×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
20. septembris, 2016
Drukāt

Laupīšana Rīgas centrā: Vīrieši maskās no kafejnīcas nolaupa seifu un iesloga darbinieci (3)

Foto Valsts policijaFoto Valsts policija

Ilustratīvs attēls

Vīrieši maskās no kādas kafejnīcas nolaupījuši seifu ar gandrīz 2000 eiro un ieslodzījuši kafejnīcas darbinieci. Likumsargiem izdevies ļaundarus aizturēt, informēja Valsts policijā (VP).

16. augustā pirms pulksten 17 kādā Rīgas centra kafejnīcā, kad nebija apmeklētāju, ienāca divi vīrieši maskās. Piedraudot ar miesas bojājumu nodarīšanu, svešinieki pieprasīja kafejnīcas darbiniecei atdot naudu. Sieviete, kura tobrīd kafejnīcā atradās viena pati, atteicās izpildīt svešinieku prasību, pēc kā vīrieši metās uz palīgtelpu. Ļaundari, neļaujot sievietei pamest telpas, ar laužņiem uzlauza pie grīdas piestiprināto seifu, kurā atradās gandrīz 2000 eiro.

Pēc tam ļaundari ieslēdza sievieti palīgtelpā un pagrābuši seifu ar naudu, metās bēgt.

Saņemot informāciju par notikušo, VP sāka meklēt iespējamos ļaundarus. Policisti noskaidroja, ka noziegumu, iespējams, izdarījuši 1981. un 1980. gadā dzimuši vīrieši.

Izmeklēšanas rezultātā izdevās noskaidrot vīriešu atrašanās vietu, un 16. septembrī Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbinieki sadarbībā ar Brasas iecirkņa Kriminālpoliciju aizturēja jaunāko no minētajiem vīriešiem. Savukārt viņa līdzdalībnieks tika aizturēts divas dienas vēlāk.

Abi aizturētie vīrieši jau iepriekš vairākas reizes sodīti par dažādiem noziegumiem, tostarp par mantiskiem noziegumiem.

Saistībā ar 16. augustā izdarīto noziegumu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas – par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

1980. gadā dzimušam vīrietim šobrīd piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Savukārt viņa līdzdalībniekam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis – policijas uzraudzība.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ļoti pareizi ,ka to otro palaida brīvībā .Tā kā tiesa būs labi ja pēc pāris gadiem ,lai taču palaupa vēl kādu kafeinīcu, kādu sievieti vai kādu tiesnesi ! Un tad gan varēs iedot gadus 10—15 ! Jo cietumu arī vajag nopelnīt .

  2. Aizdomās par smagu noziegumu piemērots “brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis – policijas uzraudzība.” Žēl.

Draugiem Facebook Twitter Google+