Kultūra
Teātris un kino

Leļļu teātris Muzeju naktī piedāvās ungāru izrādi un īpašas cenas0

Publicitātes foto

19. maijā no plkst.19 Muzeju nakts apmeklētājiem durvis vērs arī Latvijas Leļļu teātris, piedāvājot pasākuma programmu “Nebeidzamais radīšanas prieks”, LA.lv uzzināja teātrī.

Jau plkst. 19 sāks darboties pasākuma infocentrs, teātra pagalmā notiks leļļu paraugdemonstrējumi.

Īpašie Muzeju nakts 2018 viesi Latvijas Leļļu teātrī būs Teātra kompānijas “HUPS! Crew” mākslinieki no Budapeštas ar izrādi “Jam”, kuru viesošanos Latvijā nodrošinājusi Ungārijas vēstniecība. Kā katru gadu, Muzeju nakts laikā būs iespējams iegādāties biļetes uz atlikušās sezonas izrādēm par īpašu cenu, informē teātrī.

Izrāde “Jam” notiek bez vārdiem, skatītāju uzmanību piesaistot ar dzīvo mūziku un leļļu etīdēm dažādās tehnikās. Stundu garajā izrādē darbojas dažādi tēli – objektiem atdzīvojoties, skatītājiem būs iespēja atpazīt pašiem savus dzīvesstāstus, un to var skatīties ikviens no piecu līdz simt gadu vecumam… Teātra kompānijas “HUPS! Crew” mākslinieki ir Budapeštas leļļu teātra un “Kolibri” teātra aktieri, savulaik absolvējuši Teātra un filmu mākslas universitāti, kur apguvuši pamatiemaņas aktiermākslā un dažādas leļļu teātra tehnikas – objektu animāciju, cimdu leļļu vadīšanu, ēnu teātri, marionešu un bunraku (Japānas) leļļu vadīšanu. Vakara gaitā notiks divas izrādes – plkst. 20 un 22. Bezmaksas ieejas kartes būs iespējams saņemt teātra info centrā stundu pirms izrādes sākuma.

Kā otrs unikālais notikums skatītājiem tiks piedāvāts Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mākslas 3. kursa studentu kursa darbs “Grāfs Monte Kristo 30 minūtēs”. Vai iespējams Aleksandra Dimā pasaules slaveno romānu izstāstīt pusstundā uz teātra skatuves, nepazaudējot tā saturu, jēgu, sižetu, mākslinieciskās kvalitātes? To būs iespējams novērtēt izrādes “Grāfs Monte Kristo 30 minūtēs” pirmizrādē 19. maijā pēc plkst. 21 Latvijas Leļļu teātra “Muzeju nakts” programmā.

Tāpat 19. maijā visas dienas garumā biļetes uz maija un jūnija izrādēm būs iespēja iegādāties par īpašu cenu: Lielajā zālē – 7 eiro, Mazajā zālē – 6 eiro.

LA.lv