×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
11. augusts, 2015
Drukāt

Laukstrādnieku vakanču tirgus Valmierā gūst lielu atsaucību (1)

Foto - valmiera24.lvFoto - valmiera24.lv

Otrdien, 11.augustā, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Valmieras filiāle notiek akcijas “Darbs laukos!” lauksaimniecības vakanču tirgus, kas pulcē plašu darba meklētāju skaitu.

Kā pilsētas informācijas portālam Valmiera24.lv pastāstīja NVA Darba tirgus nodaļas vadītāja Andra Dietlava, akcija “Darbs laukos!” jau notikusi vairākās Latvijas pilsētās, tā piemēram, Dobelē un Kuldīgā, taču Valmierā vērojama vislielākā interese gan no potenciālo darba devēju, gan darba ņēmēju puses.

“Šobrīd lauksaimniecības nozarē ir saasinājies jautājums par lauksaimniecību iespējām atrast kompetentus darbiniekus, tādēļ tika nolemts rīkot atsevišķu pasākumu, kurā tiekas gan lauksaimnieki, gan cilvēki, kuri vēlētos strādāt laukos,” skaidro Dietlava.

Savukārt NVA Valmieras filiāles vadītāja Agra Spurdziņa uzsver, ka darba meklētāji visbiežāk vēlas strādāt pilsētās – pakalpojumu vai ražošanas nozarēs.

Spurdziņa uzsver, ka darba tirgū nepieciešams stiprināt saikni ar lauksaimniekiem, kuri piedāvā darba vietas un darba ņēmējiem.

Kā sarunā ar Valmiera24.lv norāda zemnieku saimniecības “Mazputniņi” pārstāve Rasma Freimane, lauku reģionos ir augušas prasības pret darba ņēmējiem.

“Šajā akcijā mēs piedāvājam slaucēja vakanci, taču jāatzīst, ka laikam ejot ir krasi augušas prasības. Tagad slaucējiem ir jābūt ļoti labai izglītībai un jāmāk rīkoties ar saimniecībā esošajām jaunākajām tehnoloģijām,” stāsta Freimane.

Tāpat viņa norāda, ka arī lauku reģioni saskaras ar dzīvojamā fonda trūkumu, tādēļ ir grūti piesaistīt jaunus darbiniekus vai ģimenes, kas vēlētos dzīvot laukos.

Freimane skaidro: “Lai gan laukos ir redzamas daudzas tukšas mājas – tās visas ir privātīpašums. Īpašnieki bieži savas atstātās mājas neizīrē. Es neesmu dzirdējusi, ka kāds laukos grasītos celts jaunas dzīvojamās mājas. Tā ir problēma ne tikai pilsētās, bet arī laukos.”

Kā norāda Valmiera24.lv aptaujātie darba meklētāji, darbavietu trūkums aizvien ir aktuāls jautājums. Akcijas “Darbs laukos!” apmeklētāji norāda, ka darba meklējumus sarežģī specifisku zināšanu trūkums gan darbam pilsētā, gan lauku reģionos.

Akcijas “Darbs laukos!” laikā Valmierā notiek zemnieku saimniecību pārstāvju individuālas tikšanās ar darba ņēmējiem, kā arī ir iespējams noklausīties darba devēju stāstījumus par savu saimniecību, darba specifiku, atalgojumu, transporta un dzīvošanas iespējām, kā arī iegūt citu informāciju, kas nepieciešama darba attiecību veiksmīgai uzsākšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Saimniece vēlas darbinieku – “slaucēju ar vetfeldšera izglītību”. Divi vienā. Tādus kosmonautus jau sen nesagatavo. Agrāk tie bija lopkopības meistari. Ja vēlas cilvēku, kas pārrauga ganāmpulku, tam bez feldšera izglītības jābūt atbilstošam sertifikātam. Ja tāds arī atrastos, tad kāda būtu alga pirms nodokļu nomaksas? Vai tie paši 4EUR/dienā? Nokāpiet uz zemes!

Draugiem Facebook Twitter Google+