LHF.LV

Latvijas meitenes nenotur 2:0 pārsvaru un zaudē itālietēm 0

Latvijas sieviešu hokeja izlase ceturtdien Francijas pilsētā Seržī notiekošā 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu priekškvalifikācijas turnīra pirmajā mačā ar 2:3 (2:0, 0:2, 0:1) piekāpās Itālijas valstsvienībai.

10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69
Krievijas drošības iestādēm “mati stāvus”. No kara atgriežas atbrīvotie cietumnieki – tos nevar savaldīt

Latvijas komandas labā vārtus šajā mačā guva Ieva Pētersone un Līga Miljone.

Latvijas hokejistes pirmajā trešdaļā izvirzījās vadībā ar 2:0, kad pa vārtiem guva Pētersone un Miljone. Tomēr turpinājums Latvijai bija neveiksmīgs, jo itālietes guva trīs bezatbildes vārtus. Vispirms pretinieces otrajā trešdaļā izlīdzināja rezultātu, bet uzvaru Itālijai nodrošināja Valentīna Rika, kura 47.minūtē guva trešos vārtus.

Bez Latvijas un Itālijas izlasēm turnīrā piedalās arī Ķīna, ar kuru latvietēm jāspēlē piektdien, un mājiniece Francija, kas pretī nāks svētdien.

Latvijas sieviešu hokeja izlase olimpiskajās spēlēs ne reizi nav piedalījusies. Pirms 2014.gada Soču olimpiskajām spēlēm Latvijas meitenes arī spēlēja priekškvalifikācijas kārtā, kur Valmierā notikušajā turnīrā zaudēja visām pretiniecēm, tostarp ar 0:3 arī Itālijai, paliekot pēdējā vietā četru komandu konkurencē.

Zīmīgi, ka ar Itāliju tika spēlēts arī 2010.gada Vankūveras olimpisko spēļu kvalifikācijā Liepājā, toreiz Latvijai uzvarot ar 5:1, taču arī tad mājinieces izšķirošajā kvalifikācijas kārtā netika.

Itālijas izlase piedalījās savās mājās Turīnā notikušajās 2006.gada olimpiskajās spēlēs, paliekot pēdējā astotajā vietā, bet Latvijas izlase toreiz spēlēja izšķirošajā kvalifikācijas kārtā, četru komandu turnīrā paliekot trešajā vietā pie vienīgās ceļazīmes netiekot.

Latvijas valstsvienība galvenās treneres Lolitas Andriševskas vadībā uz gaidāmo turnīru devās apņēmības pilnas pacīnīties par uzvaru turnīrā, tajā pat laikā atzīstot, ka pretinieces ir stipras.