×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. februāris, 2015
Drukāt

Levits: mūsu valsts ir vairāk orientēta uz miljonāriem nekā trūcīgajiem (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Savienības tiesas tiesnesis Egils Levits.

Mūsu valsts ir vairāk orientēta uz miljonāriem nekā trūcīgajiem, viedokli Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” trešdien pauda Eiropas Savienības tiesas tiesnesis Egils Levits.

“Runājot par sociālajām tiesībām, man personīgi šķiet, ka mūsu valsts ir varbūt vairāk orientēta uz miljonāriem kā uz trūcīgajiem. Man kā pilsonim tas neliekas pareizi. Domāju, ka sociālajai dimensijai, īpaši mūsu valstī, ir jābūt daudz svarīgākai valsts politikā nekā tā ir līdz šim,” sacīja Levits.

Viņš skaidroja, ka sociālā politika nozīmē nevis vienkārši pabalstu politiku, bet kompleksu politiku, lai cilvēki nonāktu atpakaļ vai no jauna nonāktu ekonomiskajā un sociālajā apritē.

“Tā ir kompleksāka politika nekā tikai pabalstu politika,” viņš uzsvēra.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Gaidam konkrētus Levita priekšlikumus!

 2. Ko spēs šeit mainīt viens pats,tautas ievēlēts prezidents,ja Saeimas deputātu kandidātus joprojām izvirzīs vienīgi mazskaitlīgās partijas-biznesa interešu grupas?

 3. Sociālā politika tiešām nozīmē nevis vienkārši sociālo pablstu politiku,nevis pakāpenisku nodokļu samazināšanu miljonāriem,bet gan progresīvos nodokļus-nodokļus pēc maksātspējas principa! Žēl vienīgi,ka Levita kungs pie šādas atziņas ir nonācis tikai pēc divdesmit četriem gadiem!

 4. Nu gan varonis atradies! Visus 22 gadus neko neredzēji, būdams augstākais tiesu GUDRĪTIS EIROPĀ. Neredzēji, ka Latvijas tauta tiek apzagta no DIEVU IZREDZĒTIEM Laventa, Freimanis, Kargins Krasovickis, Antonovs…… Ne mazāko piezīmi nepateici. SAULVEDIS ATRADIES. PIEĒDĪSIES UZ TAUTAS RĒĶINA. NEVIENU LIKUMU LATVIJAI NEIEROSINĀJI. VIENS- VIŅIEM VISUR JĀBUT KLĀT UN JĀIZĀRDA VISS SAVĀ LABĀ!

 5. ———– lai cilvēki nonāktu atpakaļ vai no jauna nonāktu ekonomiskajā un sociālajā apritē.———-
  ———–
  Nu bet absolūti pašsaprotami, es teiktu ekonomikas potenciāls ir jāsadala tā, lai tajā būtu iztikas avoti plašām tautas masām, lai parādītos vismaz niša tautai. Iztikas avoti ir tikai divi vai nu darba alga vai patstāvīga uzņēmējdarbība. Darba vietu nav un nebūs, atliek patstāvīga ienākumu gūšana ar savu darbību. Tikai kur ir tās nišas? Mazās zemnieku saimniecības ir iznīcinātas, zvejnieku laivas sagrieztas, maizes ceptuves likvidētas ar likumu, jo aizliegts joprojām tirgot siltu maizi (kāds absurds), mazie veikali, kafejnīcas tiek apkarotas ar likumiem, kas ierobežo cigarešu piecenojumu, alkohola un alus brīvu tirdzniecību, tirgi nepastāv, jo nav zemnieku, vienas firmas… tirgojas, cukurfabrikas likvidētas, tirdzniecības tīkli no mazajiem zemniekiem produkciju neiepērk, bet neatkarīgo mazo veikalu vairs nav. Likumi tiek pieņemti, lai jauniešus ar varu dabūtu iekšā klubos un restorānos, bet visi ir aizmirsuši, ka problēma jau ir NAUDAS TRŪKUMS, tā pati KRĪĪĪĪZE.

 6. … Kur tad ‘tautietis’ Levits bija pazudis ar saviem interpretejumiem Ventspils afferu, BB, PAREX un LM krizes brizos … liekas ka ari sis politikis meginas aizmirst par jau padomju laika izvirzito ekonomisko politiku verstu pret nakotne ‘atbrivoto’ LR, tas ieksejas velakas valsts resursu izlaupisanu ar PRIHATIZACIJAS un svesu iepludinatu interesu un finansialu rikiem palidzibu … musu – kaut kur citur izlemtai neokolonizacijas vajadzibai … !

  … Lidzigi Satversmes preambulai , kas pierada Levita kosmopolitanas domasanas vektoru ( 1918.g. LR it ka esot radita uz latviesu apdzivotas teritorijas telpas … bet kada ir musu vesture … tas vinam LAIKAM, VARBUT, SKIET, nekad nav interesejis …) !!!

  … TAMDEL, cik nenoteikti , visparigi, aizdomigi glumi un viltigi UN PIESARDZIGI TUKSI vai NENOZIMIGI … ( ‘personigi skiet’ … ‘ ir vairak orienteta’ … ‘ tas neliekas pareizi’ …. ‘pabalstu …kompleksu politiku … ‘) programmai uz SX socialas partijas virziena pienemtam socialam nevienlidzibam !!!

  … Vai tamdel … iesak savu VP kandituras debati ar temu par nabadziba iegruzto autohtono latviesu pamattautu – ( ‘of course’ – ar iznemumiem … Primakova izredzetas bandas un to partijas lidzskrejeju iedestitiem ‘ padlatviesu’ miljonariem … ! ) ir vina izteicieni … ka jau advokatu dabai pienakas !

  … VAIRS NEDER PUSKOKA LECEJI UN IZBIJUSIE … MES ESAM VAI MES NEBUSIM … TAS IR TAS JAUTAJUMS LATVIESIEM SODIEN !

  … tamdel Levits lai nu soreiz paliek… ‘sava vieta’ Eiropa … kadejadi nesalaistu valsts ‘socialpolitiku’ lielaka griste … ka VP kandidats … it ka nacionalo principu aizstajejs…!

  … Vismaz man ta skiet, liekas, lielakoties, gandriz pilnigi …u.t.t. … NOVERTEJOT SI CILVEKA PEKSNO UZRADISANOS UZ POLITISKAS SKATUVES KOPA AR PAREJIEM IZBIJUSIEM … es uzsveru …!
  PEKSNO

  … Varbut kads spes daleji un man skiet vajadigi atspekot … varbutejas manas domas par LATVIJAS REPUBLIKAS/ BEZABRENES – VARBUTEJO ESAMIBU UN KOMPLEKSO POLITIKU … !

 7. LEVITA KUNGAM PILNĪGA PATIESĪBA!!! Nekad neaizmirstas ierēdnes sūtīšana MĀCĪTIES NOSLĀŅOT TAUTU uz tikko” atvērtajiem” rietumiem, kas pirmajam premjeram IZDEVĀS AR UZVIJU!?? Parādījās vārds “trūcīgais”.kuru pavisam trūcīgu padarīja prihvatizācijas process – tautu naturāli apzaga!!! CIK DAUDZ TICIS STRĀDĀTS, LAI KAUT KO TĀDU IZPLĀNOTU UN VĒL NEŽĒLĪGĀK – REALIZĒTU… Cilvēkam (ja tā var saukt mūsu pirmo premjeru!?) VĒL ŠODIEN SIRDSAPZIŅA KLUSĒ… Un ne jau tikai šajā aspektā…

 8. Pareizi teikts ! Tā nu tas ir mūsu brīvvalsts laikā. Tikai tāpēc, ka, paši redziet, kas ir pie varas un teikšanas.

 9. ja vēlamies atjaunot latvisku Latviju, – tādu, kāda tā mums bija pirms kara, tad skaidrs, ka tā nevar būt sociāli netaisnīga, jo nācijas, kā etniski integrētas kopienas patriotisms tiek balstīts uz katra atseviķa indivīda solidaritāti ar pārējiem. Bet okupācijas sekas tad ir jānolikvidē tā, kā to paredz starptautiskā likumība.

Draugiem Facebook Twitter Google+