×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
7. maijs, 2014
Drukāt

Laviņš: Mazā pieredze ST ir zināms trūkums konstitucionālās tiesas priekšsēdētāja amatā

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Tikpat kā neesošā pieredze darbā Satversmes tiesā (ST) ir zināms trūkums konstitucionālās tiesas priekšsēdētāja amatā, šodien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” atzina vakar šajā amatā apstiprinātais tiesnesis Aldis Laviņš, kurš ST tiesneša amata pienākumus pilda nepilnu mēnesi.

Laviņš apliecināja, ka konstitucionālās tiesības ir joma, kurā kā jurists viņš ir darbojies mazāk. Lielāka pieredze viņam ir strādājot ar civiltiesiskajiem un administratīvajiem jautājumiem.

Pēc Laviņa teiktā, ST priekšsēdētāja amatā būtu vēlams atrasties cilvēkam, kuram ir konstitucionālo tiesību pieredze. Atbilstoši pretendeni bija izvirzīti, bet divos balsojumos viņi neguva pietiekamu atbalstu, norādīja Laviņš, kuram ievēlēšana amatā bijis neliels pārsteigums.

Jaunais ST priekšsēdētājs uzsvēra, ka amatam nepieciešamā pieredze ar laiku nāks un viņš centīsies apgūt nepieciešamās iemaņas.

Jau ziņots, ka Laviņu ST tiesneša amatā 3.aprīlī apstiprināja Saeima. Amatā viņš stājās 25.aprīlī.

Vakar viņš negaidīti tika ievēlēts ST priekšsēdētāja amatā. Laviņa kandidatūra vakar tika izvirzīta uz trešo balsošanas kārtu, jo pirms tam pēc divām vēlēšanu kārtām netika ievēlēti Gunārs Kusiņš un līdzšinējais tiesas priekšsēdētāja vietnieks Uldis Ķinis. Par Laviņu nobalsoja četri, bet pret viņu – divi tiesneši. Laviņa kandidatūru sēdē izvirzīja Ķinis.

Laviņš tiesneša amata pienākumus pilda kopš 1999.gada. Līdz 2003.gadam viņš bija Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesnesis. No 2003.gada līdz 2004.gadam viņš bija Rīgas apgabaltiesas tiesnesis, no 2004.gada līdz 2008.gadam Laviņš bija Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētājs, bet kopš 2008.gada – Augstākās tiesas tiesnesis senators Administratīvo lietu departamentā, pēc tam – Civillietu departamentā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+