×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. februāris, 2015
Drukāt

Latvijas ūdeņu tuvumā šogad jau desmito reizi manīta Krievijas kara tehnika

Foto: Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmijaFoto: Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija

Šodien Latvijas ekskluzīvi ekonomiskajā zonā, 5,2 jūras jūdzes no valsts teritoriālajiem ūdeņiem, Nacionālie bruņotie spēki identificējuši Krievijas bruņoto spēku “Steregushchy” klases kuģi “Soobrazitelny”, aģentūra LETA noskaidroja NBS.

Līdz ar to šī ir jau desmitā reize šogad, kad Latvijas ūdeņu tuvumā manīta Krievijas kara tehnika, liecina aģentūras LETA apkopotā NBS sniegtā informācija.

Šogad Latvijas ekskluzīvi ekonomiskajā zonā vai virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas desmit gadījumos pamanīti Krievijas karakuģi un lidmašīnas.

LETA jau ziņoja, ka pērn Krievijas bruņoto spēku lidmašīnas un kuģi Latvijas robežai pietuvojušies vairāk nekā 250 reizes. Bruņotie spēki bija identificējuši vairāk nekā 200 lidojumus, kā arī 50 gadījumus, kad Krievijas kuģi bija pietuvojušies Latvijas jūras robežai.

Krievijas lidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas galvenokārt pārvietojas bez ieslēgta automātiskā atbildētāja, bez lidojuma plāna un neatbild uz civilās gaisa telpas kontroles radiosakariem, tādējādi radot apdraudējumu civilās aviācijas gaisa kuģu satiksmei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+