Kultūra
Māksla

Mūsējie var! Latvijas modes ilustratore iekļauta “Taschen” simts labāko pasaules mākslinieku albumā0

Ekrānuzņēmums no Youtube.com

Alīna Grinpauka ir modes ilustratore, kura sadarbojusies ar tādiem pasaules zīmoliem kā “Valentino”, “Alberta Ferretti” un “Tiffany & Co”. Šomēnes prestižā vācu izdevniecība “Taschen” viņu iekļāvusi starp simt labākajiem ilustratoriem pasaulē!

Ventspilī dzimusī meitene pēc devītās klases devusies uz Rīgu, lai mācītos Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā, pēc tās iestājās Latvijas Mākslas akadēmijā, studēja Ņujorkā notiekošajās mākslas studijās un darbnīcās.

“Lai nodotu savu vēstījumu modes ilustrācijā, esmu atradusi savu vizuālas izteiksmes veidu, sapludinot kopā mūsdienu modes ilustrāciju ar figurālo glezniecību. Lai padarītu ilustrāciju “dzīvu” esmu atteikusies no digitālā attēlošanas veida par labu intuitīvai gleznošanai – izmantojot ogli, akvareli un akrilu,” stāsta māksliniece.

Viņa teic, ka modes ilustrāciju uztver kā stila, ideju, emociju un mirkļa sintēzi – cilvēka stāstu, kas ir personisks un pārradāms katrā jaunā gleznā.

“Grafikas statiskā elegance apvienojumā ar spilgtiem akrila akcentiem ir veids, kā runāju par savu galveno tēlu – cilvēku. Atklāts un sasniedzams, tomēr ar skatienu, kas vērsts ārpus kadra. Spēcīgs savā ievainojamībā. Tāds ir mans tēls,” atklāj Alīna Grinpauka.

Piektdien, 27. septembrī, līdz ar “Taschen” grāmatas prezentāciju, Alīna vērs durvis arī pirmajai ilustrācijas žanram veltītai mākslas telpai Baltijas reģionā – “Metro store Riga”.

“Pasaules kontekstā Latvijas ilustratori nav plaši pārstāvēti, tāpēc izmantoju radušos iespēju tos pulcēt vienkopus, lai, daloties ar pieredzi, kopīgi veidotu plašāku atpazīstamību. Ilustrācijas žanram veltītā galerija “Metro Store Riga” apvienos spilgtākos reģiona ilustratorus, klātienē ļaujot iepazīties ar pašiem autoriem, to darbiem un tehnikām,” atklāj Alīna Grinpauka.

LA.lv