008.gadā zelta godalgas M.Tīrumai, Rubenim un Šiciem komandu sacīkstēs, bet 2010.gadā Siguldā Latvijas komandai zelta medaļas otro reizi pēc kārtas, ko izcīnīja Orlova, Rubenis un Šici.

Šajā sezonā sportisti sacentīsies deviņos Pasaules kausa posmos. Savukārt pasaules čempionāts 1. un 2.februārī norisināsies Vistleras trasē Kanādā.