×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. augusts, 2013
Drukāt

Legālā slepkavošana


tirisana_72

Arī mazbudžeta šausmu filma var kļūt par neiedomājamu naudas kāsi – tieši tā noticis ar “Tīrīšanu”, kas Latvijas kinoteātros tiek izrādīta jau otro nedēļu, bet Amerikā nepilnā mēnesī savu budžetu atpelnījusi ar pamatīgu uzviju.


 

Pēc vairāk nekā 100 gadiem Amerikā bezdarbs būs viens procents, terorisma draudu – nekādu, vārdu sakot, dzīve starp debessmannu un piena ķīseļiem, bet reizi gadā notiks t. s. tīrīšana, kad cilvēki varēs brīvībā palaist savus baisākos dēmonus un slaktēt, galēt, kaut, durt un citādi izpildīties, kā vien sirds kāro. Turklāt, ņemot vērā, ka visas šīs izdarības ir legālas, nav iespējams lūgt palīdzību ne policijai, ne mediķiem, vien skaitīt pātarus, ieslēgtiem aiz trejdeviņām atslēgām un cerēt, ka izdosies sagaidīt nākamo dienu – vēlams, vienā gabalā un dzīvam. Filmas “Tīrīšana” centrā ir Džeimss Sendins un viņa ģimene – piemīlīgā sieviņa Mērija, spurainais Čārlijs un pusaudžu hormonu trakumā iesviestā Zoija. Tā kā Džeimss strādā milzīgā kompānijā, kas atbild par īpašumu drošību, viņi par iespējamiem uzbrukumiem neuztraucas, taču, izdzirdējis izmisīgus palīgā saucienus, Čārlijs atver durvis svešiniekam, kurš, izrādās, ir kļuvis par mērķi bandai, kas žēlastību nepazīst un nu ir gatava izrēķināties ar Sendiniem.

Šausmas turpināsies, jo, novērtējot ienākumus, kas jau pirmajās izrādīšanas dienās desmitkārt pārsniedza ieguldītās finanses – vien 3 miljonus ASV dolāru –, tika pieņemts loģisks lēmums, ka jau nākamgad uz ekrāniem nonāks “Tīrīšana 2”. Un tas nekas, ka Maikla Beja (“Armagedons”, “Transformeni”, “Lietuvēns Gobu ielā”) producētās un Džeimsa Demonako režisētās filmas virzienā raidīta pamatota kritika, jo hibrīdam “Tīrīšana”, kurā atrodama gan sociālā alegorija, gan prasta slaktēšana, gan trilleru klišejiskie pamatelementi, ir daudzgalvains skatītāju pūlis, kas jo dienas top jo lielāks.

UZZIŅA:

“Tīrīšana”

ASV, Francija, 2013.

Režisors: Džeimss Demonako

Lomās: Ītens Hauks, Lena Hedija, Makss Burkholders, Adelaide Keina, Edvīns Hodžs, Raiss Veikfīlds, Ārija Bareiķis

Kino “Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+